Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Henkilökohtainen hygienia

Tuotteet 421 - 480 / 3447

Tuotteet 421 - 480 / 3447

Järjestä:

Järjestä:

LV 250 ml biohajoava suihkusaippua
2,44 €
-20%
Norm. 3,05 €(9,76 / l)


TRESemmé Keratin Smooth 685 ml hoitoaine
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Axe Epic Fresh 150 ml body spray
4,59 €
(30,60 / l)

Rexona Advanced Protection Bright Bouquet 50 ml roll-on
2,50 €
-38%
Norm. 4,00 €(50,00 / l)


Nivea Dry Comfort 150 ml antiperspirantti deo spray
2,51 €
-20%
Norm. 3,14 €(16,73 / l)



elmex koko 0 8kpl hammasväliharja
5,09 €
-15%
Norm. 5,99 €(0,64 / kpl)

LV kuiville hiuksille 150 ml hoitosuihke
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(25,53 / l)

Libresse Ultra Normal Wing Aloe Vera 10 kpl terveysside
1,79 €
-15%
Norm. 2,10 €(0,18 / kpl)

LV 250 ml hiuskiinne
3,96 €
-20%
Norm. 4,95 €(15,84 / l)

Nivea Men Dry Impact 150 ml antiperspirantti deo spray
3,18 €
-20%
Norm. 3,98 €(21,20 / l)

Rexona Men Invisible Blac & White 150 ml antiperspirantti spray
2,50 €
-36%
Norm. 3,89 €(16,67 / l)


HD Spray Lac Extra Strong 300 ml hiuslakka
5,52 €
-20%
Norm. 6,90 €

Maui Moisture Hibiscus 385 ml shampoo
9,79 €
-30%
Norm. 13,99 €(25,43 / l)

Rexona 48h Invisible B&W 50 ml Antiperspirant Deo Roll-on
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)

Nivea Men Cool Kick 250 ml suihkugeeli
2,06 €
-20%
Norm. 2,58 €(8,24 / l)

Herbina Shine Boosting 250 ml shampoo
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(12,76 / l)

LV 200 ml muotovaahto
4,23 €
-20%
Norm. 5,29 €(21,15 / l)

Herbina Volume Boost 150ml suolasuihke
4,76 €
-20%
Norm. 5,95 €(31,73 / l)


Rexona Aloe Vera 50 ml Antiperspirant Deo Roll-on
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)

Axe Excite 400 ml suihkusaippua
3,98 €
(9,95 / l)

Ida Warg Beauty Vanilla Fudge 200ml suihkuvaahto
7,11 €
-30%
Norm. 10,15 €(35,55 / l)

Ida Warg Beauty Scalp Balance 250ml hoitoaine
11,06 €
-30%
Norm. 15,80 €(44,24 / l)

Libresse Ultra+ Wings 26kpl terveysside
3,14 €
-15%
Norm. 3,69 €(0,12 / kpl)



TRESemmé Keratin Smooth 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Nivea Dry Comfort 50 ml antiperspirantti deo roll-on
1,75 €
-20%
Norm. 2,19 €(35,00 / l)

Nivea Derma Dry Control Maximum 50 ml antiperspirantti roll-on
6,23 €
-20%
Norm. 7,79 €(124,60 / l)

Oxygenol Sinkki 500 ml alkoholiton suuvesi
4,31 €
-10%
Norm. 4,79 €(8,62 / l)


Nivea Waterlily&Oil 250 ml suihkugeeli
1,75 €
-20%
Norm. 2,19 €(7,00 / l)

Kungen Fabulous 275 ml miesten suihkugeeli
0,99 €
-27%
Norm. 1,35 €(3,60 / l)

Libresse Extra Long 20 kpl pikkuhousunsuoja
2,00 €
-15%
Norm. 2,35 €(0,10 / kpl)


Ida Warg Beauty Moisture 100ml kosteuttava hiusseerumi
8,86 €
-30%
Norm. 12,65 €(88,60 / l)

Cosmofem 100 g vanu
1,50 €
-25%
Norm. 1,99 €

Rexona 48h Men Cobalt Dry 50 ml roll-on
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)

Rexona Advanced Protection Biorythm 150 ml spray
2,50 €
-48%
Norm. 4,79 €(16,67 / l)


Nivea Creme 250 ml suihkusaippua
1,82 €
-20%
Norm. 2,28 €(7,28 / l)

Lumoa Mustikka 3l nestesaippua
2,90 €
-17%
Norm. 3,49 €(0,97 / l)


XZ Kaakao 250 ml silottava shampoo
2,89 €
(11,56 / l)

Rexona Advanced Protection Cotton Dry 50 ml roll-on
2,50 €
-32%
Norm. 3,69 €(50,00 / l)

Ida Warg Beauty Soft Finish 250ml kevyt hiuskiinne
8,33 €
-30%
Norm. 11,90 €(33,32 / l)

Ida Warg Beauty Scalp Balance 150ml vaahtoava naamio
9,77 €
-30%
Norm. 13,95 €(65,13 / l)



Herbina Volume boost 200 ml muotovaahto
4,55 €
-20%
Norm. 5,69 €(22,75 / l)

Ida Warg Beauty Silver 250ml hopeahoitoaine
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Nivea Shea Butter & Botanical Oil 250 ml suihkusaippua
1,98 €
-20%
Norm. 2,48 €(7,92 / l)

Nivea Men Dry Impact 50ml antiperspirantti deo stick
2,83 €
-20%
Norm. 3,54 €(56,60 / l)

Ida Warg Beauty Everyday 150ml kuivashampoo
7,46 €
-30%
Norm. 10,65 €(49,73 / l)

Tuotteet 421 - 480 / 3447

Henkilökohtaisesta hygieniasta kannattaa pitää huoli.

Hygieniatarvikkeiden kanssa kannattaa muistaa, että jos jokin sopii toiselle, se ei välttämättä sovi sinun iholle. Hygieniatarvikkeet kulkevat tietysti myös matkoilla mukana, joten matkatavaroista kannattaa löytyä deodorantti, suunhoitotuotteet, saippuat, hiustenhoitotuotteet ja rasvat.

Henkilökohtainen hygienia matkoilla

Kosmetiikkalaukku pakattuna?

Olet varmasti kuullut monenlaisia sanontoja naisten käsilaukuista. Ja yleinen hauskuuden aihe tuntuu olevan se, miten paljon kaikenlaista tarpeellista ja turhaa niistä löytyykään. Lieneekö naisten kosmetiikkalaukku aivan samanlainen kultakaivos? Mitä kaikkea maskipussiin on reissujen ja kulkemisten yhteydessä kertynyt ja jäänyt?

Kosmetiikkalaukku paljastaa omistajastaan, ja sen sisältö riippuu tietysti paljon siitä, missä sen omistaja on kulkenut. Aurinkoloman jäljiltä sieltä löytyvät varmasti aurinkotuotteet ja perheloman jälkeen luultavimmin lasten hammastahnat ja -harjat. Shampoot ja hoitoaineet kulkevat mukana aina, kun reissun kestää yli yön. Henkilökohtainen hygienia on tärkeää lyhyelläkin reissulla, joten kestolöytyjiä ovat tietysti deodorantit, suunhoitotuotteet, saippuat ja hiustenhoitotuotteet.

Millaista kosmetiikkaa henkilökohtaisen hygienian hoidossa kannattaa suosia?

Hygieniatarvikkeiden ja kosmetiikan kanssa on aina totuttava siihen, että se mikä sopii toiselle, voi jollekulle muulle aiheuttaa allergisia oireita, tai sen tuoksu ei kaikkia miellytä. Eli kosmetiikkalaukun sisältö on aina omistajansa näköinen. Ja tuoksuinen.

Tässä muutamia käteviä, mukavia ja helppoja valintoja niin omaan kylpyhuoneeseen kuin reissuunkin:

Aurinkolomalla

- LV-kosmetiikka on syntynyt yli 50 vuotta sitten palasaippuasta. Vuosikymmenien saatossa LV:n arvot ovat säilyneet samoina: tuotteiden on oltava puhtaita, turvallisia ja kotimaisia. LV-tuotteiden suunnittelussa otetaan huomioon pohjoisen vaihtelevan ilmaston vaikutus herkälle iholle. Hajusteettomat, väriaineettomat ja tietysti ympäristölle ystävälliset tuotteet sopivat paitsi atoopikoille ja allergikoille myös kaikille.

Hiihtolomalla perheen kanssa

Mitä sitten tarvitaan mukaan, kun koko perhe reissaa? Entä silloin kun reissu ajoittuu talven pakkasille, kuten esimerkiksi laskettelureissu hiihtolomalla Lapin maisemiin? Tärkeää on huomioida ensin koko perheen perustarpeet, mutta sen lisäksi kannattaa varautua pakkasen kuivattamiin huuliin ja ihon kutinaan. Varsinkin, jos lapsilla on herkät ihot, ja pakkasmittari uhkaa kivuta koviinkin lukemiin.

- Humble Brush -hammasharjat ovat ehdoton suosikki koko perheen hampaiden pesussa. Ekologinen designhammasharja on valmistettu bambusta. Sen varsi on kompostoitavissa kokonaan ja harjakset ovat korkealaatuisinta Dupont-nylonia.

- XZ-hiustenhoitotuotteet täydentävät matkustelijan kosmetiikkavaraston. XZ-hiustenhoitosarja kattaa shampoot, hoitoaineet ja muotoilutuotteet koko perheelle. XZ-tuotteet ovat laadukkaita ja ne on suunniteltu juuri suomalaiselle hiuslaadulle. Sarjasta löytyvät myös iki-ihanat Muumi-tuotteet lapsille. Muumi-shampoo ja -hoitoaine sekä hiuksiin jätettävä Muumi-selvityssuihke ilahduttavat lapsia niin kotona kuin reissussakin. Myös miehille on omat XZ-hiustenhoitotuotteensa.