Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Henkilökohtainen hygienia

Tuotteet 1 - 60 / 3447

Tuotteet 1 - 60 / 3447

Järjestä:

Järjestä:

Ilo Piparkakku-Jouluomena 500 ml joulusaippua
1,25 €
-34%
Norm. 1,90 €(2,50 / l)
Libresse Long 78 kpl pikkuhousunsuoja
5,19 €
-15%
Norm. 6,10 €(0,07 / kpl)

Vitalcare Colour Shine hiusväri
4,53 €
-50%
Norm. 9,05 €


Abena 500 ml hajusteeton pesuvoide
3,44 €
-20%
Norm. 4,30 €(6,88 / l)


Oxygenol pitkäkestoinen 75 ml hammastahna
1,88 €
-10%
Norm. 2,09 €(25,07 / l)

Libresse Cotton kuukautisalushousut
14,45 €
-15%
Norm. 17,00 €

Libresse 200 ml intiimipesugeeli
3,14 €
-15%
Norm. 3,69 €(15,70 / l)

Libresse Normal musta 30 kpl pikkuhousunsuoja
1,95 €
-15%
Norm. 2,29 €(0,07 / kpl)

Libresse Long Extra Protection 22 kpl pikkuhousunsuoja
2,00 €
-15%
Norm. 2,35 €(0,09 / kpl)

Abena dispenso 1 l käsihuuhde
4,72 €
-20%
Norm. 5,90 €(4,72 / l)

elmex Sensitive Original + Gentle Whitening 75ml hammastahna
2,72 €
-15%
Norm. 3,20 €(36,27 / l)


Palmolive Skin Radiance Avocado & Honey 250 ml suihkusaippua
1,60 €
-30%
Norm. 2,29 €(6,40 / l)

LV 300 ml käsidesinfiointigeeli EN 14476 Noro
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(12,77 / l)



elmex Opti-namel 75 ml hammastahna
4,21 €
-15%
Norm. 4,95 €(56,13 / l)


LV 100 ml käsidesinfiointigeeli EN 14476 Noro
2,07 €
-20%
Norm. 2,59 €(20,70 / l)

Libresse Ultra+ Regular Wing 38 kpl terveysside
4,38 €
-15%
Norm. 5,15 €(0,12 / kpl)

Ida Warg Beauty Scalp Balance 250ml shampoo
11,06 €
-30%
Norm. 15,80 €(44,24 / l)

Herbina Deep Cleansing 250 ml shampoo
3,00 €
-20%
Norm. 3,75 €(12,00 / l)

LV Men Teho 50 ml antiperspirantti roll-on
2,48 €
-20%
Norm. 3,10 €(49,60 / l)


Rexona Maximum Protection Clean Scent 150 ml spray
7,49 €
-38%
Norm. 11,99 €(49,93 / l)

Oxygenol 75 ml sensitive hammastahna
1,84 €
-10%
Norm. 2,05 €(24,53 / l)


LV biohajoava 300 ml nestesaippua
2,20 €
-20%
Norm. 2,75 €(7,33 / l)



TRESemmé Revitalise Colour 685 ml hoitoaine
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Libresse Pure Sensitive Ultra Norm 12 kpl terveysside
1,79 €
-15%
Norm. 2,10 €(0,15 / kpl)

Libresse Night Ultra Large+ Wing 18kpl terveysside
2,97 €
-15%
Norm. 3,49 €(0,17 / kpl)

Nivea Hawaii Flower&Oil 250 ml suihkugeeli
1,82 €
-20%
Norm. 2,28 €(7,28 / l)

Libresse Ultra Regular 44 kpl terveysside
4,41 €
-15%
Norm. 5,19 €(0,10 / kpl)


Lumoa Sitruuna 3l nestesaippua
2,90 €
-17%
Norm. 3,49 €(0,97 / l)

LV rasvoittuvalle hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

TRESemmé Rich Moisture 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

LV biohajoava nestesaippua 1,2 l täyttöpussi
5,56 €
-20%
Norm. 6,95 €(4,63 / l)

Kungen Booster 275 ml miesten suihkugeeli
0,99 €
-27%
Norm. 1,35 €(3,60 / l)

Savett Lemon Fresh 10 kpl kosteuspyyhe
1,60 €
-30%
Norm. 2,29 €(0,16 / kpl)

Garnier Olia kestoväri
11,80 €

Herbina Pure style 250 ml hiuskiinne
4,55 €
-20%
Norm. 5,69 €(18,20 / l)

Rexona Men Advanced Protection Cobalt Dry 150 ml spray
2,50 €
-53%
Norm. 5,29 €(16,67 / l)

TRESemmé Volume 685 ml hoitoaine
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)


Libresse Ultra Goodnight Wing 10 kpl terveysside
1,79 €
-15%
Norm. 2,10 €(0,18 / kpl)

LV 500 ml Biohajoava suihkusaippua
3,99 €
-20%
Norm. 4,99 €(7,98 / l)

Ida Warg Beauty Repair 100ml korjaava hiusseerumi
8,86 €
-30%
Norm. 12,65 €(88,60 / l)

Wellaflex Full Boost 150 ml geelisuihke
4,61 €
-30%
Norm. 6,59 €(30,73 / l)


Jordan Green Clean Medium hammasharja
1,47 €
-30%
Norm. 2,10 €

Rexona Maximum Protection Sport Strenght 45 ml stick
7,49 €
-6%
Norm. 7,99 €(166,44 / l)


elmex koko 3 8kpl hammasväliharja
5,09 €
-15%
Norm. 5,99 €(0,64 / kpl)

Rento bambu varrellinen pesuharja
9,20 €
-20%
Norm. 11,50 €

Libresse Long 50 kpl pikkuhousunsuoja
3,14 €
-15%
Norm. 3,69 €(0,06 / kpl)

Tuotteet 1 - 60 / 3447

Henkilökohtaisesta hygieniasta kannattaa pitää huoli.

Hygieniatarvikkeiden kanssa kannattaa muistaa, että jos jokin sopii toiselle, se ei välttämättä sovi sinun iholle. Hygieniatarvikkeet kulkevat tietysti myös matkoilla mukana, joten matkatavaroista kannattaa löytyä deodorantti, suunhoitotuotteet, saippuat, hiustenhoitotuotteet ja rasvat.

Henkilökohtainen hygienia matkoilla

Kosmetiikkalaukku pakattuna?

Olet varmasti kuullut monenlaisia sanontoja naisten käsilaukuista. Ja yleinen hauskuuden aihe tuntuu olevan se, miten paljon kaikenlaista tarpeellista ja turhaa niistä löytyykään. Lieneekö naisten kosmetiikkalaukku aivan samanlainen kultakaivos? Mitä kaikkea maskipussiin on reissujen ja kulkemisten yhteydessä kertynyt ja jäänyt?

Kosmetiikkalaukku paljastaa omistajastaan, ja sen sisältö riippuu tietysti paljon siitä, missä sen omistaja on kulkenut. Aurinkoloman jäljiltä sieltä löytyvät varmasti aurinkotuotteet ja perheloman jälkeen luultavimmin lasten hammastahnat ja -harjat. Shampoot ja hoitoaineet kulkevat mukana aina, kun reissun kestää yli yön. Henkilökohtainen hygienia on tärkeää lyhyelläkin reissulla, joten kestolöytyjiä ovat tietysti deodorantit, suunhoitotuotteet, saippuat ja hiustenhoitotuotteet.

Millaista kosmetiikkaa henkilökohtaisen hygienian hoidossa kannattaa suosia?

Hygieniatarvikkeiden ja kosmetiikan kanssa on aina totuttava siihen, että se mikä sopii toiselle, voi jollekulle muulle aiheuttaa allergisia oireita, tai sen tuoksu ei kaikkia miellytä. Eli kosmetiikkalaukun sisältö on aina omistajansa näköinen. Ja tuoksuinen.

Tässä muutamia käteviä, mukavia ja helppoja valintoja niin omaan kylpyhuoneeseen kuin reissuunkin:

Aurinkolomalla

- LV-kosmetiikka on syntynyt yli 50 vuotta sitten palasaippuasta. Vuosikymmenien saatossa LV:n arvot ovat säilyneet samoina: tuotteiden on oltava puhtaita, turvallisia ja kotimaisia. LV-tuotteiden suunnittelussa otetaan huomioon pohjoisen vaihtelevan ilmaston vaikutus herkälle iholle. Hajusteettomat, väriaineettomat ja tietysti ympäristölle ystävälliset tuotteet sopivat paitsi atoopikoille ja allergikoille myös kaikille.

Hiihtolomalla perheen kanssa

Mitä sitten tarvitaan mukaan, kun koko perhe reissaa? Entä silloin kun reissu ajoittuu talven pakkasille, kuten esimerkiksi laskettelureissu hiihtolomalla Lapin maisemiin? Tärkeää on huomioida ensin koko perheen perustarpeet, mutta sen lisäksi kannattaa varautua pakkasen kuivattamiin huuliin ja ihon kutinaan. Varsinkin, jos lapsilla on herkät ihot, ja pakkasmittari uhkaa kivuta koviinkin lukemiin.

- Humble Brush -hammasharjat ovat ehdoton suosikki koko perheen hampaiden pesussa. Ekologinen designhammasharja on valmistettu bambusta. Sen varsi on kompostoitavissa kokonaan ja harjakset ovat korkealaatuisinta Dupont-nylonia.

- XZ-hiustenhoitotuotteet täydentävät matkustelijan kosmetiikkavaraston. XZ-hiustenhoitosarja kattaa shampoot, hoitoaineet ja muotoilutuotteet koko perheelle. XZ-tuotteet ovat laadukkaita ja ne on suunniteltu juuri suomalaiselle hiuslaadulle. Sarjasta löytyvät myös iki-ihanat Muumi-tuotteet lapsille. Muumi-shampoo ja -hoitoaine sekä hiuksiin jätettävä Muumi-selvityssuihke ilahduttavat lapsia niin kotona kuin reissussakin. Myös miehille on omat XZ-hiustenhoitotuotteensa.