Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Henkilökohtainen hygienia

Tuotteet 361 - 420 / 3447

Tuotteet 361 - 420 / 3447

Järjestä:

Järjestä:



Nivea Derma Dry Control Maximum 50 ml antiperspirantti deo stick
5,55 €
-20%
Norm. 6,94 €(111,00 / l)

Herbina Intense Moisturizing 250ml hiusnaamio
5,00 €
-20%
Norm. 6,25 €(20,00 / l)


Ida Warg Beauty Silver 250ml hopeashampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)



Libresse Regular Extra Protection 24 kpl pikkuhousunsuoja
2,00 €
-15%
Norm. 2,35 €(0,08 / kpl)

Nivea Men Active Clean 250 ml suihkugeeli
2,06 €
-20%
Norm. 2,58 €(8,24 / l)

Ida Warg Beauty Tekstuuria antava 150ml suolasuihke
8,33 €
-30%
Norm. 11,90 €(55,53 / l)

Rexona Men Sport Defence 50 ml Antiperspirant Deo Roll-On
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)

Ida Warg Beauty Vanilla Fudge 200ml suihkuvaahto
7,11 €
-30%
Norm. 10,15 €(35,55 / l)

Heti Mandariini 500 ml käsisaippua
3,99 €
-20%
Norm. 4,99 €(7,98 / l)

Herbina Revitalizing Aloe Vera 50 ml roll-on
2,63 €
-20%
Norm. 3,29 €(52,60 / l)

Herbina Pure style 50 ml hiuskiinne
2,15 €
-20%
Norm. 2,69 €(43,00 / l)

Herbina Volume Boost 150ml suolasuihke
4,76 €
-20%
Norm. 5,95 €(31,73 / l)

Ben & Anna kylpysuola Cornflower 300G
4,95 €
-50%
Norm. 9,90 €(16,50 / kg)

Libresse Regular 80 kpl pikkuhousunsuoja
4,75 €
-15%
Norm. 5,59 €(0,06 / kpl)

Rexona Advanced Protection Bright Bouquet 50 ml roll-on
2,50 €
-38%
Norm. 4,00 €(50,00 / l)


LV 100 ml hiuskiinne
2,36 €
-20%
Norm. 2,95 €(23,60 / l)

Libresse Ultra Deo Fresh Normal Wing 10 kpl terveysside
1,79 €
-15%
Norm. 2,10 €(0,18 / kpl)

Nivea Derma Control Restore 50ml antiperspirantti deo stick
3,95 €
-20%
Norm. 4,94 €(79,00 / l)

Nivea Men Fresh Active 50 ml antiperspirantti deo roll-on
2,20 €
-20%
Norm. 2,75 €(44,00 / l)

elmex Sensitive Plus Sensitivity + Gum Care 75ml hammastahna
3,99 €
-15%
Norm. 4,69 €(53,20 / l)

Rexona Advanced Protection Tropical 50 ml roll-on
2,50 €
-32%
Norm. 3,69 €(50,00 / l)




Arlem Orange & Jasmin 100 ml suihkugeeli
2,32 €
-20%
Norm. 2,90 €


Nivea Men Deep Darkwood 150 ml antiperspirantti deo spray
3,40 €
-20%
Norm. 4,25 €(22,67 / l)

Herbina Texture lift 150 ml lämpösuojasuihke
5,00 €
-20%
Norm. 6,25 €(33,33 / l)

LV kuivalle hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

Nivea Pearl & Beauty 50 ml antiperspirantti deo stick
2,56 €
-20%
Norm. 3,20 €(51,20 / l)



Ilo Glögi 500 ml joulusaippua
1,25 €
-34%
Norm. 1,90 €(2,50 / l)


XZ Havu 250 ml vahvistava shampoo
2,89 €
(11,56 / l)


Ida Warg Beauty 150ml jätettävä hoitoainesuihke
8,54 €
-30%
Norm. 12,20 €(56,93 / l)



Herbina Energizing Orange 300 ml vaahtosaippua
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(10,63 / l)


Libresse Ultra Normal Wing 14 kpl terveysside
1,79 €
-15%
Norm. 2,10 €(0,13 / kpl)

Nivea Derma Control Restore 50ml antiperspirantti deo roll-on
2,67 €
-20%
Norm. 3,34 €(53,40 / l)

TRESemmé Revitalise Colour 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Ida Warg Beauty 150ml UV- ja lämpösuojasuihke
7,63 €
-30%
Norm. 10,90 €(50,87 / l)

Dove Long & Radient 350 ml hoitoaine
3,07 €
-30%
Norm. 4,39 €(8,77 / l)


Nivea Men Sport 250 ml suihkugeeli
1,82 €
-20%
Norm. 2,28 €(7,28 / l)

Ida Warg Beauty Feeling Clean 200ml suihkuvaahto
7,11 €
-30%
Norm. 10,15 €(35,55 / l)

Abena 500 ml hajustettu pesuvoide
3,44 €
-20%
Norm. 4,30 €(6,88 / l)

Rexona Men Quantum 2-in-1 225 ml suihkusaippua
1,99 €
-13%
Norm. 2,29 €(8,84 / l)

Urtekram Aloe vera 500 ml suihkugeeli
4,90 €
-11%
Norm. 5,50 €(9,80 / l)

Libresse Ultra Large+ Night Wings 26 kpl side
3,73 €
-15%
Norm. 4,39 €(0,14 / kpl)

Tuotteet 361 - 420 / 3447

Henkilökohtaisesta hygieniasta kannattaa pitää huoli.

Hygieniatarvikkeiden kanssa kannattaa muistaa, että jos jokin sopii toiselle, se ei välttämättä sovi sinun iholle. Hygieniatarvikkeet kulkevat tietysti myös matkoilla mukana, joten matkatavaroista kannattaa löytyä deodorantti, suunhoitotuotteet, saippuat, hiustenhoitotuotteet ja rasvat.

Henkilökohtainen hygienia matkoilla

Kosmetiikkalaukku pakattuna?

Olet varmasti kuullut monenlaisia sanontoja naisten käsilaukuista. Ja yleinen hauskuuden aihe tuntuu olevan se, miten paljon kaikenlaista tarpeellista ja turhaa niistä löytyykään. Lieneekö naisten kosmetiikkalaukku aivan samanlainen kultakaivos? Mitä kaikkea maskipussiin on reissujen ja kulkemisten yhteydessä kertynyt ja jäänyt?

Kosmetiikkalaukku paljastaa omistajastaan, ja sen sisältö riippuu tietysti paljon siitä, missä sen omistaja on kulkenut. Aurinkoloman jäljiltä sieltä löytyvät varmasti aurinkotuotteet ja perheloman jälkeen luultavimmin lasten hammastahnat ja -harjat. Shampoot ja hoitoaineet kulkevat mukana aina, kun reissun kestää yli yön. Henkilökohtainen hygienia on tärkeää lyhyelläkin reissulla, joten kestolöytyjiä ovat tietysti deodorantit, suunhoitotuotteet, saippuat ja hiustenhoitotuotteet.

Millaista kosmetiikkaa henkilökohtaisen hygienian hoidossa kannattaa suosia?

Hygieniatarvikkeiden ja kosmetiikan kanssa on aina totuttava siihen, että se mikä sopii toiselle, voi jollekulle muulle aiheuttaa allergisia oireita, tai sen tuoksu ei kaikkia miellytä. Eli kosmetiikkalaukun sisältö on aina omistajansa näköinen. Ja tuoksuinen.

Tässä muutamia käteviä, mukavia ja helppoja valintoja niin omaan kylpyhuoneeseen kuin reissuunkin:

Aurinkolomalla

- LV-kosmetiikka on syntynyt yli 50 vuotta sitten palasaippuasta. Vuosikymmenien saatossa LV:n arvot ovat säilyneet samoina: tuotteiden on oltava puhtaita, turvallisia ja kotimaisia. LV-tuotteiden suunnittelussa otetaan huomioon pohjoisen vaihtelevan ilmaston vaikutus herkälle iholle. Hajusteettomat, väriaineettomat ja tietysti ympäristölle ystävälliset tuotteet sopivat paitsi atoopikoille ja allergikoille myös kaikille.

Hiihtolomalla perheen kanssa

Mitä sitten tarvitaan mukaan, kun koko perhe reissaa? Entä silloin kun reissu ajoittuu talven pakkasille, kuten esimerkiksi laskettelureissu hiihtolomalla Lapin maisemiin? Tärkeää on huomioida ensin koko perheen perustarpeet, mutta sen lisäksi kannattaa varautua pakkasen kuivattamiin huuliin ja ihon kutinaan. Varsinkin, jos lapsilla on herkät ihot, ja pakkasmittari uhkaa kivuta koviinkin lukemiin.

- Humble Brush -hammasharjat ovat ehdoton suosikki koko perheen hampaiden pesussa. Ekologinen designhammasharja on valmistettu bambusta. Sen varsi on kompostoitavissa kokonaan ja harjakset ovat korkealaatuisinta Dupont-nylonia.

- XZ-hiustenhoitotuotteet täydentävät matkustelijan kosmetiikkavaraston. XZ-hiustenhoitosarja kattaa shampoot, hoitoaineet ja muotoilutuotteet koko perheelle. XZ-tuotteet ovat laadukkaita ja ne on suunniteltu juuri suomalaiselle hiuslaadulle. Sarjasta löytyvät myös iki-ihanat Muumi-tuotteet lapsille. Muumi-shampoo ja -hoitoaine sekä hiuksiin jätettävä Muumi-selvityssuihke ilahduttavat lapsia niin kotona kuin reissussakin. Myös miehille on omat XZ-hiustenhoitotuotteensa.