Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 418

Tuotteet 1 - 60 / 418

Järjestä:

Järjestä:

Herbina Deep Cleansing 250 ml shampoo
3,00 €
-20%
Norm. 3,75 €(12,00 / l)
Rento metsämänty shampoo
5,91 €
-20%
Norm. 7,39 €

Ida Warg Beauty Moisture 250ml kosteuttava shampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Ida Warg Beauty Scalp Balance 250ml shampoo
11,06 €
-30%
Norm. 15,80 €(44,24 / l)

LV rasvoittuvalle hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

TRESemmé Biotin Repair 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

LV normaalille hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

Rento mustikka kosteuttava shampoo
5,91 €
-20%
Norm. 7,39 €

Herbina Shine Boosting 250 ml shampoo
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(12,76 / l)

TRESemmé Lamellar Shine 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

LV kuivalle hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

TRESemmé Rich Moisture 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

TRESemmé Keratin Smooth 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Ida Warg Beauty Plumping 250ml erittäin tuuheuttava shampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Ida Warg Beauty Everyday 250ml shampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

Ida Warg Beauty Silver 250ml hopeashampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

TRESemmé Volume 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Herbina Repairing 250 ml shampoo
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(12,76 / l)

TRESemmé Flawless Waves Coconut 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Herbina Moisturizing 250 ml shampoo
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(12,76 / l)

LV hilselevälle hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

Ida Warg Beauty Repair 250ml korjaava shampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)

TRESemmé Revitalise Colour 685 ml shampoo
4,99 €
-22%
Norm. 6,39 €(7,28 / l)

Ida Warg Beauty Volume 250ml tuuheuttava shampoo
10,96 €
-30%
Norm. 15,65 €(43,84 / l)







XZ Havu 250 ml vahvistava shampoo
2,89 €
(11,56 / l)






XZ Kaakao 250 ml silottava shampoo
2,89 €
(11,56 / l)




Garnier Fructis Method for Curls 200 ml shampoo
4,58 €
-10%
Norm. 5,09 €(22,90 / l)

Urtekram Aloe vera Normaali 250ml shampoo
3,90 €
-15%
Norm. 4,59 €(15,60 / l)









Foxtel 1 l XXL tervashampoo
2,55 €
(2,55 / l)



Fanola No Yellow 350 ml shampoo
12,10 €
(34,57 / l)






Inkuto Mango- ja sheavoishampoopala
14,90 €
(232,81 / kg)

Tuotteet 1 - 60 / 418

Vinkkejä shampoon valintaan ja oikeanlaiseen hiustenpesuun

Hiusten on tarkoitus suojata ja lämmittää päätä. Siksi niistä on syytä pitää hyvää huolta. Terveet ja hyvinvoivat hiukset myös näyttävät kauniilta. Tilaa nyt itsellesi ja läheisillesi parhaiten sopivat shampoot netistä ihanan helposti!

Miten ja kuinka usein hiuksia tulee pestä?

Shampoon tarkoitus on puhdistaa hiuksia poistamalla niistä ja päänahasta karvatupen tuottamaa talia. Hiustupen muodostama tali on kuitenkin kehon oma luonnollinen keino huolehtia ihon ja hiusten riittävästä kosteudesta. Ilman tätä päänahka kuivuu ja voi alkaa hilseillä.

Suositeltavaa on pestä hiukset 2-3 kertaa viikossa, jotta tali ja muu ympäristöstä tuleva lika saadaan poistettua, mutta ei mielellään useammin, jotta päänahan oman luonnollisen öljyn tuottaminen ei häiriinny. Myös liian kuumalla vedellä ja liian kovakourainen peseminen ovat hiuksille haitallista. Ylipäätään hiustenpesurutiineissa kannattaa olla herkkä omien hiusten ja päänahan tarpeille, ja puhdistaa niitä niiden luonnollista uusiutumisrytmiä kunnioittaen.

Miten valita oikeanlainen shampoo?

Hiustyyppejä on erilaisia ja rasvoittumisen nopeus on yksilöllinen. Shampoo kannattaa valita oman päänahan ja hiustyypin mukaan, niiden tarpeita vastaaviksi. Esimerkiksi paras shampoo vaaleille hiuksille on niiden keltaisuutta taittava tuote, kuten tavallisen shampoon rinnalla käytettävä hopeashampoo tai muu erityisesti vaaleille hiuksille valmistettu tuote.

Lisäksi vaalennetuille tai muuten käsitellyille hiuksille on saatavilla juuri niille suunnattuja shampoita. Ne kosteuttavat kuivunutta päänahkaa ja korjaavat käsittelyssä mahdollisesti vaurioituneita hiuksia, sekä auttavat hiusta säilyttämään väriä pidempään.

Oivallinen apu hiusten puhtaana pitoon on myös kuivashampoo, jonka avulla on helppo poistaa tarvittaessa rasvaisuutta hiuksista vesipesujen välillä. Kuivashampoita on erilaisia. Osa lisää myös muotoiltavuutta ja tukea hiuksen tyveen raikastuksen lisäksi. Kuivashampoo ei kuitenkaan korvaa perinteistä vedellä ja shampoolla puhdistusta, joka kannattaa suorittaa ainakin kerran viikossa.

Verkkokaupan tarjonta

Kärkkäisen verkkokaupasta löytyy shampoo kaikille eri hiustyypeille. Sieltä voit tilata shampoot ja hoitoaineet kaikenlaisille hiuslaaduille nopeasti ja vaivattomasti kotisohvalta käsin. Verkkokaupan shampoomerkit sisältävät sekä laadukkaita kotimaisia valmistajia, kuten XZ ja Biozell, että monia suosittuja ulkomaisia merkkejä.