Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Juomat

Tuotteet 241 - 300 / 1249

Tuotteet 241 - 300 / 1249

Järjestä:

Järjestä:

Jaffa Booster Mansikka-Sitruuna 24x0,33 l energiajuoma
43,90 €
sis. 3,60 € pantti(5,09 / l)
Fonti Di Crodo Limonata Lime-Mint 24x0,33l virvoitusjuoma
35,99 €
sis. 3,60 € pantti(4,09 / l)

Chikko Luomu 150g Sikurikahvi
9,99 €
(66,60 / kg)

Lipton Forest Fruit 20pss musta tee
2,99 €
(99,67 / kg)




Hot Wheels Tutti Frutti 250ml virvoitusjuoma
1,95 €
sis. 0,15 € pantti(7,20 / l)






A&W Root Beer 12x0,355l virvoitusjuoma
22,99 €
sis. 1,80 € pantti(4,97 / l)



Foodin Luomu 1000 ml kookosvesi
4,85 €
(4,85 / l)

Barleycup Luomu 100g Viljakahvi
8,69 €
(86,90 / kg)

TEHO Lite Boost 0,5 l energiajuoma
1,95 €
sis. 0,15 € pantti(3,60 / l)

CELSIUS Sunshine Vibe Energiajuoma 24x355ml
44,99 €
sis. 3,60 € pantti





Löfbergs Jubileum 500g kahvi
7,89 €
(15,78 / kg)











Löfbergs Kharisma 400g papukahvi
7,59 €
(18,98 / kg)

ED HydratED Tropical energiajuoma 0,5l
2,29 €
sis. 0,20 € pantti


Yogi Tea Licorice Luomu 17 pss tee
5,70 €
(183,87 / kg)

Hartwall Vichy Original 0,33l 24-pack kivennäisvesi
14,78 €
sis. 2,40 € pantti(1,56 / l)


Löfbergs Magnikifika 500g kahvi
7,89 €
(15,78 / kg)

Mizu Mate Grapefruit 330ml matejuoma
2,15 €
sis. 0,15 € pantti(6,06 / l)

Olvi Juju Sitruuna Sokeriton 0,33 L 12-pack virvoitusjuoma
6,99 €
sis. 1,20 € pantti(1,46 / l)

Victorian Kamomilla 20 ps yrttitee
1,65 €
(45,83 / kg)

Yogi Tea Luomu Joulutee 17 teepussia
5,49 €
(152,50 / kg)





Victorian Ruusunmarja 20 ps yrttitee
1,69 €
(46,94 / kg)

ZERoh! Wild Raspberry 500 ml juomatiiviste
2,99 €
sis. 0,20 € pantti(5,58 / l)

Jaffa Booster Appelsiini Sokeriton 24x0,33 l energiajuoma
43,90 €
sis. 3,60 € pantti(5,09 / l)



Coconaut Ananas 320 ml kookosvesi
2,64 €
sis. 0,15 € pantti(7,78 / l)

Herra Hakkarainen 0,33 l päärynätölkki
1,75 €
sis. 0,15 € pantti(4,85 / l)



Tuotteet 241 - 300 / 1249

Juomat jokaiseen janoon ja nautintoon

Kun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä.

Kylmää ja kuumaa juotavaa

Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia.

Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä.

Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä.

Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa.

Juomat helposti netistä

Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet.

Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin.

Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös kuivat elintarvikkeetKun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä. Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia. Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä. Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä. Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa. Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet. Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin. Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös , lastenruoat, leivät, keksit ja leivonnaiset sekä maidot, juustot, kananmunat ja rasvat ja paljon muuta. Tervetuloa tutustumaan kattavaan valikoimaamme ja valitsemaan makuhermojasi hyväilevät tuotteet itsellesi.