Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Puhdistamo

Lue lisää...

Tuotteet 1 - 60 / 121

Tuotteet 1 - 60 / 121

Järjestä:

Järjestä:

Puhdistamo Super D-vitamiini 100 µg ravintolisä
9,90 € - 13,60 €
(0,17 / kpl)
Puhdistamo Tripla Sinkki 25 mg ravintolisä
8,90 € - 13,60 €
(0,15 / kpl)

Puhdistamo Natural Energy Drink Strong Raspberry 24x330 ml energiajuoma
27,95 €
-31%
Norm. 38,95 €sis. 3,60 € pantti(3,07 / l)

Puhdistamo Tripla Magnesium 120 kaps. ravintolisä
13,90 €
-7%
Norm. 14,90 €(0,12 / kpl)



Puhdistamo Kollageeni Beauty ravintolisä
11,99 € - 12,99 €
(0,20 / kpl)


Puhdistamo luomu chia-siemen
5,99 €
(11,98 / kg)



Puhdistamo Iltamagnesium ravintolisä
11,99 € - 14,90 €
(0,20 / kpl)

Puhdistamo Kollageeni Natural ravintolisä
8,50 € - 13,90 €
(56,67 / kg)

Puhdistamo Super Complex B-vitamiini
14,95 € - 17,90 €
(0,50 / kpl)

Puhdistamo Tripla C-vitamiini ravintolisä
9,90 € - 14,60 €
(0,17 / kpl)

Puhdistamo Vahva Maitohappobakteeri 12 mrd. ravintolisä
9,90 € - 14,39 €
(0,17 / kpl)


Puhdistamo Elektrolyyttijauhe Metsän marjat ravintolisä
9,90 € - 13,90 €
(82,50 / kg)

Puhdistamo Elektrolyyttijauhe Tropical ravintolisä
9,90 € - 13,90 €
(41,25 / kg)


Puhdistamo Elektrolyyttijauhe Sitruuna Lime ravintolisä
9,90 € - 13,90 €
(41,25 / kg)






Puhdistamo Maitohappobakteeri + Boulardii ravintolisä
10,30 € - 13,90 €
(0,17 / kpl)





Puhdistamo Elektrolyyttijauhe Mango-Appelsiini ravintolisä
9,90 € - 13,90 €
(82,50 / kg)



Puhdistamo Natural Energy Drink Pear Lemonade 24x330ml energiajuoma
38,95 €
sis. 3,60 € pantti(4,46 / l)







Puhdistamo Luomu 500ml kookosöljy
7,95 €
(15,90 / l)

Puhdistamo 50 ml ruusujuuriuute
15,90 €
(318,00 / l)










Puhdistamo Athletics 250 g glutamiini
12,89 €
(51,56 / kg)





Puhdistamo Luomu Goji ja Passion 400 ml kombucha
2,99 €
sis. 0,20 € pantti(6,98 / l)


Tuotteet 1 - 60 / 121

Puhdistamo on tehty juuri sinun hyvinvointiasi varten

Puhdistamon tuotteet on kehitetty kokonaisvaltaista hyvinvointia varten. Ne vievät hyvinvointisi uudelle tasolle tuotteiden puhtauden, luonnollisuuden ja herkullisuuden ansiosta. Kehon ja mielen hyvinvointi syntyy monipuolisesta ravinnosta, liikunnasta, levosta ja henkisestä energiasta. Ne valinnat, joita joka päivä teet, vaikuttavat oloosi, energisyyteesi ja tasapainoosi. Valitse siis viisaasti. Voit tutustua Puhdistamon tuotteisiin Kärkkäisen verkkokaupassa ja tilata ne suoraan kotiisi.

Vitamiinit ja ravintolisät

Puhdistamon ravintolisät ovat tuotteita, jotka sisältävät vain sellaisia ainesosia, joista keholle on oikeasti hyötyä ja jotka toimivat aidosti. Niissä ei ole turhia täyteaineita. Puhdistamo valmistaa ravintolisiä ja myy vitamiineja sen vuoksi, että usein niitä ei saada tarpeellista määrää ruoasta. Vitamiinit ja hivenaineethan ovat välttämättömiä kehon elintoimintojen ja hyvinvoinnin ylläpitäjiä.

Urheilijat tarvitsevat myös lisäravinteita. Sitä varten Puhdistamolla on Athletics-tuoteperhe, jonka tuotteet tukevat tehokasta treeniä ja palautumista kovan treenin jälkeen. Tuotteet eivät sisällä turhia lisäaineita tai keinotekoisia makeutusaineita, vaan kaikki on valmistettu puhtaista raaka-aineista.

Athletics-tuotteet maistuvat hyvältä, joten niitä on ilo nauttia tarpeeseen. Jos urheilija voi johonkin itse vaikuttaa, niin siihen, että syö terveellisesti ja monipuolisesti. Kun oman kehon tuntee, pystyy hyvin valitsemaan omaa hyvinvointia tukevat rakennuspalikat. Valikoimassa on aminohapot tehokkaan treenin tukemiseen, proteiinit kokonaisvaltaiseen palautumiseen ja elektrolyyttijauheet nesteytykseen.

Miten olisi superfood?

Superfood on perinteikäs ja vanha asia, vaikka nimi onkin uusi ja trendikäs. Jo tuhansia vuosia ihmiset ovat syöneet ravintorikasta ja ravinnetiheää ruokaa ja ymmärtäneet sen merkityksen. Kun syömme ravintorikkaita ruoka-aineita, saamme kaikki kehon tarvitsemat vitamiinit, mineraalit ja hivenaineet luonnollisessa muodossa. Puhdistamo on varmistanut sen, että superfood-tuotteet ovat tutkitusti puhtaita ja turvallisia.

Voi tulla yllätyksenä, että kollageeni on usein se, mitä ihmisen keho kaipaa. Kollageeni on kehon yleisin proteiini, jota on ikenissä, luustossa, rustossa, ihossa ja verisuonissa. Ihmisen ikääntyessä kollageenituotanto omassa kehossa hidastuu, joten voi olla tarpeellista nauttia erillisiä kollageenituotteita.

Puhdistamon hyvinvointituotteet ovat laadukkaita, turvallisia ja monipuolisia. Edellä mainittujen tuotteiden lisäksi valikoimassa on kattava tarjonta öljyistä ja rasvoista. Näihin voi tutustua esimerkiksi Kärkkäisen verkkokaupassa.