Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Superfood

Superfoodista löytyy fiksut vaihtoehdot silloin, kun haet arkeen helppoa lisäystä etkä mitään turhan monimutkaista. Mukana on tuttuja tuotteita ja tunnettuja brändejä, joten sopiva valinta löytyy helposti sekä ensikertalaiselle että jo valmiiksi aihetta tuntevalle.

Tuotteet 1 - 60 / 72

Tuotteet 1 - 60 / 72

Järjestä:

Järjestä:








Foodin 200 g luomu viherjauhe
19,59 €
(97,95 / kg)




ESI Aloe Vera mehu 500 ml
9,60 €
(19,20 / l)

Foodin 200 g luomu supermaca
9,99 €
(49,95 / kg)

Puhdas+ 150 g ravintohiivahiutaleet
5,69 €
(37,93 / kg)








Foodin Korean Chlorella 120 g jauhe
12,79 €
(106,58 / kg)


Foodin Pika-Mane 40 g ravintolisä
21,20 €
(530,00 / kg)


Puhdistamo 28 g instant-pakuri
18,90 €
(675,00 / kg)

Foodin Pika-Reishi 40 g ravintolisä
16,90 €
(422,50 / kg)

Foodin Korean Chlorella 110 g tabletti
14,99 €
(136,27 / kg)

Foodin Pika-Cordy 40 g ravintolisä
22,80 €
(570,00 / kg)

Korpiahon 40 g siitepöly
4,90 €
(140,00 / kg)


P. Jentschura WurzelKraft 60g
24,90 €
(415,00 / kg)



Puhdistamo 1 l havupuu-uutejuoma
8,59 €
sis. 0,10 € pantti(8,49 / l)




Frantsila Nokkostipat 50 ml yrttiuute
13,65 €
(273,00 / l)

Biomed Orasmix 80 g viherjauhe
10,90 €
(136,25 / kg)

Kääpä Mushrooms Shiitake Soma-uute ravintolisä
18,90 € - 24,90 €
(378,00 / l)




Foodin Pika-Pakuri 40 g ravintolisiä
16,90 €
(422,50 / kg)






Yrttipaja 35 g jauhe kuusenkerkkä
9,99 €
(285,43 / kg)

Puhdistamo 100 g spirulinatabletit
11,90 €
(119,00 / kg)



Kääpä Mushrooms Reishi Soma-uute ravintolisä
20,99 € - 29,90 €
(419,80 / l)

Puhdistamo 50ml pakuriuute
14,90 €
(298,00 / l)


Kääpä Mushrooms Chaga Soma-uute ravintolisä
17,90 € - 26,90 €
(596,67 / l)

Nôgel 100 g luomu acerola-kirsikkajauhe
19,79 €
(197,90 / kg)

Tuotteet 1 - 60 / 72

Superfood – Terveelliset ja ravitsevat ruoat täynnä vitamiineja ja mineraaleja

Superfood-kategoria tarjoaa laajan valikoiman terveellisiä ja ravitsevia ruokia, jotka ovat täynnä vitamiineja, mineraaleja ja muita hyödyllisiä ainesosia. Superfoodeiksi kutsutaan ruokia, jotka sisältävät poikkeuksellisen paljon ravinteita verrattuna niiden kalorimäärään. Nämä ruoat voivat auttaa sinua saavuttamaan paremman terveyden ja elinvoiman.

Terveys alkaa syömällä oikein

Oikeanlainen ravinto on tärkeää kehon toiminnalle ja hyvinvoinnille. Superfood-kategoriasta löydät monipuolisen valikoiman erilaisia tuotteita, joilla voit täyttää päivittäiset ravintotarpeesi. Valikoimaamme kuuluu esimerkiksi erilaisia marjoja, pähkinöitä, siemeniä, viljoja sekä kasviksia.

Marjat ovat tunnettuja antioksidanttipitoisuudestaan ​​ja ne sisältävät myös runsaasti C-vitamiinia. Pähkinät taas ovat loistava proteiinin lähde ja sisältävät myös tärkeitä rasvahappoja. Siemenet ovat täynnä kuitua ja omega-3-rasvahappoja. Viljatuotteet puolestaan ​​ovat hyvä hiilihydraatin lähde ja antavat energiaa pitkän ajanjakson ajan.

Lisää energiaa arkeen superfoodeilla

Superfood-tuotteet eivät ole vain terveellisiä vaan myös herkullisia! Voit käyttää niitä monipuolisesti erilaisissa resepteissä tai nauttia sellaisenaan välipalana tai lisukkeena. Kokeile esimerkiksi smoothieita, salaatteja tai granolaa superfoodeista koostuvilla raaka-aineilla.

Tutustu verkkokauppamme laajaan valikoimaan superfoodeja ja löydät varmasti uusia suosikkituotteita terveelliseen ruokavalioon.

Tee terveysvalinta – Osta superfoodejamme

Kärkkäisen verkkokauppa tarjoaa laadukkaita superfood-tuotteita edulliseen hintaan. Tilaa nyt kotiisi marjat, pähkinät, siemenet tai vaikkapa chiansiemenet helposti verkkokaupastamme.

Valikoimastamme löytyy tuotteita jokaiseen makuun ja tarpeeseen – olipa kyseessä sitten urheilusuorituksen jälkeinen palautuminen tai energianlisääminen kiireisen työpäivän keskellä.

Tutustu valikoimaamme nyt ja tee terveysvalinta – tilaa superfood-tuotteemme jo tänään!

❓ Usein kysyttyä superfoodeista

Superfood-nimitystä käytetään tuotteista, joita arvostetaan niiden ravinteikkaan sisällön ja monipuolisen käytön takia. Käytännössä kyse on usein esimerkiksi marjoista, siemenistä, pähkinöistä, viljoista ja muista tuotteista, joita lisätään osaksi omaa ruokavaliota.

Superfoodeja käytetään usein osana tavallista syömistä eikä minään erillisenä projektina. Moni lisää niitä smoothieihin, puuroon, jogurttiin, salaatteihin tai välipaloihin sen mukaan, mikä tuntuu omassa arjessa luontevalta.

Sopiva superfood-tuote riippuu pitkälti siitä, haetko arkeen helppoa lisättävää, naposteltavaa vai ruoanlaittoon sopivaa vaihtoehtoa. Monelle toimivin valinta on sellainen, jonka käyttö tuntuu vaivattomalta ja joka sopii omaan makuun ilman väkisin vääntämistä.