Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Yleispesuaineet ja ilmanraikastimet

Tuotteet 1 - 60 / 322

Tuotteet 1 - 60 / 322

Järjestä:

Järjestä:

Heti Raikas Päärynä 150 ml ilmanraikastaja
3,67 €
-20%
Norm. 4,59 €(24,47 / l)



Heti Yleispesu Joutsen 5 l yleispesuaine
25,52 €
-20%
Norm. 31,90 €(5,10 / l)

Heti Jyty 1 l peruspuhdistusaine
7,52 €
-20%
Norm. 9,40 €(7,52 / l)

Heti Jyty 750 ml käyttövalmis puhdistusaine vaikeaan likaan
7,76 €
-20%
Norm. 9,70 €(10,35 / l)


Heti Tuoksuva 1 l heikosti emäksinen yleispuhdistusaine
5,68 €
-20%
Norm. 7,10 €(5,68 / l)


Tolu Aloe Vera 500 ml spray
3,10 €
(6,20 / l)


Heti Raikas 150 ml hajustamaton ilmanraikastaja
3,67 €
-20%
Norm. 4,59 €(24,47 / l)

Heti Moniteho Joutsen 5 l yleispuhdistus- ja hoitoaine
25,60 €
-20%
Norm. 32,00 €(5,12 / l)


Heti Raikas Puuvilla 750 ml ilmanraikastinspray
10,16 €
-20%
Norm. 12,70 €(13,55 / l)



Heti 750 ml yleispesuspray
7,32 €
-20%
Norm. 9,15 €(9,76 / l)


Heti Moniteho spray 750 ml hoitava puhdistusaine
10,08 €
-20%
Norm. 12,60 €(13,44 / l)



Heti Yleispesu Joutsen hajustamaton 1 l yleispuhdistusaine
6,00 €
-20%
Norm. 7,50 €(6,00 / l)

Heti Yleispesu Joutsen 1 l hajustettu yleispuhdistusaine
6,04 €
-20%
Norm. 7,55 €(6,04 / l)

Tolu Tunturin kevät 500 ml spray
3,10 €
(6,20 / l)

Heti Moniteho Joutsen 1 l puhdistava hoitoaine
6,31 €
-20%
Norm. 7,89 €(6,31 / l)

Heti 500 ml lasinpesu
3,40 €
-20%
Norm. 4,25 €(6,80 / l)

Heti Koivu 500 ml yleispesuaine
3,40 €
-20%
Norm. 4,25 €(6,80 / l)

HumiStop Auto kosteudenpoistaja ajovaloille
3,90 €
-51%
Norm. 7,99 €

LV 500 ml desinfiointiaine kodinpinnoille
5,75 €
-20%
Norm. 7,19 €(11,50 / l)

Heti Bergamotti-Minttu 500 ml keittiön pintapesu
3,40 €
-20%
Norm. 4,25 €(6,80 / l)

Tolu Koivu 1 l yleispuhdistusaine
3,99 €
-13%
Norm. 4,59 €(3,99 / l)

Heti Jälkidesi 5 l pintojen desinfiointiaine
24,72 €
-20%
Norm. 30,90 €(4,94 / l)


Heti Huoleton 1 kg pisuaaritabletit
37,52 €
-20%
Norm. 46,90 €(37,52 / kg)

Heti Loisto 750 ml spray lasipintojen puhdistusaine
6,64 €
-20%
Norm. 8,30 €(8,85 / l)

Abena Puri-Line Multi-purpose 1l yleispuhdistusaine
3,64 €
-20%
Norm. 4,55 €(3,64 / l)

Heti Trio 1 l desinfioiva puhdistusaine pinnoille
12,32 €
-20%
Norm. 15,40 €(12,32 / l)

Heti Yleispesu Joutsen 5 l hajustettu yleispuhdistusaine
23,84 €
-20%
Norm. 29,80 €(4,77 / l)

Tolu Mänty 1 l yleispuhdistusaine
3,99 €
-13%
Norm. 4,59 €(3,99 / l)


Abena Puri-Line 1 l hajusteeton yleispuhdistusaine
2,88 €
-20%
Norm. 3,60 €(2,88 / l)

Heti Jälkidesi spray 750 ml desinfiointiaine
10,80 €
-20%
Norm. 13,50 €(14,40 / l)

Heti Puuvilla 3in1 150 ml ilmanraikastin
2,68 €
-20%
Norm. 3,35 €(17,87 / l)


Heti Raikas Puuvilla 150 ml ilmanraikastaja
3,67 €
-20%
Norm. 4,59 €(24,47 / l)

Ajax Lemon 1 l yleispuhdistusaine
2,89 €
(2,89 / l)



Tolu Aito 1 l yleispuhdistusaine
3,99 €
-13%
Norm. 4,59 €(3,99 / l)

Heti Jyty 5 l peruspuhdistusaine
26,32 €
-20%
Norm. 32,90 €(5,26 / l)

LV 1l mäntynestesaippua yleispuhdistusaine
2,79 €
-20%
Norm. 3,49 €(2,79 / l)

Heti 1 l Klooripesu Pro
11,04 €
-20%
Norm. 13,80 €(11,04 / l)

Heti Loisto 1 l lasipintojen puhdistusaine
8,04 €
-20%
Norm. 10,05 €(8,04 / l)

Heti Trio 5 l desinfioiva puhdistusaine pinnoille
55,92 €
-20%
Norm. 69,90 €(11,18 / l)




Tuotteet 1 - 60 / 322

Joka kodin yleispesuaineet

Jokaisen kodin sydämenä olisi hyvä olla hyvillä tuotteilla täytetty siivouskomero. Kodinhoito on tuolloin mielekästä ja siivous sujuu paremmin, kun löytää oikeanlaiset pesuaineet. Vaikka et pitäisikään siivouksesta, kannattaa siihen nähdä päivittäin hiukan vaivaa, sillä puhtaassa kodissa on mielekästä asua. Onneksi nykyään puhdistusaineita on runsaasti tarjolla ja pinttyneinkin lika saa kadota kodeistamme niiden ansiosta!

Ihanat, raikastavat yleispesuaineet

Yleispesuaineet ovat monikäyttöisiä puhdistusaineita, joita voidaan käyttää kodissa melkeinpä missä tahansa. Nimensä mukaisesti kyseessä on "yleisaine", jota ei ole varta vasten suunniteltu jonkin tietyn materiaalin puhdistukseen. Yleispesuaineiden valikoima on suuri. Pesuaineiden käyttömukavuutta on lisätty sillä, että nykyään lähes kaikkia yleispesuaineita saa myös valmiiksi laimennettuna sumutepullossa. Esimerkkinä erinomaiset suomalaisen Kiilto-sarjan spray-pesuaineet. Suurin osa siivousaineista on miedosti hajustettuja, mutta tuoksuttomien pesuaineiden kirjo on kasvanut.

Siivoat raikkaan tuoksun kotiin, kun lorautat vaikka Tolun männyn tuoksuista pesuainetta siivousveteen. Samalla pesuaineella pyyhit tasot, esineet ja lattian. Jos haluat siivota pikaisesti ja raikastaa kotisi ilmaa, käytä Cif Lemon -yleispuhdistusliinoja. Niiden raikas tuoksu jää leijailemaan kotiisi pitkäksi aikaa. Pesetpä käsin taikka koneessa astiat Fairyn tehokkaat astianpesuaineet helpottavat työtäsi.

Osa yleispesuaineista on myös desinfioivia ja niitä käytetään julkisissa tiloissa sekä saniteettitiloissa. Eri pesuaineet vaihtelevat pH-arvoltaan. PH-arvoltaan yleispesuaineet ovat neutraaleja, joten niillä on turvallisin siivota.

Puhdas tuoksu WC- ja saniteettitiloihin

Toilettitilat ja pesuhuoneet vaativat monesti vahvemmat pesuaineet, mitä kodin muut huoneet. Saniteettipesuaineisiin on lisätty yleensä kalkinpoisto-ominaisuus, sillä kalkkikertymät tarttuvat sinne, missä vettä käytetään eniten. Ekologinen ja käytössä turvallinen Maison Belle laventeli-minttu 500 ml kalkinpoistoaine tekee kylpytilojenkin pesemisestä hauskaa; pesuaineen hyvä tuoksu on kuin aromaterapiaa!

Edellä mainittua ihanaa Maison Belle -sarjaa on saatavana myös WC:n pesuun. Maison Bellen sitruunan tuoksuinen WC-pesuaine jättää vessaan raikkaankirpeän tuoksun. Ja kaiken lisäksi tuotteet ovat myrkyttömiä ja niitä voi käyttää ilman suojakäsineitä. WC-tilassa on myös mukava käyttää WC-kukka -geeliraikastinta poistamaan epämiellyttäviä hajuja. WC:n ja ilmanraikastajat sopivat vessatilojen lisäksi muun muassa kodinhoitotiloihin.

Liian voimakkailla pesuaineilla ei kannata pestä usein pesuhuonetta ja wc-tiloja. Joskus kuitenkin tuntuu, että on hyvä käydä pahimmat paikat kuten lattiakaivot läpi ihan desinfiointiaineilla. Silloin on hyvä käyttää esimerkiksi Klorin Original -desinfiointiainetta. Sillä peset, desinfioit, puhdistat kaikkialta ja valkaiset vaatteita.

Puhdas koti on miellyttävä. Sen saavuttamiseksi kannattaa luottaa hyvien pesuaineiden voimaan! Siispä suosittelemme katsomaan Kärkkäisen verkkokaupan laajan pesuainevalikoiman, sillä sieltä löydät monipuolisimmat yleispesuaineet joka tarpeeseen.