Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Henkilökohtainen hygienia

Tuotteet 61 - 120 / 3447

Tuotteet 61 - 120 / 3447

Järjestä:

Järjestä:

Herbina Volume boost 200 ml kuivashampoo
4,55 €
-20%
Norm. 5,69 €(22,75 / l)
elmex koko 1 8kpl hammasväliharja
5,09 €
-15%
Norm. 5,99 €(0,64 / kpl)

Rexona Men Quantum Dry 50 ml stick
2,50 €
-42%
Norm. 4,29 €(50,00 / l)

Libresse Ultra Long+ Wings 22kpl terveysside
3,22 €
-15%
Norm. 3,79 €(0,15 / kpl)

Rento metsämänty shampoo
5,91 €
-20%
Norm. 7,39 €

Dove Aloe Vera & Rose Water 350 ml hoitoaine
3,07 €
-30%
Norm. 4,39 €(8,77 / l)

Oral-B iO3 musta sähköhammasharja + matkakotelo
59,90 €
-40%
Norm. 99,90 €


Libresse Maxi Goodnight Wing 10 kpl terveysside
1,82 €
-15%
Norm. 2,14 €(0,18 / kpl)


Rexona Maximum Protection Sport Strenght 45 ml stick
7,49 €
-6%
Norm. 7,99 €(166,44 / l)


Libresse PureSens 12 kpl intiimipyyhe
2,37 €
-15%
Norm. 2,79 €(0,20 / kpl)

Libresse V-Cup L kuukautiskuppi
15,12 €
-15%
Norm. 17,79 €

elmex koko 3 8kpl hammasväliharja
5,09 €
-15%
Norm. 5,99 €(0,64 / kpl)

Abena 500 ml pesuneste iholle ja hiuksille
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(5,20 / l)



Nivea Derma Control Restore Care 250ml suihkusaippua
1,75 €
-20%
Norm. 2,19 €(7,00 / l)

Rento bambu varrellinen pesuharja
9,20 €
-20%
Norm. 11,50 €

Lumoa Mustikka 3l nestesaippua
2,90 €
-17%
Norm. 3,49 €(0,97 / l)

elmex Sensitive Professional 75ml hammastahna
3,99 €
-15%
Norm. 4,69 €(53,20 / l)

Libresse Waterlily & Cotton Flower 200 ml intiimipesugeeli
3,14 €
-15%
Norm. 3,69 €(15,70 / l)


Rexona Advanced Protection Cotton Dry 50 ml roll-on
2,50 €
-32%
Norm. 3,69 €(50,00 / l)

Herbina Pure style 50 ml kuivashampoo
2,15 €
-20%
Norm. 2,69 €(43,00 / l)

L300 for Men mild fragrance antiperspirantti 60ml deo roll-on
1,60 €
-30%
Norm. 2,29 €(26,67 / l)

Emendo terva narusaippua
2,99 €
-17%
Norm. 3,59 €

Rexona Aloe Fresh 225 ml suihkusaippua
1,99 €
-13%
Norm. 2,29 €(8,84 / l)

elmex Anti-Caries Professional 75ml hammastahna
3,99 €
-15%
Norm. 4,69 €(53,20 / l)

Rexona Maximum Protection Stress Control 45 ml stick
7,49 €
-20%
Norm. 9,35 €(166,44 / l)

Ida Warg Beauty Silver 250ml hopeahoitoaine
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)


LV 250 ml hiuskiinne
3,96 €
-20%
Norm. 4,95 €(15,84 / l)

Ida Warg Beauty Plumping 250ml erittäin tuuheuttava hoitoaine
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Oxygenol Sinkki 500 ml alkoholiton suuvesi
4,31 €
-10%
Norm. 4,79 €(8,62 / l)

Herbina Pure style 50 ml muotovaahto
2,15 €
-20%
Norm. 2,69 €(43,00 / l)

Ilo Polkakarkki 500 ml joulusaippua
1,25 €
-34%
Norm. 1,90 €(2,50 / l)


Libresse So Slim 30 kpl pikkuhousunsuoja
2,00 €
-15%
Norm. 2,35 €(0,07 / kpl)

Ilo Kaneli-Appelsiini 500 ml joulusaippua
1,25 €
-34%
Norm. 1,90 €(2,50 / l)


Libresse V-Cup S kuukautiskuppi
15,12 €
-15%
Norm. 17,79 €

Herbina Pure style 200 ml kuivashampoo
4,55 €
-20%
Norm. 5,69 €(22,75 / l)

Herbina Shine Boosting 200 ml hoitoaine
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(15,95 / l)

TRESemmé Volume 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Ida Warg Beauty Vitalizing 200ml suihkuvaahto
7,11 €
-30%
Norm. 10,15 €(35,55 / l)


Nivea Men Cool Kick 50 ml antiperspirantti deo roll-on
2,44 €
-20%
Norm. 3,05 €(48,80 / l)

Herbina Deep Moisturizing 200 ml hoitoaine
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(15,95 / l)

elmex Sensitive Professional 400 ml suuvesi
7,27 €
-15%
Norm. 8,55 €(18,18 / l)

Ida Warg Beauty Vanilla Fudge 100ml hiussuihke
13,23 €
-30%
Norm. 18,90 €(132,30 / l)

LV hilselevälle hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

Rento metsämänty nestesaippua
3,84 €
-20%
Norm. 4,80 €


Arlem Orange & Jasmin 1000 ml suihkugeeli
7,92 €
-20%
Norm. 9,90 €


TRESemmé Biotin Repair 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Rexona Maximum Protection Men Cobalt Dry 150 ml spray
7,49 €
-38%
Norm. 11,99 €(49,93 / l)

I Love Signature Exotic Fruit 360 ml suihkugeeli
4,94 €
-30%
Norm. 7,05 €(13,72 / l)

Tuotteet 61 - 120 / 3447

Henkilökohtaisesta hygieniasta kannattaa pitää huoli.

Hygieniatarvikkeiden kanssa kannattaa muistaa, että jos jokin sopii toiselle, se ei välttämättä sovi sinun iholle. Hygieniatarvikkeet kulkevat tietysti myös matkoilla mukana, joten matkatavaroista kannattaa löytyä deodorantti, suunhoitotuotteet, saippuat, hiustenhoitotuotteet ja rasvat.

Henkilökohtainen hygienia matkoilla

Kosmetiikkalaukku pakattuna?

Olet varmasti kuullut monenlaisia sanontoja naisten käsilaukuista. Ja yleinen hauskuuden aihe tuntuu olevan se, miten paljon kaikenlaista tarpeellista ja turhaa niistä löytyykään. Lieneekö naisten kosmetiikkalaukku aivan samanlainen kultakaivos? Mitä kaikkea maskipussiin on reissujen ja kulkemisten yhteydessä kertynyt ja jäänyt?

Kosmetiikkalaukku paljastaa omistajastaan, ja sen sisältö riippuu tietysti paljon siitä, missä sen omistaja on kulkenut. Aurinkoloman jäljiltä sieltä löytyvät varmasti aurinkotuotteet ja perheloman jälkeen luultavimmin lasten hammastahnat ja -harjat. Shampoot ja hoitoaineet kulkevat mukana aina, kun reissun kestää yli yön. Henkilökohtainen hygienia on tärkeää lyhyelläkin reissulla, joten kestolöytyjiä ovat tietysti deodorantit, suunhoitotuotteet, saippuat ja hiustenhoitotuotteet.

Millaista kosmetiikkaa henkilökohtaisen hygienian hoidossa kannattaa suosia?

Hygieniatarvikkeiden ja kosmetiikan kanssa on aina totuttava siihen, että se mikä sopii toiselle, voi jollekulle muulle aiheuttaa allergisia oireita, tai sen tuoksu ei kaikkia miellytä. Eli kosmetiikkalaukun sisältö on aina omistajansa näköinen. Ja tuoksuinen.

Tässä muutamia käteviä, mukavia ja helppoja valintoja niin omaan kylpyhuoneeseen kuin reissuunkin:

Aurinkolomalla

- LV-kosmetiikka on syntynyt yli 50 vuotta sitten palasaippuasta. Vuosikymmenien saatossa LV:n arvot ovat säilyneet samoina: tuotteiden on oltava puhtaita, turvallisia ja kotimaisia. LV-tuotteiden suunnittelussa otetaan huomioon pohjoisen vaihtelevan ilmaston vaikutus herkälle iholle. Hajusteettomat, väriaineettomat ja tietysti ympäristölle ystävälliset tuotteet sopivat paitsi atoopikoille ja allergikoille myös kaikille.

Hiihtolomalla perheen kanssa

Mitä sitten tarvitaan mukaan, kun koko perhe reissaa? Entä silloin kun reissu ajoittuu talven pakkasille, kuten esimerkiksi laskettelureissu hiihtolomalla Lapin maisemiin? Tärkeää on huomioida ensin koko perheen perustarpeet, mutta sen lisäksi kannattaa varautua pakkasen kuivattamiin huuliin ja ihon kutinaan. Varsinkin, jos lapsilla on herkät ihot, ja pakkasmittari uhkaa kivuta koviinkin lukemiin.

- Humble Brush -hammasharjat ovat ehdoton suosikki koko perheen hampaiden pesussa. Ekologinen designhammasharja on valmistettu bambusta. Sen varsi on kompostoitavissa kokonaan ja harjakset ovat korkealaatuisinta Dupont-nylonia.

- XZ-hiustenhoitotuotteet täydentävät matkustelijan kosmetiikkavaraston. XZ-hiustenhoitosarja kattaa shampoot, hoitoaineet ja muotoilutuotteet koko perheelle. XZ-tuotteet ovat laadukkaita ja ne on suunniteltu juuri suomalaiselle hiuslaadulle. Sarjasta löytyvät myös iki-ihanat Muumi-tuotteet lapsille. Muumi-shampoo ja -hoitoaine sekä hiuksiin jätettävä Muumi-selvityssuihke ilahduttavat lapsia niin kotona kuin reissussakin. Myös miehille on omat XZ-hiustenhoitotuotteensa.