Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Henkilökohtainen hygienia

Tuotteet 181 - 240 / 3447

Tuotteet 181 - 240 / 3447

Järjestä:

Järjestä:

Ida Warg Beauty Volume 250ml tuuheuttava hoitoaine
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)
XZ Men Sport  2in1 250 ml shampoo
2,95 €
(11,80 / l)




LV 100 ml hiuskiinne
2,36 €
-20%
Norm. 2,95 €(23,60 / l)

Arlem Lavender & Vanilla 1000 ml suihkugeeli
7,92 €
-20%
Norm. 9,90 €

Nivea Men Dry Fresh 150 ml antiperspirantti deo spray
3,18 €
-20%
Norm. 3,98 €(21,20 / l)

elmex Sensitive Plus Sensitivity + Gum Care 75ml hammastahna
3,99 €
-15%
Norm. 4,69 €(53,20 / l)

Ida Warg Beauty Everyday 250ml hoitoaine
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Arlem Orange & Jasmin 100 ml suihkugeeli
2,32 €
-20%
Norm. 2,90 €

Libresse Ultra Long Wing 12 kpl terveysside
1,79 €
-15%
Norm. 2,10 €(0,15 / kpl)

I Love Signature Violet Dreams 360 ml suihkugeeli
4,94 €
-30%
Norm. 7,05 €(13,72 / l)


TRESemmé Keratin Smooth 685 ml hoitoaine
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)



Ida Warg Beauty Silver 250ml hopeahiusnaamio
11,06 €
-30%
Norm. 15,80 €(44,24 / l)

Herbina Intense Moisturizing 250ml hiusnaamio
5,00 €
-20%
Norm. 6,25 €(20,00 / l)

TRESemmé Lamellar Shine 685 ml hoitoaine
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)


Rexona Advanced Protection Upifting & Fresh 50 ml roll-on
2,50 €
-32%
Norm. 3,69 €(50,00 / l)

Colgate Batman/Wonderwoman 6+ v. hammasharja
2,72 €
-30%
Norm. 3,89 €

Herbina Energizing Orange 300 ml vaahtosaippua
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(10,63 / l)

Ida Warg Beauty Repair 250ml korjaava shampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Rexona Advanced Protection Aloe Vera 150 ml spray
2,50 €
-48%
Norm. 4,79 €(16,67 / l)

Rexona Men Sport Defence 50 ml Antiperspirant Deo Roll-On
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)

Oxygenol Xylitol Family 75 ml hammastahna
1,84 €
-10%
Norm. 2,05 €(24,53 / l)


Herbina Shine Boosting 200 ml hoitoaine
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(15,95 / l)

Heti Mandariini 500 ml käsisaippua
3,99 €
-20%
Norm. 4,99 €(7,98 / l)

Rexona Men Cobalt 50 ml stick deodorantti
2,50 €
-42%
Norm. 4,29 €(50,00 / l)



Oxygenol Sinkki 500 ml alkoholiton suuvesi
4,31 €
-10%
Norm. 4,79 €(8,62 / l)


elmex Sensitive Professional 400 ml suuvesi
7,27 €
-15%
Norm. 8,55 €(18,18 / l)

Rento metsämänty nestesaippua
3,84 €
-20%
Norm. 4,80 €

Herbina Pure style 50 ml muotovaahto
2,15 €
-20%
Norm. 2,69 €(43,00 / l)

Arlem Orange & Jasmin 1000 ml suihkugeeli
7,92 €
-20%
Norm. 9,90 €



Ida Warg Beauty Plumping 250ml erittäin tuuheuttava shampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Ida Warg Beauty Silver 250ml hopeahoitoaine
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Libresse Normal 30 kpl pikkuhousunsuoja
1,95 €
-15%
Norm. 2,29 €(0,07 / kpl)


Tena Shampoo&Shower 500 ml suihkushampoo
5,14 €
-15%
Norm. 6,05 €(10,28 / l)


elmex Anti-Caries Original 75ml hammastahna
2,46 €
-15%
Norm. 2,89 €(32,80 / l)

elmex koko 4 8kpl hammasväliharja
5,09 €
-15%
Norm. 5,99 €(0,64 / kpl)

Ida Warg Beauty Vitalizing 200ml suihkuvaahto
7,11 €
-30%
Norm. 10,15 €(35,55 / l)


Rexona Maximum Protection Confidence 45 ml stick
7,49 €
-6%
Norm. 7,99 €(166,44 / l)



Ida Warg Beauty Intense Moisture 250ml tehokosteuttava hiusnaamio
11,06 €
-30%
Norm. 15,80 €(44,24 / l)

Herbina Pure style 50 ml hiuskiinne
2,15 €
-20%
Norm. 2,69 €(43,00 / l)


Rexona Men Cobalt 150 ml antiperspirantti spray
2,50 €
-36%
Norm. 3,89 €(16,67 / l)

Abena 400 ml pesuvaahto
5,59 €
-20%
Norm. 6,99 €(13,98 / l)

Tuotteet 181 - 240 / 3447

Henkilökohtaisesta hygieniasta kannattaa pitää huoli.

Hygieniatarvikkeiden kanssa kannattaa muistaa, että jos jokin sopii toiselle, se ei välttämättä sovi sinun iholle. Hygieniatarvikkeet kulkevat tietysti myös matkoilla mukana, joten matkatavaroista kannattaa löytyä deodorantti, suunhoitotuotteet, saippuat, hiustenhoitotuotteet ja rasvat.

Henkilökohtainen hygienia matkoilla

Kosmetiikkalaukku pakattuna?

Olet varmasti kuullut monenlaisia sanontoja naisten käsilaukuista. Ja yleinen hauskuuden aihe tuntuu olevan se, miten paljon kaikenlaista tarpeellista ja turhaa niistä löytyykään. Lieneekö naisten kosmetiikkalaukku aivan samanlainen kultakaivos? Mitä kaikkea maskipussiin on reissujen ja kulkemisten yhteydessä kertynyt ja jäänyt?

Kosmetiikkalaukku paljastaa omistajastaan, ja sen sisältö riippuu tietysti paljon siitä, missä sen omistaja on kulkenut. Aurinkoloman jäljiltä sieltä löytyvät varmasti aurinkotuotteet ja perheloman jälkeen luultavimmin lasten hammastahnat ja -harjat. Shampoot ja hoitoaineet kulkevat mukana aina, kun reissun kestää yli yön. Henkilökohtainen hygienia on tärkeää lyhyelläkin reissulla, joten kestolöytyjiä ovat tietysti deodorantit, suunhoitotuotteet, saippuat ja hiustenhoitotuotteet.

Millaista kosmetiikkaa henkilökohtaisen hygienian hoidossa kannattaa suosia?

Hygieniatarvikkeiden ja kosmetiikan kanssa on aina totuttava siihen, että se mikä sopii toiselle, voi jollekulle muulle aiheuttaa allergisia oireita, tai sen tuoksu ei kaikkia miellytä. Eli kosmetiikkalaukun sisältö on aina omistajansa näköinen. Ja tuoksuinen.

Tässä muutamia käteviä, mukavia ja helppoja valintoja niin omaan kylpyhuoneeseen kuin reissuunkin:

Aurinkolomalla

- LV-kosmetiikka on syntynyt yli 50 vuotta sitten palasaippuasta. Vuosikymmenien saatossa LV:n arvot ovat säilyneet samoina: tuotteiden on oltava puhtaita, turvallisia ja kotimaisia. LV-tuotteiden suunnittelussa otetaan huomioon pohjoisen vaihtelevan ilmaston vaikutus herkälle iholle. Hajusteettomat, väriaineettomat ja tietysti ympäristölle ystävälliset tuotteet sopivat paitsi atoopikoille ja allergikoille myös kaikille.

Hiihtolomalla perheen kanssa

Mitä sitten tarvitaan mukaan, kun koko perhe reissaa? Entä silloin kun reissu ajoittuu talven pakkasille, kuten esimerkiksi laskettelureissu hiihtolomalla Lapin maisemiin? Tärkeää on huomioida ensin koko perheen perustarpeet, mutta sen lisäksi kannattaa varautua pakkasen kuivattamiin huuliin ja ihon kutinaan. Varsinkin, jos lapsilla on herkät ihot, ja pakkasmittari uhkaa kivuta koviinkin lukemiin.

- Humble Brush -hammasharjat ovat ehdoton suosikki koko perheen hampaiden pesussa. Ekologinen designhammasharja on valmistettu bambusta. Sen varsi on kompostoitavissa kokonaan ja harjakset ovat korkealaatuisinta Dupont-nylonia.

- XZ-hiustenhoitotuotteet täydentävät matkustelijan kosmetiikkavaraston. XZ-hiustenhoitosarja kattaa shampoot, hoitoaineet ja muotoilutuotteet koko perheelle. XZ-tuotteet ovat laadukkaita ja ne on suunniteltu juuri suomalaiselle hiuslaadulle. Sarjasta löytyvät myös iki-ihanat Muumi-tuotteet lapsille. Muumi-shampoo ja -hoitoaine sekä hiuksiin jätettävä Muumi-selvityssuihke ilahduttavat lapsia niin kotona kuin reissussakin. Myös miehille on omat XZ-hiustenhoitotuotteensa.