Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Juomat

Tuotteet 61 - 120 / 1249

Tuotteet 61 - 120 / 1249

Järjestä:

Järjestä:



Foodin Luomu 250g kaakaojauhe
9,95 €
(39,80 / kg)




Nocco BCAA Berruba 24x330ml energiajuoma
49,99 €
sis. 3,60 € pantti(5,86 / l)


The Good Guys Wild Raspberry 0,33 l kombucha
2,85 €
sis. 0,15 € pantti(8,18 / l)





Olvi KevytOlo Verigreippi mehukivennäisvesijuoma
6,26 €
-30%
Norm. 8,43 €sis. 1,20 € pantti(1,28 / l)


NOCCO BCAA Blue Lion 24x330ml energiajuoma
49,90 €
sis. 3,60 € pantti

Pepsi Max 0,33 l 24-pack virvoitusjuoma
17,45 €
sis. 2,40 € pantti(1,90 / l)

Old Jamaica Ginger Beer 24x330ml virvoitusjuoma
34,99 €
sis. 3,60 € pantti(3,96 / l)



Coca-Cola 0,33 l 15-pack virvoitusjuoma
13,77 €
sis. 2,25 € pantti(2,33 / l)

Mountain Dew Supernova 24x0,33l virvoitusjuoma
33,50 €
sis. 3,60 € pantti(3,78 / l)



Battery Nova energiajuoma 0,5 L
3,46 €
sis. 0,15 € pantti





Nocco Focus Grand Sour 24x330ml energiajuoma
49,99 €
sis. 3,60 € pantti(5,86 / l)


Puhdas+ Luomu Kombucha Kirsikka 330 ml
2,50 €
sis. 0,15 € pantti(7,12 / l)

Olvi Vichy Päärynä 0,33 l 12-pack kivennäisvesi
6,90 €
sis. 1,20 € pantti(1,44 / l)


CELSIUS Pear Limeade 24x355ml energiajuoma
46,99 €
sis. 3,60 € pantti(5,09 / l)

Kärkkäinen 12x0,5l lähdevesi
7,90 €
sis. 2,40 € pantti(0,92 / l)


Urtekram luomu Matcha 50g tee
9,59 €
(191,80 / kg)

Vitamin Well Reload Sitruuna-Lime 0,5l 12-pack hiilihapoton juoma
25,99 €
sis. 2,40 € pantti(7,86 / l)

The Good Guys Lime Fiber Pop 330 ml hyvinvointijuoma
2,25 €
sis. 0,15 € pantti(6,36 / l)



Snadi 10x2 dl mansikkajuoma
4,99 €
(2,50 / l)

Olvi Juju Vadelma Sokeriton 0,33 L 6-pack virvoitusjuoma
4,59 €
sis. 0,90 € pantti(1,86 / l)

Olvi Juju Appelsiini Sokeriton 0,33 L 12-pack virvoitusjuoma
6,99 €
sis. 1,20 € pantti(1,46 / l)





NOCCO FOCUS The Berries 24x330ml energiajuoma
49,99 €
sis. 3,60 € pantti(5,86 / l)




Red Bull Ice Edition 24x355 ml energiajuoma
49,99 €
sis. 3,60 € pantti(5,44 / l)





Tuotteet 61 - 120 / 1249

Juomat jokaiseen janoon ja nautintoon

Kun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä.

Kylmää ja kuumaa juotavaa

Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia.

Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä.

Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä.

Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa.

Juomat helposti netistä

Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet.

Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin.

Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös kuivat elintarvikkeetKun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä. Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia. Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä. Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä. Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa. Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet. Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin. Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös , lastenruoat, leivät, keksit ja leivonnaiset sekä maidot, juustot, kananmunat ja rasvat ja paljon muuta. Tervetuloa tutustumaan kattavaan valikoimaamme ja valitsemaan makuhermojasi hyväilevät tuotteet itsellesi.