Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Henkilökohtainen hygienia

Tuotteet 121 - 180 / 3447

Tuotteet 121 - 180 / 3447

Järjestä:

Järjestä:

L300 Vitamin C Exfoliating 200 ml suihkusaippua
3,21 €
-30%
Norm. 4,59 €(16,05 / l)
LV normaalille hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

Lumoa Omena 3l nestesaippua
2,90 €
-17%
Norm. 3,49 €(0,97 / l)

Oxygenol Herkkä 500 ml suuvesi
4,55 €
-10%
Norm. 5,05 €(9,10 / l)

Oxygenol Päärynä 7+ v. 75 ml hammastahna
2,51 €
-10%
Norm. 2,79 €(33,47 / l)

Nivea Pearl & Beauty 50 ml antiperspirantti deo stick
2,56 €
-20%
Norm. 3,20 €(51,20 / l)

Oral-B iO10 sähköhammasharja
199,00 €
-50%
Norm. 399,00 €

Ida Warg Beauty Intense Nutrition 250ml suihkuöljy
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Nivea Pearl & Beauty 150 ml antiperspirantti deo spray
2,92 €
-20%
Norm. 3,65 €(19,47 / l)


Ida Warg Beauty Vanilla Fudge 200ml suihkuvaahto
7,11 €
-30%
Norm. 10,15 €(35,55 / l)

Abena 500 ml suihkuöljy
3,80 €
-20%
Norm. 4,75 €(7,60 / l)

XZ Kaakao 250 ml silottava shampoo
2,89 €
(11,56 / l)

Libresse String 30 kpl pikkuhousunsuoja
1,95 €
-15%
Norm. 2,29 €(0,07 / kpl)

Ida Warg Beauty Plumping 250ml erittäin tuuheuttava hiusnaamio
11,06 €
-30%
Norm. 15,80 €(44,24 / l)

LV kuiville hiuksille 150 ml hoitosuihke
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(25,53 / l)

Rexona Aloe Vera 150 ml antiperspirantti spray
2,50 €
-36%
Norm. 3,89 €(16,67 / l)



Rento mustikka kosteuttava shampoo
5,91 €
-20%
Norm. 7,39 €

Ida Warg Beauty Scalp Balance 150ml vaahtoava naamio
9,77 €
-30%
Norm. 13,95 €(65,13 / l)

LV 200 ml muotovaahto
4,23 €
-20%
Norm. 5,29 €(21,15 / l)

Rexona Aloe Vera 50 ml Antiperspirant Deo Roll-on
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)

RICH Pure Luxury Volumising 200 ml muotovaahto
7,45 €
-50%
Norm. 14,89 €(37,25 / l)

Ilo Polkakarkki 500 ml joulusaippua
1,25 €
-34%
Norm. 1,90 €(2,50 / l)


Axe Excite 400 ml suihkusaippua
3,98 €
(9,95 / l)

elmex Sensitive Original 2x75ml hammastahna
4,59 €
-15%
Norm. 5,40 €(30,60 / l)

Ida Warg Beauty 150ml lämpösuojasuihke
7,46 €
-30%
Norm. 10,65 €(49,73 / l)

Libresse Regular Extra Protection 24 kpl pikkuhousunsuoja
2,00 €
-15%
Norm. 2,35 €(0,08 / kpl)

Libresse Regular 58 kpl pikkuhousunsuoja
3,14 €
-15%
Norm. 3,69 €(0,05 / kpl)


Rexona Advanced Protection Bright Bouquet 50 ml roll-on
2,50 €
-38%
Norm. 4,00 €(50,00 / l)

Ida Warg Beauty Hydrating 200ml suihkuvaahto
7,11 €
-30%
Norm. 10,15 €(35,55 / l)

Colgate Total Plaque Pro Release 75 ml hammastahna
3,07 €
-30%
Norm. 4,39 €(40,93 / l)

elmex Sensitive Original 75ml hammastahna
2,72 €
-15%
Norm. 3,20 €(36,27 / l)

Nivea Dry Fresh 50 ml antiperspirantti deo roll-on
2,19 €
-20%
Norm. 2,74 €(43,80 / l)

Ida Warg Beauty Vanilla Fudge 150ml kuivashampoo
7,46 €
-30%
Norm. 10,65 €(49,73 / l)

TRESemmé Flawless Waves Coconut 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Rento mustikka 400ml suihkusaippua
4,72 €
-20%
Norm. 5,90 €

LV hilselevälle hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

Nivea Men Dry Impact 50 ml antiperspirantti deo roll-on
2,38 €
-20%
Norm. 2,98 €(47,60 / l)

Rento kynsiharja
3,03 €
-20%
Norm. 3,79 €




Rento bambu pyöreä vartaloharja
6,80 €
-20%
Norm. 8,50 €

LV kuivalle hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

Libresse Classic 50 kpl pikkuhousunsuoja
2,00 €
-15%
Norm. 2,35 €(0,04 / kpl)

Nivea Men Derma Control Defend 150ml antiperspirantti deo spray
3,96 €
-20%
Norm. 4,95 €(26,40 / l)

Herbina Moisturizing 250 ml shampoo
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(12,76 / l)



Nivea Men Dry Fresh 50 ml antiperspirantti deo roll-on
2,44 €
-20%
Norm. 3,05 €(48,80 / l)

Nivea Creme Aloe 250 ml suihkusaippua
1,82 €
-20%
Norm. 2,28 €(7,28 / l)

Rexona Men Quantum 2-in-1 225 ml suihkusaippua
1,99 €
-13%
Norm. 2,29 €(8,84 / l)

Ida Warg Beauty Late Night 200ml suihkuvaahto
7,11 €
-30%
Norm. 10,15 €(35,55 / l)


L300 for men 250 ml kosteuttava suihkusaippua ja shampoo
1,39 €
-30%
Norm. 1,99 €(5,56 / l)

Tuotteet 121 - 180 / 3447

Henkilökohtaisesta hygieniasta kannattaa pitää huoli.

Hygieniatarvikkeiden kanssa kannattaa muistaa, että jos jokin sopii toiselle, se ei välttämättä sovi sinun iholle. Hygieniatarvikkeet kulkevat tietysti myös matkoilla mukana, joten matkatavaroista kannattaa löytyä deodorantti, suunhoitotuotteet, saippuat, hiustenhoitotuotteet ja rasvat.

Henkilökohtainen hygienia matkoilla

Kosmetiikkalaukku pakattuna?

Olet varmasti kuullut monenlaisia sanontoja naisten käsilaukuista. Ja yleinen hauskuuden aihe tuntuu olevan se, miten paljon kaikenlaista tarpeellista ja turhaa niistä löytyykään. Lieneekö naisten kosmetiikkalaukku aivan samanlainen kultakaivos? Mitä kaikkea maskipussiin on reissujen ja kulkemisten yhteydessä kertynyt ja jäänyt?

Kosmetiikkalaukku paljastaa omistajastaan, ja sen sisältö riippuu tietysti paljon siitä, missä sen omistaja on kulkenut. Aurinkoloman jäljiltä sieltä löytyvät varmasti aurinkotuotteet ja perheloman jälkeen luultavimmin lasten hammastahnat ja -harjat. Shampoot ja hoitoaineet kulkevat mukana aina, kun reissun kestää yli yön. Henkilökohtainen hygienia on tärkeää lyhyelläkin reissulla, joten kestolöytyjiä ovat tietysti deodorantit, suunhoitotuotteet, saippuat ja hiustenhoitotuotteet.

Millaista kosmetiikkaa henkilökohtaisen hygienian hoidossa kannattaa suosia?

Hygieniatarvikkeiden ja kosmetiikan kanssa on aina totuttava siihen, että se mikä sopii toiselle, voi jollekulle muulle aiheuttaa allergisia oireita, tai sen tuoksu ei kaikkia miellytä. Eli kosmetiikkalaukun sisältö on aina omistajansa näköinen. Ja tuoksuinen.

Tässä muutamia käteviä, mukavia ja helppoja valintoja niin omaan kylpyhuoneeseen kuin reissuunkin:

Aurinkolomalla

- LV-kosmetiikka on syntynyt yli 50 vuotta sitten palasaippuasta. Vuosikymmenien saatossa LV:n arvot ovat säilyneet samoina: tuotteiden on oltava puhtaita, turvallisia ja kotimaisia. LV-tuotteiden suunnittelussa otetaan huomioon pohjoisen vaihtelevan ilmaston vaikutus herkälle iholle. Hajusteettomat, väriaineettomat ja tietysti ympäristölle ystävälliset tuotteet sopivat paitsi atoopikoille ja allergikoille myös kaikille.

Hiihtolomalla perheen kanssa

Mitä sitten tarvitaan mukaan, kun koko perhe reissaa? Entä silloin kun reissu ajoittuu talven pakkasille, kuten esimerkiksi laskettelureissu hiihtolomalla Lapin maisemiin? Tärkeää on huomioida ensin koko perheen perustarpeet, mutta sen lisäksi kannattaa varautua pakkasen kuivattamiin huuliin ja ihon kutinaan. Varsinkin, jos lapsilla on herkät ihot, ja pakkasmittari uhkaa kivuta koviinkin lukemiin.

- Humble Brush -hammasharjat ovat ehdoton suosikki koko perheen hampaiden pesussa. Ekologinen designhammasharja on valmistettu bambusta. Sen varsi on kompostoitavissa kokonaan ja harjakset ovat korkealaatuisinta Dupont-nylonia.

- XZ-hiustenhoitotuotteet täydentävät matkustelijan kosmetiikkavaraston. XZ-hiustenhoitosarja kattaa shampoot, hoitoaineet ja muotoilutuotteet koko perheelle. XZ-tuotteet ovat laadukkaita ja ne on suunniteltu juuri suomalaiselle hiuslaadulle. Sarjasta löytyvät myös iki-ihanat Muumi-tuotteet lapsille. Muumi-shampoo ja -hoitoaine sekä hiuksiin jätettävä Muumi-selvityssuihke ilahduttavat lapsia niin kotona kuin reissussakin. Myös miehille on omat XZ-hiustenhoitotuotteensa.