Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Juomat

Tuotteet 181 - 240 / 1249

Tuotteet 181 - 240 / 1249

Järjestä:

Järjestä:

Hartwall Vichy Original 0,33 12-pack kivennäisvesi
8,99 €
sis. 1,80 € pantti(1,82 / l)
Red Bull Sugarfree 24x355ml energiajuoma
49,99 €
sis. 3,60 € pantti(10,89 / l)



FUN Light 0,5l appelsiininmakuinen juomatiiviste
2,65 €
sis. 0,20 € pantti(4,90 / l)

Urtekram luomu Matcha 50g tee
9,59 €
(191,80 / kg)

Olvi Vichy Päärynä 0,33 l 12-pack kivennäisvesi
6,90 €
sis. 1,20 € pantti(1,44 / l)



Rio Cola 0,33 l kolalimonaadi
1,19 €
sis. 0,15 € pantti(3,15 / l)


Pepsi Max Caffeine-Free 0,5 l virvoitusjuoma
2,19 €
sis. 0,20 € pantti(3,98 / l)

Coca-Cola Original Taste 24x0,33l virvoitusjuoma
35,50 €
sis. 3,60 € pantti(4,03 / l)

The Gutsy Captain Raspberry Luomu 400 ml kombucha
3,15 €
sis. 0,20 € pantti

Puhdistamo Natural Energy Drink Pear Lemonade 24x330ml energiajuoma
38,95 €
sis. 3,60 € pantti(4,46 / l)

Victorian Vihreä tee & Tyrni 20 pss
1,69 €
(46,94 / kg)

Hartwall Jaffa Juicy Vesimeloni-Mansikka 24x0,33l virvoitusjuoma
34,90 €
sis. 3,60 € pantti(3,91 / l)



Twinings Vanilja 25x2g musta tee
4,99 €
(99,80 / kg)

Vitamin Well Reload Sitruuna-Lime 0,5l 12-pack hiilihapoton juoma
25,99 €
sis. 2,40 € pantti(7,86 / l)


Hartwall Jaffa Lemonade  Sokeriton 0,33 l 24-pack virvoitusjuoma
16,49 €
sis. 2,40 € pantti(1,78 / l)

Humble Luomu 750 ml talviglögi
6,59 €
sis. 0,10 € pantti(8,65 / l)

ED Passion Boost No Sugar 0,5l energiajuoma
2,05 €
sis. 0,20 € pantti


Laitilan Kukko Lager 0,33 l alkoholiton olut
1,39 €
sis. 0,15 € pantti(3,67 / kg)

Puhdas+ Ihana Inkivääri Luomu 330 ml kombucha
2,50 €
sis. 0,15 € pantti(7,12 / l)


Olvi Juju Cola Sokeriton 0,33 L 12-pack virvoitusjuoma
6,99 €
sis. 1,20 € pantti(1,46 / l)


Monster Energy Ultra White 0,5 l energiajuoma
2,29 €
sis. 0,15 € pantti(4,28 / l)

Fanta Lemon 24x330ml virvoitusjuoma
34,99 €
sis. 3,60 € pantti(3,63 / l)

Humble Luomu Ikimetsäglögi 750 ml
7,09 €
sis. 0,10 € pantti



Jaffa Booster Mansikka-Sitruuna 24x0,33 l energiajuoma
43,90 €
sis. 3,60 € pantti(5,09 / l)

Rynkeby 0,5l inkivääri täysmehushot
6,38 €
sis. 0,10 € pantti(12,56 / l)

Mountain Dew Pitch Black  virvoitusjuoma 0,33l
2,39 €
sis. 0,15 € pantti




Coconaut 320 ml kookosvesi
2,64 €
sis. 0,15 € pantti(7,78 / l)

FUN Light 0,5l vadelmanmakuinen juomatiiviste
2,65 €
sis. 0,20 € pantti(4,90 / l)

Snadi 10x2 dl vadelmajuoma
4,99 €
(2,50 / l)





Ital Lemon 200 ml limetäysmehu
1,09 €
(5,45 / l)


Paulig Presidentti 1kg kahvipapu
18,99 €
(18,99 / kg)

Humble Luomu 750 ml jouluglögi
6,59 €
sis. 0,10 € pantti(8,65 / l)





Paulig Juhla Mokka 500g kahvipapu
8,69 €
(17,38 / kg)

Lipton Forest Fruit 20pss musta tee
2,99 €
(99,67 / kg)

Battery Sugar Free Mango Lime 0,33l energiajuoma
2,58 €
sis. 0,15 € pantti(7,36 / l)

Tuotteet 181 - 240 / 1249

Juomat jokaiseen janoon ja nautintoon

Kun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä.

Kylmää ja kuumaa juotavaa

Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia.

Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä.

Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä.

Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa.

Juomat helposti netistä

Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet.

Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin.

Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös kuivat elintarvikkeetKun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä. Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia. Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä. Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä. Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa. Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet. Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin. Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös , lastenruoat, leivät, keksit ja leivonnaiset sekä maidot, juustot, kananmunat ja rasvat ja paljon muuta. Tervetuloa tutustumaan kattavaan valikoimaamme ja valitsemaan makuhermojasi hyväilevät tuotteet itsellesi.