Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 3004

Tuotteet 1 - 60 / 3004

Järjestä:

Järjestä:

Abena Classic musta 100 kpl nitriilikäsine
5,52 €
-20%
Norm. 6,90 €(0,06 / kpl)
Abena Classic 100 kpl läpikuultava vinyylikäsine
3,96 €
-20%
Norm. 4,95 €(0,04 / kpl)

Domestos White & Sparkle 750 ml WC-puhdistusaine
1,99 €
-20%
Norm. 2,49 €(2,65 / l)

ABENA Classic sininen 100 kpl nitriilikäsine
5,52 €
-20%
Norm. 6,90 €(0,06 / kpl)

Serla Hellä 32 rl wc-paperi
9,95 €
-33%
Norm. 14,95 €(0,31 / kpl)

Sanytol 1 l desinfiointiaine vaatteille
4,99 €
-21%
Norm. 6,29 €(4,99 / l)

THOR Power Grip 50 kpl musta nitriilikäsine
8,40 €
-20%
Norm. 10,50 €(0,17 / kpl)

Domestos Power Foam Mint Boost 435 ml wc-puhdistussuihke
2,49 €
-41%
Norm. 4,20 €(5,72 / l)

Ezviz RE4 Plus musta robotti-imuri
149,00 €
-53%
Norm. 319,00 €

Rosa LD 30 l 20 kpl/rll musta roskakassi
1,00 €
-35%
Norm. 1,55 €

Dr. Beckmann 24 kpl värin- ja liankerääjäliina
3,99 €
-30%
Norm. 5,69 €(0,20 / kpl)


Wau! Sensitive Color 1,5 l pyykinpesuneste
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(1,66 / l)

Golden Star 700 g sitruunahappo
4,99 €
-36%
Norm. 7,75 €(7,13 / kg)

Abena 12 kpl puuvillakäsine
3,36 €
-20%
Norm. 4,20 €

Fairy Platinum All in One Lemon 51 kpl konetiskitabletti
9,90 €
-23%
Norm. 12,90 €(0,19 / kpl)

Heti 200 ml 2in1 koneenpuhdistus
2,12 €
-20%
Norm. 2,65 €(10,60 / l)

Heti Ruutu 38x38 cm mikrokuitupyyhe
3,75 €
-20%
Norm. 4,69 €

WC Duck Fresh 750 ml puhdistusaine
1,99 €
-26%
Norm. 2,69 €(2,65 / l)

LV Color 2,5 l pyykinpesuneste säästöpakkaus
5,64 €
-20%
Norm. 7,05 €(2,26 / l)

Putkireiska 1 l putkenavaajaliuos
1,80 €
-10%
Norm. 1,99 €(1,80 / l)

Heti Puuvilla 3in1 150 ml ilmanraikastin
2,68 €
-20%
Norm. 3,35 €(17,87 / l)

Domestos Power Foam Artic Fresh 425 ml puhdistussuihke
2,49 €
-34%
Norm. 3,79 €(5,72 / l)

Abena Classic sininen 30 kpl nitriilikäsine
2,36 €
-20%
Norm. 2,95 €(0,08 / kpl)

Electrolux Pure D8.2 Silence pölynimuri
149,00 €
-25%
Norm. 199,00 €



Heti Jyty 1 l peruspuhdistusaine
7,52 €
-20%
Norm. 9,40 €(7,52 / l)

LV All-In-One 70kpl konetiskitabletti
7,60 €
-20%
Norm. 9,50 €(0,11 / kpl)

Heti Raikas Päärynä 150 ml ilmanraikastaja
3,67 €
-20%
Norm. 4,59 €(24,47 / l)

LV Color 1,5 l pyykinpesuneste täyttöpussi
4,63 €
-20%
Norm. 5,79 €(3,09 / l)

Lotus Aloe Vera 42 kpl kostea wc-paperi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €

Heti Sapu Joutsen 1 l saniteettitilojen puhdistusaine
7,96 €
-20%
Norm. 9,95 €(7,96 / l)

Domestos Orginal 750 ml WC-puhdistusaine
1,99 €
-20%
Norm. 2,49 €(2,65 / l)

Heti Jyty 750 ml käyttövalmis puhdistusaine vaikeaan likaan
7,76 €
-20%
Norm. 9,70 €(10,35 / l)

Heti Yleispesu Joutsen 5 l yleispesuaine
25,52 €
-20%
Norm. 31,90 €(5,10 / l)

Lotus Sensitive 42 kpl kostea wc-paperi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €

LV 500 ml astianpesuaine
2,31 €
-20%
Norm. 2,89 €(4,62 / l)

ProGarden 175L puutarhajätesäkki
4,00 €
-50%
Norm. 7,95 €

Wau! Black 1,5 l pyykinpesuneste
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(1,66 / l)

Lotus Emilia 8 rll valkoinen talouspaperi
4,95 €
-18%
Norm. 6,05 €(0,62 / kpl)

Sun Boost astiapesukoneen puhdistusaine
3,99 €
-18%
Norm. 4,89 €(33,25 / kg)


Heti Raikas Puuvilla 150 ml ilmanraikastaja
3,67 €
-20%
Norm. 4,59 €(24,47 / l)

Heti Yleispesu Joutsen hajustamaton 1 l yleispuhdistusaine
6,00 €
-20%
Norm. 7,50 €(6,00 / l)

Vikan 156,5cm alumiinivarsi
21,67 €
-25%
Norm. 28,90 €

Vikan 150,5cm alumiinivarsi
19,42 €
-25%
Norm. 25,90 €

LV Sport 750 ml pyykinpesuneste
3,75 €
-20%
Norm. 4,69 €(5,00 / l)

Heti Loisto 1 l lasipintojen puhdistusaine
8,04 €
-20%
Norm. 10,05 €(8,04 / l)

Timco 1,3 l INOX ultraäänipesuri
69,00 €
-16%
Norm. 81,90 €

Heti Laventeli 750 ml hienopyykinpesuneste
4,28 €
-20%
Norm. 5,35 €(5,71 / l)

LV Color 1,5 l pyykinpesuneste
5,00 €
-20%
Norm. 6,25 €(3,33 / l)

Heti Kesä 1,5 l kirjopesuaine
6,07 €
-20%
Norm. 7,59 €(4,05 / l)

Tolu Koivu 1 l yleispuhdistusaine
3,99 €
-13%
Norm. 4,59 €(3,99 / l)

LV Valko 750 g pesujauhetiiviste
3,32 €
-20%
Norm. 4,15 €(4,43 / kg)

LV 2in1 150 ml tahranpoistospray
2,23 €
-20%
Norm. 2,79 €(14,87 / l)

Wau! Color 1,5 l pyykinpesuneste
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(1,66 / l)

LV 500 ml desinfiointiaine kodinpinnoille
5,75 €
-20%
Norm. 7,19 €(11,50 / l)

Sun 1 kg konetiskiainesuola
2,99 €
-26%
Norm. 4,05 €(2,99 / kg)

Heti Tuoksuva 1 l heikosti emäksinen yleispuhdistusaine
5,68 €
-20%
Norm. 7,10 €(5,68 / l)

Tuotteet 1 - 60 / 3004

Laadukkaat siivousvälineet nostavat siivouksen tasoa

Siivous on asteen verran mukavampaa, kun on hyvät siivousvälineet ja siivousaineet. Jokaisesta kodista onkin hyvä löytyä laadukas ja tarkoituksenmukainen siivousetti, jonka osia voi sitten uusia tarvittaessa. Perustarvikkeita ovat pölynimuri, lattialasta tai -moppi, ämpäri, siivousliinat, vessanharja sekä rikkalapio ja -harja. Tällaisen täydellisen perussetin saa kätevästi tilattua Kärkkäisen verkkokaupasta. Samaan koriin kannattaa napata myös yleispesuaineet.

Joka kodin siivoustarvikkeet

Pölynimuri löytyy melko varmasti lähes jokaisesta kotitaloudesta. Sillä saakin kätevästi puhdistettua lattiat, matot ja tekstiilihuonekalut. Pölynimurin kaverina kannattaa pitää rikkaharjaa ja -lapiota, sillä niillä saa kätevästi siivottua sotkun, jos lattialle kaatuu muropaketti tai kengistä jää hiekkajäljet.

Lattian siivoukseen kannattaa varata myös moppi. Sen valinnassa tärkeä kriteeri on säädettävä ja ergonomisesti käteen sopiva siivousvarsi. Märkätilojen, kuten kylpyhuoneen, lattian puhtaanapitoon kannattaa hankkia lattiakuivaaja, jolla saa vedettyä kaakelit kuivaksi suihkun ja kylvyn jälkeen.

Muita hyviä siivoustarvikkeita ovat eriväriset siivousliinat. Eri väreillä on helppo erotella, millä pestään vessaa ja millä pyyhitään pölyt olohuoneesta. Siivousliinoja valitessa kannattaa huolehtia, että ne ovat sellaisia, että ne voi helposti pestä pyykkikoneessa 60 asteessa siivouksen jälkeen. Näin siivousliinat pysyvät puhtaina eivätkä kerää liikaa ja pöpöjä itseensä.

Siivousvälineet pitää säilyttää oikein

Kun siivousvälineet pestään, puhdistetaan ja huolletaan, ne säilyvät hyvinä pitkään. Täytyykin muistaa, että siivousvälineet pitää pestä jokaisen käytön jälkeen ja sen jälkeen levittää kuivumaan. Sitä virhettä ei kannata tehdä, että jättää liinat ja mopit johonkin nurkkaan myttynä kuivumaan.

Sellainenkin on hyvä vinkki, että siivousvälineitä säilytetään mahdollisuuksien mukaan niissä tiloissa ja huoneissa, joissa niitä käytetään. Esimerkiksi vessan siivouksessa käytettävät välineet on kätevä säilyttää vessassa. Siellä ne ovat kätevästi myös saatavilla aina tarvittaessa.

Siivoustarvikkeiden rinnalla kannattaa kodin siivouskaapissa pitää myös tietyt yleispesuaineet. Ainakin keittiön, vessan ja pölyjen pyyhkimiseen kannattaa varata omat pesuaineensa. Pesuaineiden annostelussa kannattaa vain olla tarkkana, koska liiallinen käyttö voi vaurioittaa pintoja ja lisäksi se lisää turhaa kemikaalinkulutusta.

Kärkkäisen verkkokaupan monipuolisesta valikoimasta löytyvät yleispesuaineet, siivousvälineet, tekstiilien pesuaineet, wc-raikastimet ja ilmanraikastimet, yleispesu- ja desinfiontiaineet, astianpesuaineet, nestemäiset pesuaineet, pesimet, mopit, harjat ja rikkalapiot, pyykinkuivaustelineet ja muut kodinhoitotuotteet. Kannattaa käydä ostoksilla!