Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Henkilökohtainen hygienia

Tuotteet 241 - 300 / 3447

Tuotteet 241 - 300 / 3447

Järjestä:

Järjestä:

LV Hoitava 50 ml antiperspirantti roll-on
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(52,00 / l)
LV 300 ml vaahtonestesaippua käsille
3,11 €
-20%
Norm. 3,89 €(10,37 / l)

Herbina Energizing Orange 250 ml suihkugeeli
2,79 €
-20%
Norm. 3,49 €(11,16 / l)

Herbina Caring Lingonberry 100 ml suihkedeodorantti
2,84 €
-20%
Norm. 3,55 €(28,40 / l)

Nivea Men Deep 250 ml suihkugeeli
2,06 €
-20%
Norm. 2,58 €(8,24 / l)

Abena 500 ml hajustettu käsisaippua
2,32 €
-20%
Norm. 2,90 €(4,64 / l)

Rexona Maximum Protection FM Clean Scent 45 ml stick
7,49 €
-20%
Norm. 9,35 €(166,44 / l)



Ida Warg Beauty Moisture 250ml kosteuttava shampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Oxygenol Moomin Mansikka 3+ v. 50 ml hammastahna
2,06 €
-10%
Norm. 2,29 €(41,20 / l)

Nivea Derma Control Defend 50ml antiperspirantti deo stick
3,95 €
-20%
Norm. 4,94 €(79,00 / l)

Libresse Ultra Multistyle 10 kpl terveysside
1,79 €
-15%
Norm. 2,10 €(0,18 / kpl)

Libresse Extra Long 38 kpl pikkuhousunsuoja
3,02 €
-15%
Norm. 3,55 €(0,08 / kpl)


LV biohajoava 500 ml nestesaippua pumppupullo
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(7,66 / l)



Rexona Fruit Explosion 225 ml suihkusaippua
1,99 €
-13%
Norm. 2,29 €(8,84 / l)


Ida Warg Beauty Sunny Infusion 100ml hiussuihke
13,23 €
-30%
Norm. 18,90 €(132,30 / l)

Rexona Biorythm 150 ml antiperspirantti spray
2,50 €
-36%
Norm. 3,89 €(16,67 / l)

Bea Pro 5 l pesuneste
14,16 €
-20%
Norm. 17,70 €(2,83 / l)


Nivea Dry Fresh 150 ml antiperspirantti deo spray
2,51 €
-20%
Norm. 3,14 €(16,73 / l)


Rexona Men Invisible B&W 50 ml Antiperspirant Deo Roll-on
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)

elmex Sensitive Gentle Care 400ml suuvesi
5,06 €
-15%
Norm. 5,95 €(12,65 / l)

Abena hajusteeton 200 ml intiimialueen pesuneste
4,32 €
-20%
Norm. 5,40 €(21,60 / l)

Nivea Men Boost 250 ml suihkugeeli
1,75 €
-20%
Norm. 2,19 €(7,00 / l)

Rexona Orchid Fresh 225 ml suihkusaippua
1,99 €
-13%
Norm. 2,29 €(8,84 / l)

Tena ProSkin Wash Cream 250 ml pesuvoide
3,90 €
-15%
Norm. 4,59 €(15,60 / l)

Rexona Shower Fresh 150 ml antiperspirantti spray
2,50 €
-36%
Norm. 3,89 €(16,67 / l)


Libresse Ultra Normal 16 kpl terveysside
1,79 €
-15%
Norm. 2,10 €(0,11 / kpl)

Libresse Ultra Long 28 kpl siivetön side
2,80 €
-15%
Norm. 3,29 €(0,20 / kpl)

Nivea Rose & Almond Oil Soft Care 250ml suihkusaippua
2,30 €
-20%
Norm. 2,88 €(9,20 / l)

LV normaaleille hiuksille 200 ml hoitoaine
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(13,00 / l)

Oxygenol Xylitol Family 75 ml hammastahna
1,84 €
-10%
Norm. 2,05 €(24,53 / l)


Oxygenol Sinkki 500 ml alkoholiton suuvesi
4,31 €
-10%
Norm. 4,79 €(8,62 / l)

Herbina Pure style 50 ml muotovaahto
2,15 €
-20%
Norm. 2,69 €(43,00 / l)

Heti Mandariini 500 ml käsisaippua
3,99 €
-20%
Norm. 4,99 €(7,98 / l)

Pepsodent 2-Teho 50 ml hammastahna
1,19 €
(23,80 / l)

Axe Epic Fresh 150 ml body spray
4,59 €
(30,60 / l)

Nivea Men Dry Impact 150 ml antiperspirantti deo spray
3,18 €
-20%
Norm. 3,98 €(21,20 / l)

Nivea Pearl & Beauty 50 ml antiperspirantti deo stick
2,56 €
-20%
Norm. 3,20 €(51,20 / l)


Ida Warg Beauty Plumping 250ml erittäin tuuheuttava shampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Tena Shampoo&Shower 500 ml suihkushampoo
5,14 €
-15%
Norm. 6,05 €(10,28 / l)

LV kuiville hiuksille 150 ml hoitosuihke
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(25,53 / l)


LV 200 ml muotovaahto
4,23 €
-20%
Norm. 5,29 €(21,15 / l)


Rexona Woman Aloe Vera 50 ml stick
2,50 €
-39%
Norm. 4,10 €(50,00 / l)

Rexona Aloe Vera 50 ml Antiperspirant Deo Roll-on
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)

Ida Warg Beauty Vanilla Fudge 200ml suihkuvaahto
7,11 €
-30%
Norm. 10,15 €(35,55 / l)

TRESemmé Keratin Smooth 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Axe Excite 400 ml suihkusaippua
3,98 €
(9,95 / l)

Propolia Refreshing 20 ml luomu suusuihke
15,21 €
-10%
Norm. 16,90 €(760,50 / l)

Tuotteet 241 - 300 / 3447

Henkilökohtaisesta hygieniasta kannattaa pitää huoli.

Hygieniatarvikkeiden kanssa kannattaa muistaa, että jos jokin sopii toiselle, se ei välttämättä sovi sinun iholle. Hygieniatarvikkeet kulkevat tietysti myös matkoilla mukana, joten matkatavaroista kannattaa löytyä deodorantti, suunhoitotuotteet, saippuat, hiustenhoitotuotteet ja rasvat.

Henkilökohtainen hygienia matkoilla

Kosmetiikkalaukku pakattuna?

Olet varmasti kuullut monenlaisia sanontoja naisten käsilaukuista. Ja yleinen hauskuuden aihe tuntuu olevan se, miten paljon kaikenlaista tarpeellista ja turhaa niistä löytyykään. Lieneekö naisten kosmetiikkalaukku aivan samanlainen kultakaivos? Mitä kaikkea maskipussiin on reissujen ja kulkemisten yhteydessä kertynyt ja jäänyt?

Kosmetiikkalaukku paljastaa omistajastaan, ja sen sisältö riippuu tietysti paljon siitä, missä sen omistaja on kulkenut. Aurinkoloman jäljiltä sieltä löytyvät varmasti aurinkotuotteet ja perheloman jälkeen luultavimmin lasten hammastahnat ja -harjat. Shampoot ja hoitoaineet kulkevat mukana aina, kun reissun kestää yli yön. Henkilökohtainen hygienia on tärkeää lyhyelläkin reissulla, joten kestolöytyjiä ovat tietysti deodorantit, suunhoitotuotteet, saippuat ja hiustenhoitotuotteet.

Millaista kosmetiikkaa henkilökohtaisen hygienian hoidossa kannattaa suosia?

Hygieniatarvikkeiden ja kosmetiikan kanssa on aina totuttava siihen, että se mikä sopii toiselle, voi jollekulle muulle aiheuttaa allergisia oireita, tai sen tuoksu ei kaikkia miellytä. Eli kosmetiikkalaukun sisältö on aina omistajansa näköinen. Ja tuoksuinen.

Tässä muutamia käteviä, mukavia ja helppoja valintoja niin omaan kylpyhuoneeseen kuin reissuunkin:

Aurinkolomalla

- LV-kosmetiikka on syntynyt yli 50 vuotta sitten palasaippuasta. Vuosikymmenien saatossa LV:n arvot ovat säilyneet samoina: tuotteiden on oltava puhtaita, turvallisia ja kotimaisia. LV-tuotteiden suunnittelussa otetaan huomioon pohjoisen vaihtelevan ilmaston vaikutus herkälle iholle. Hajusteettomat, väriaineettomat ja tietysti ympäristölle ystävälliset tuotteet sopivat paitsi atoopikoille ja allergikoille myös kaikille.

Hiihtolomalla perheen kanssa

Mitä sitten tarvitaan mukaan, kun koko perhe reissaa? Entä silloin kun reissu ajoittuu talven pakkasille, kuten esimerkiksi laskettelureissu hiihtolomalla Lapin maisemiin? Tärkeää on huomioida ensin koko perheen perustarpeet, mutta sen lisäksi kannattaa varautua pakkasen kuivattamiin huuliin ja ihon kutinaan. Varsinkin, jos lapsilla on herkät ihot, ja pakkasmittari uhkaa kivuta koviinkin lukemiin.

- Humble Brush -hammasharjat ovat ehdoton suosikki koko perheen hampaiden pesussa. Ekologinen designhammasharja on valmistettu bambusta. Sen varsi on kompostoitavissa kokonaan ja harjakset ovat korkealaatuisinta Dupont-nylonia.

- XZ-hiustenhoitotuotteet täydentävät matkustelijan kosmetiikkavaraston. XZ-hiustenhoitosarja kattaa shampoot, hoitoaineet ja muotoilutuotteet koko perheelle. XZ-tuotteet ovat laadukkaita ja ne on suunniteltu juuri suomalaiselle hiuslaadulle. Sarjasta löytyvät myös iki-ihanat Muumi-tuotteet lapsille. Muumi-shampoo ja -hoitoaine sekä hiuksiin jätettävä Muumi-selvityssuihke ilahduttavat lapsia niin kotona kuin reissussakin. Myös miehille on omat XZ-hiustenhoitotuotteensa.