Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 61 - 120 / 3018

Tuotteet 61 - 120 / 3018

Järjestä:

Järjestä:

Tolu Koivu 1 l yleispuhdistusaine
3,99 €
-13%
Norm. 4,59 €(3,99 / l)
LV Valko 750 g pesujauhetiiviste
3,32 €
-20%
Norm. 4,15 €(4,43 / kg)

Lotus Soft Embo 16 rll valkoinen wc-paperi
7,90 €
-13%
Norm. 9,10 €(0,49 / kpl)


Heti 50x50 cm kuitupyyhe 100 arkkia/rulla
17,64 €
-20%
Norm. 22,05 €(0,18 / kpl)

LV 500 ml konetiskigeeli
3,56 €
-20%
Norm. 4,45 €(7,12 / l)

Annostelupumppu 1 litran pulloon
12,72 €
-20%
Norm. 15,90 €

HETI Kalpo 500 ml kalkki- ja ruostesaostumien poistoaine
9,12 €
-20%
Norm. 11,40 €(18,24 / l)

Abena puolikiiltävä 5 l lattiavaha
31,92 €
-20%
Norm. 39,90 €(6,38 / l)


Care-Ness Excellent 10x10 kpl nenäliina
2,08 €
-20%
Norm. 2,60 €

Heti Trio 1 l desinfioiva puhdistusaine pinnoille
12,32 €
-20%
Norm. 15,40 €(12,32 / l)

Heti 500 ml lasinpesu
3,40 €
-20%
Norm. 4,25 €(6,80 / l)


Heti Jälkidesi 5 l pintojen desinfiointiaine
24,72 €
-20%
Norm. 30,90 €(4,94 / l)

Domestos Power Foam Citrus Blast 435 ml wc-puhdistussuihke
2,49 €
-41%
Norm. 4,20 €(5,72 / l)

Sun 500 ml huuhtelukirkaste
2,99 €
-16%
Norm. 3,55 €(5,98 / l)

Heti 750 ml yleispesuspray
7,32 €
-20%
Norm. 9,15 €(9,76 / l)

Heti Workwear 1,5 l pyykinpesuneste
12,55 €
-20%
Norm. 15,69 €(8,37 / l)

Heti Kesä 500 ml pyykkietikka
4,63 €
-20%
Norm. 5,79 €(9,26 / l)


Heti Yleispesu Joutsen 1 l hajustettu yleispuhdistusaine
6,04 €
-20%
Norm. 7,55 €(6,04 / l)

Heti Koivu 500 ml yleispesuaine
3,40 €
-20%
Norm. 4,25 €(6,80 / l)

Heti Kapu Joutsen 1 l saniteettitilojen puhdistusaine
8,40 €
-20%
Norm. 10,50 €(8,40 / l)

Heti Raspo Joutsen 5 l rasvanpoistoaine
42,00 €
-20%
Norm. 52,50 €(8,40 / l)

Heti Puhdas 100 kpl All-in-one konetiskitabletti
15,04 €
-20%
Norm. 18,80 €(0,15 / kpl)

Abena Puri-Line Multi-purpose 1l yleispuhdistusaine
3,64 €
-20%
Norm. 4,55 €(3,64 / l)

Heti Trio 5 l desinfioiva puhdistusaine pinnoille
55,92 €
-20%
Norm. 69,90 €(11,18 / l)

Heti Jälkidesi spray 750 ml desinfiointiaine
10,80 €
-20%
Norm. 13,50 €(14,40 / l)

LV Color 750 g pesujauhetiiviste
3,32 €
-20%
Norm. 4,15 €(4,43 / kg)

Heti Raikas 150 ml hajustamaton ilmanraikastaja
3,67 €
-20%
Norm. 4,59 €(24,47 / l)

LV Color 750 ml pyykinpesuneste
3,67 €
-20%
Norm. 4,59 €(4,89 / l)

Heti Sitrus 500 ml kylpyhuonepesuaine
3,40 €
-20%
Norm. 4,25 €(6,80 / l)

Rosa LD 30 l 20 kpl/rll valkoinen roskakassi
1,00 €
-35%
Norm. 1,55 €

Heti 500 ml wc-geeli
2,52 €
-20%
Norm. 3,15 €(5,04 / l)

WC Duck Citrus 750 ml puhdistusaine
1,99 €
-26%
Norm. 2,69 €(2,65 / l)

Domestos Power Foam Floral Burst 435 ml wc-puhdistussuihke
2,49 €
-41%
Norm. 4,20 €(5,72 / l)

Heti 500 ml käsitiskiaine
2,15 €
-20%
Norm. 2,69 €(4,30 / l)

Heti Bergamotti-Minttu 500 ml keittiön pintapesu
3,40 €
-20%
Norm. 4,25 €(6,80 / l)

Tolu Aito 1 l yleispuhdistusaine
3,99 €
-13%
Norm. 4,59 €(3,99 / l)

Heti Matto 1 l tekstiililattioiden puhdistusaine
9,04 €
-20%
Norm. 11,30 €(9,04 / l)

Abena Puri-Line All-In-One 120 kpl klooriton konetiskitabletti
17,76 €
-20%
Norm. 22,20 €(0,15 / kpl)

Sun All-in-1 Lemon 40 kpl konetiskitabletti
5,50 €
-11%
Norm. 6,15 €(0,14 / kpl)

Vikan 156cm puuvarsi kierteellä
8,99 €
-25%
Norm. 11,99 €

Heti Moniteho Joutsen 5 l yleispuhdistus- ja hoitoaine
25,60 €
-20%
Norm. 32,00 €(5,12 / l)

Vikan 101cm alumiinivarsi vesiliitännällä
22,42 €
-25%
Norm. 29,90 €

Klorine Eukalyptus 1 l wc-geeli
1,60 €
-24%
Norm. 2,10 €(1,60 / l)


Ykä-imeytysjauhe 240 g
20,56 €
-20%
Norm. 25,70 €(85,67 / kg)

Tefal X-Force 9.60 Flex johdoton varsi-imuri
139,00 €
-30%
Norm. 199,00 €

Klorine Hajusteeton 1 l wc-geeli
1,60 €
-24%
Norm. 2,10 €(1,60 / l)

Heti Huoleton 1 kg pisuaaritabletit
37,52 €
-20%
Norm. 46,90 €(37,52 / kg)

Heti Vohveli 40x60 cm lattiapyyhe
3,88 €
-20%
Norm. 4,85 €

Heti Raikas Puuvilla 750 ml ilmanraikastinspray
10,16 €
-20%
Norm. 12,70 €(13,55 / l)

Heti Uuni & Grilli 750 ml puhdistusspray
11,76 €
-20%
Norm. 14,70 €(15,68 / l)

Heti Moniteho spray 750 ml hoitava puhdistusaine
10,08 €
-20%
Norm. 12,60 €(13,44 / l)

Heti bergamotti minttu 500 ml käsitiskispray
2,39 €
-20%
Norm. 2,99 €(4,78 / l)

Abena tippa-alusta dispenso lankatelineeseen
5,36 €
-20%
Norm. 6,70 €

Softlan Emotions Energising Blue Hibiscus 850ml huuhteluaine
2,99 €
-23%
Norm. 3,89 €(3,52 / l)

Heti Yleispesu Joutsen 5 l hajustettu yleispuhdistusaine
23,84 €
-20%
Norm. 29,80 €(4,77 / l)

Tuotteet 61 - 120 / 3018

Laadukkaat siivousvälineet nostavat siivouksen tasoa

Siivous on asteen verran mukavampaa, kun on hyvät siivousvälineet ja siivousaineet. Jokaisesta kodista onkin hyvä löytyä laadukas ja tarkoituksenmukainen siivousetti, jonka osia voi sitten uusia tarvittaessa. Perustarvikkeita ovat pölynimuri, lattialasta tai -moppi, ämpäri, siivousliinat, vessanharja sekä rikkalapio ja -harja. Tällaisen täydellisen perussetin saa kätevästi tilattua Kärkkäisen verkkokaupasta. Samaan koriin kannattaa napata myös yleispesuaineet.

Joka kodin siivoustarvikkeet

Pölynimuri löytyy melko varmasti lähes jokaisesta kotitaloudesta. Sillä saakin kätevästi puhdistettua lattiat, matot ja tekstiilihuonekalut. Pölynimurin kaverina kannattaa pitää rikkaharjaa ja -lapiota, sillä niillä saa kätevästi siivottua sotkun, jos lattialle kaatuu muropaketti tai kengistä jää hiekkajäljet.

Lattian siivoukseen kannattaa varata myös moppi. Sen valinnassa tärkeä kriteeri on säädettävä ja ergonomisesti käteen sopiva siivousvarsi. Märkätilojen, kuten kylpyhuoneen, lattian puhtaanapitoon kannattaa hankkia lattiakuivaaja, jolla saa vedettyä kaakelit kuivaksi suihkun ja kylvyn jälkeen.

Muita hyviä siivoustarvikkeita ovat eriväriset siivousliinat. Eri väreillä on helppo erotella, millä pestään vessaa ja millä pyyhitään pölyt olohuoneesta. Siivousliinoja valitessa kannattaa huolehtia, että ne ovat sellaisia, että ne voi helposti pestä pyykkikoneessa 60 asteessa siivouksen jälkeen. Näin siivousliinat pysyvät puhtaina eivätkä kerää liikaa ja pöpöjä itseensä.

Siivousvälineet pitää säilyttää oikein

Kun siivousvälineet pestään, puhdistetaan ja huolletaan, ne säilyvät hyvinä pitkään. Täytyykin muistaa, että siivousvälineet pitää pestä jokaisen käytön jälkeen ja sen jälkeen levittää kuivumaan. Sitä virhettä ei kannata tehdä, että jättää liinat ja mopit johonkin nurkkaan myttynä kuivumaan.

Sellainenkin on hyvä vinkki, että siivousvälineitä säilytetään mahdollisuuksien mukaan niissä tiloissa ja huoneissa, joissa niitä käytetään. Esimerkiksi vessan siivouksessa käytettävät välineet on kätevä säilyttää vessassa. Siellä ne ovat kätevästi myös saatavilla aina tarvittaessa.

Siivoustarvikkeiden rinnalla kannattaa kodin siivouskaapissa pitää myös tietyt yleispesuaineet. Ainakin keittiön, vessan ja pölyjen pyyhkimiseen kannattaa varata omat pesuaineensa. Pesuaineiden annostelussa kannattaa vain olla tarkkana, koska liiallinen käyttö voi vaurioittaa pintoja ja lisäksi se lisää turhaa kemikaalinkulutusta.

Kärkkäisen verkkokaupan monipuolisesta valikoimasta löytyvät yleispesuaineet, siivousvälineet, tekstiilien pesuaineet, wc-raikastimet ja ilmanraikastimet, yleispesu- ja desinfiontiaineet, astianpesuaineet, nestemäiset pesuaineet, pesimet, mopit, harjat ja rikkalapiot, pyykinkuivaustelineet ja muut kodinhoitotuotteet. Kannattaa käydä ostoksilla!