Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Henkilökohtainen hygienia

Tuotteet 301 - 360 / 3447

Tuotteet 301 - 360 / 3447

Järjestä:

Järjestä:

Ida Warg Beauty Everyday 250ml shampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)
elmex koko 2 8kpl hammasväliharja
5,09 €
-15%
Norm. 5,99 €(0,64 / kpl)

Abena 200 ml hajusteeton kuivapesuneste hiuksille ja vartalolle
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(15,95 / l)

Oxygenol Raikas 500 ml suuvesi
4,13 €
-10%
Norm. 4,59 €(8,26 / l)

TRESemmé Biotin Repair 685 ml hoitoaine
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)


Rexona Men Advanced Protection Cobalt Dry 50 ml roll-on
2,50 €
-32%
Norm. 3,69 €(50,00 / l)


Libresse Ultra 30kpl terveysside
3,14 €
-15%
Norm. 3,69 €(0,10 / kpl)

Ida Warg Beauty Sunny Infusion 200ml suihkuvaahto
7,11 €
-30%
Norm. 10,15 €(35,55 / l)

Herbina Moisturizing 150 ml hoitosuihke
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(21,27 / l)

LV Big Ball 50 ml antiperspirantti roll-on
2,39 €
-20%
Norm. 2,99 €(47,80 / l)

Rexona Men Cobalt 2-in-1 225 ml suihkusaippua
1,99 €
-13%
Norm. 2,29 €(8,84 / l)

Tena ProSkin Wash Cream 250 ml pesuvoide
3,90 €
-15%
Norm. 4,59 €(15,60 / l)

Herbina Energizing Orange 50 ml antiperspirantti roll-on
2,63 €
-20%
Norm. 3,29 €(52,60 / l)

Axe Epic Fresh 150 ml body spray
4,59 €
(30,60 / l)

Libresse Normal 30 kpl pikkuhousunsuoja
1,95 €
-15%
Norm. 2,29 €(0,07 / kpl)

Rexona Woman Aloe Vera 50 ml stick
2,50 €
-39%
Norm. 4,10 €(50,00 / l)

Rexona Advanced Protection Invisible Aqua 50 ml roll-on
2,50 €
-32%
Norm. 3,69 €(50,00 / l)

Libresse PureSens Aloe Vera 200 ml intiimipesugeeli
3,14 €
-15%
Norm. 3,69 €(15,70 / l)

Nivea Men Dry Impact 150 ml antiperspirantti deo spray
3,18 €
-20%
Norm. 3,98 €(21,20 / l)

Libresse So Slim Deo Fresh 32 kpl pikkuhousunsuoja
1,95 €
-15%
Norm. 2,29 €(0,06 / kpl)

Herbina Texture lift 200 ml muotoilusuihke
4,55 €
-20%
Norm. 5,69 €(22,75 / l)

I Love Signature Exotic Fruit 360 ml suihkugeeli
4,94 €
-30%
Norm. 7,05 €(13,72 / l)


Ida Warg Beauty Ultimate Hold 250ml tehokas hiuskiinne
8,33 €
-30%
Norm. 11,90 €(33,32 / l)

Rexona Shower Fresh 150 ml Antiperspirant Deo Spray for women
2,50 €
-41%
Norm. 4,25 €(16,67 / l)

Ida Warg Beauty Luxurious Flower 100ml hiussuihke
13,23 €
-30%
Norm. 18,90 €(132,30 / l)


Rexona 48h Cotton Dry 50 ml roll-on
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)

Libresse Maxi Normal Wing 14 kpl terveysside
1,79 €
-15%
Norm. 2,10 €(0,13 / kpl)

Cosmofem 80 kpl pyöreät vanulaput
0,99 €
-21%
Norm. 1,25 €


Oxygenol Suoja Pro 75 ml hammastahna
3,86 €
-10%
Norm. 4,29 €(51,47 / l)

Nivea Men Cool Kick 150 ml antiperspirantti deo spray
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(21,27 / l)


TRESemmé Lamellar Shine 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Oral-B iO 9s sähköhammasharja
159,00 €
-47%
Norm. 299,00 €



Ida Warg Beauty Vanilla Fudge 100ml hiussuihke
13,23 €
-30%
Norm. 18,90 €(132,30 / l)

Oxygenol Vadelma 7+ v. 500 ml purskuvesi
4,85 €
-10%
Norm. 5,39 €(9,70 / l)


Nivea Derma Control Defend 50ml antiperspirantti deo roll-on
2,87 €
-20%
Norm. 3,59 €(57,40 / l)

Ida Warg Beauty Scalp Balance 75ml hiusseerumi
9,77 €
-30%
Norm. 13,95 €(130,27 / l)

TRESemmé Keratin Smooth 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Ida Warg Beauty Feeling Clean 100ml hiussuihke
13,23 €
-30%
Norm. 18,90 €(132,30 / l)

elmex Kariessuoja 400 ml suuvesi
5,19 €
-15%
Norm. 6,10 €(12,98 / l)


Oral-B iO 9s sähköhammasharja
159,00 €
-47%
Norm. 299,00 €

Herbina Volume boost 200 ml muotovaahto
4,55 €
-20%
Norm. 5,69 €(22,75 / l)


Elmex 2-6 v. Kids 50 ml hammastahna
2,54 €
-15%
Norm. 2,99 €(50,80 / l)



Herbina Refreshing Apple Blossom 250 ml suihkugeeli
2,79 €
-20%
Norm. 3,49 €(11,16 / l)


Ida Warg Beauty Vitalizing 200ml suihkuvaahto
7,11 €
-30%
Norm. 10,15 €(35,55 / l)

Rento lapinmarja nestesaippua
3,84 €
-20%
Norm. 4,80 €

Tuotteet 301 - 360 / 3447

Henkilökohtaisesta hygieniasta kannattaa pitää huoli.

Hygieniatarvikkeiden kanssa kannattaa muistaa, että jos jokin sopii toiselle, se ei välttämättä sovi sinun iholle. Hygieniatarvikkeet kulkevat tietysti myös matkoilla mukana, joten matkatavaroista kannattaa löytyä deodorantti, suunhoitotuotteet, saippuat, hiustenhoitotuotteet ja rasvat.

Henkilökohtainen hygienia matkoilla

Kosmetiikkalaukku pakattuna?

Olet varmasti kuullut monenlaisia sanontoja naisten käsilaukuista. Ja yleinen hauskuuden aihe tuntuu olevan se, miten paljon kaikenlaista tarpeellista ja turhaa niistä löytyykään. Lieneekö naisten kosmetiikkalaukku aivan samanlainen kultakaivos? Mitä kaikkea maskipussiin on reissujen ja kulkemisten yhteydessä kertynyt ja jäänyt?

Kosmetiikkalaukku paljastaa omistajastaan, ja sen sisältö riippuu tietysti paljon siitä, missä sen omistaja on kulkenut. Aurinkoloman jäljiltä sieltä löytyvät varmasti aurinkotuotteet ja perheloman jälkeen luultavimmin lasten hammastahnat ja -harjat. Shampoot ja hoitoaineet kulkevat mukana aina, kun reissun kestää yli yön. Henkilökohtainen hygienia on tärkeää lyhyelläkin reissulla, joten kestolöytyjiä ovat tietysti deodorantit, suunhoitotuotteet, saippuat ja hiustenhoitotuotteet.

Millaista kosmetiikkaa henkilökohtaisen hygienian hoidossa kannattaa suosia?

Hygieniatarvikkeiden ja kosmetiikan kanssa on aina totuttava siihen, että se mikä sopii toiselle, voi jollekulle muulle aiheuttaa allergisia oireita, tai sen tuoksu ei kaikkia miellytä. Eli kosmetiikkalaukun sisältö on aina omistajansa näköinen. Ja tuoksuinen.

Tässä muutamia käteviä, mukavia ja helppoja valintoja niin omaan kylpyhuoneeseen kuin reissuunkin:

Aurinkolomalla

- LV-kosmetiikka on syntynyt yli 50 vuotta sitten palasaippuasta. Vuosikymmenien saatossa LV:n arvot ovat säilyneet samoina: tuotteiden on oltava puhtaita, turvallisia ja kotimaisia. LV-tuotteiden suunnittelussa otetaan huomioon pohjoisen vaihtelevan ilmaston vaikutus herkälle iholle. Hajusteettomat, väriaineettomat ja tietysti ympäristölle ystävälliset tuotteet sopivat paitsi atoopikoille ja allergikoille myös kaikille.

Hiihtolomalla perheen kanssa

Mitä sitten tarvitaan mukaan, kun koko perhe reissaa? Entä silloin kun reissu ajoittuu talven pakkasille, kuten esimerkiksi laskettelureissu hiihtolomalla Lapin maisemiin? Tärkeää on huomioida ensin koko perheen perustarpeet, mutta sen lisäksi kannattaa varautua pakkasen kuivattamiin huuliin ja ihon kutinaan. Varsinkin, jos lapsilla on herkät ihot, ja pakkasmittari uhkaa kivuta koviinkin lukemiin.

- Humble Brush -hammasharjat ovat ehdoton suosikki koko perheen hampaiden pesussa. Ekologinen designhammasharja on valmistettu bambusta. Sen varsi on kompostoitavissa kokonaan ja harjakset ovat korkealaatuisinta Dupont-nylonia.

- XZ-hiustenhoitotuotteet täydentävät matkustelijan kosmetiikkavaraston. XZ-hiustenhoitosarja kattaa shampoot, hoitoaineet ja muotoilutuotteet koko perheelle. XZ-tuotteet ovat laadukkaita ja ne on suunniteltu juuri suomalaiselle hiuslaadulle. Sarjasta löytyvät myös iki-ihanat Muumi-tuotteet lapsille. Muumi-shampoo ja -hoitoaine sekä hiuksiin jätettävä Muumi-selvityssuihke ilahduttavat lapsia niin kotona kuin reissussakin. Myös miehille on omat XZ-hiustenhoitotuotteensa.