Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Juomat

Tuotteet 121 - 180 / 1247

Tuotteet 121 - 180 / 1247

Järjestä:

Järjestä:

Coca-Cola Original Taste 1,5 l virvoitusjuoma
3,47 €
sis. 0,40 € pantti(2,05 / l)

Pukka Night Time Berry 20pss yrttitee
6,50 €
(216,67 / kg)

Paulig Mundo Luomu 500g kahvipapu
9,45 €
(18,90 / kg)


ED Original 0,5 l energiajuoma
2,19 €
sis. 0,20 € pantti(3,98 / l)


Coca-Cola Vanilla 12x355ml virvoitusjuoma
22,99 €
sis. 1,80 € pantti(4,97 / l)

Paulig Cafe New York 100 g pikakahvi
5,99 €
(59,90 / kg)





Fonti Di Crodo Limonata Lemon 24x0,33l virvoitusjuoma
35,99 €
sis. 3,60 € pantti(4,09 / l)







Victorian Vihreä tee & Tyrni 20 pss
1,69 €
(46,94 / kg)

Hartwall Jaffa Lemonade  Sokeriton 0,33 l 24-pack virvoitusjuoma
16,49 €
sis. 2,40 € pantti(1,78 / l)


Jaffa Booster Pirteä Omena 24x0,33 l energiajuoma
43,90 €
sis. 3,60 € pantti(5,09 / l)



Puhdas+ Ihana Inkivääri Luomu 330 ml kombucha
2,50 €
sis. 0,15 € pantti(7,12 / l)



Olvi Juju Cola Sokeriton 0,33 L 12-pack virvoitusjuoma
6,99 €
sis. 1,20 € pantti(1,46 / l)


Olvi KevytOlo Sitruuna 0,33 l 12-pack mehukivennäisvesi
8,43 €
sis. 1,20 € pantti(1,83 / l)

Jarritos Mexican cola Natural Flavor Soda 370 ml virvoitusjuoma
2,63 €
sis. 0,10 € pantti(6,84 / l)


Victorian Mansikka tee 20 pss
1,69 €
(46,94 / kg)

Vitamin Well Boost Vadelma-Mustikka 0,5l 12-pack hiilihapoton juoma
25,99 €
sis. 2,40 € pantti(7,86 / l)


Twinings Vanilja 25x2g musta tee
4,99 €
(99,80 / kg)




Nordqvist Valkoinen 4x5 ps tee
3,56 €
(118,67 / kg)

Paw Patrol Mustikka virvoitusjuoma 250ml
1,95 €
sis. 0,15 € pantti

Fanta Berry 0,355 l virvoitusjuomatölkki
2,39 €
sis. 0,15 € pantti(6,31 / l)


Monster Energy Ultra Peachy Keen 0,5 l energiajuoma
2,29 €
sis. 0,15 € pantti(4,28 / l)


Forsman Valkoinen Helmi 60 g tee
5,99 €
(99,83 / kg)

Red Bull Sugarfree 24x355ml energiajuoma
49,99 €
sis. 3,60 € pantti(10,89 / l)




Laitilan Kukko Lager 0,33 l alkoholiton olut
1,39 €
sis. 0,15 € pantti(3,67 / kg)



Hartwall Vichy Original 0,33 12-pack kivennäisvesi
8,99 €
sis. 1,80 € pantti(1,82 / l)

Hartwall Novelle Plus Multi B+C 0,33 12-pack kivennäisvesi
10,09 €
sis. 1,80 € pantti(2,09 / l)


Pepsi Max Caffeine-Free 0,5 l virvoitusjuoma
2,19 €
sis. 0,20 € pantti(3,98 / l)

Arvid Nordquist Selection Luomu 450 g Solid sj kahvi RFA
6,41 €
-30%
Norm. 9,15 €(14,24 / kg)

Tuotteet 121 - 180 / 1247

Juomat jokaiseen janoon ja nautintoon

Kun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä.

Kylmää ja kuumaa juotavaa

Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia.

Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä.

Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä.

Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa.

Juomat helposti netistä

Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet.

Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin.

Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös kuivat elintarvikkeetKun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä. Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia. Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä. Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä. Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa. Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet. Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin. Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös , lastenruoat, leivät, keksit ja leivonnaiset sekä maidot, juustot, kananmunat ja rasvat ja paljon muuta. Tervetuloa tutustumaan kattavaan valikoimaamme ja valitsemaan makuhermojasi hyväilevät tuotteet itsellesi.