Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 361 - 420 / 2424

Tuotteet 361 - 420 / 2424

Järjestä:

Järjestä:

Maler 12x12x27 alumiini ulkokulmapala
16,50 €
(16,50 / kpl)






Sauplast rakennuskalvo
24,90 € - 89,90 €

Pisla 24x18 mm alumiini askelkulmalista
6,99 € - 17,99 €

Eskaro safira 7 A-pohja himmeä sisämaali
23,90 € - 91,90 €
(2,66 / l)

Maler Aava 12x42x2750 MDF melamiini jalkalista 10kpl/pkt
55,00 € - 90,00 €
(2,00 / m)

Ilves kuultovalkoinen 2,7l valkolakka
34,90 €
(12,93 / l)

Nordic Play Active 50 x 50 x 3 cm musta kumilaatta
499,00 € - 1 903,00 €

Maston 400 ml petsispray
11,99 €
(29,98 / l)





AT Thinner 400ml tinneri
4,99 €
(12,48 / l)
































Wurth 50g akselilukite
23,90 €
(478,00 / kg)


PP-tuote 3m aukaistava tikas jatko-osa
211,00 € - 282,00 €


Hammerite vasaralakka 750ml metallimaali
28,90 €
(38,53 / l)




Maler 1000 mm Mänty EM puuvalmis pyörölista 5kpl/pkt
38,00 € - 85,00 €
(7,60 / m)

Tuotteet 361 - 420 / 2424

Rakennusmateriaalit pieniin ja suuriin kohteisiin Kärkkäiseltä

Kun remontin aika koittaa, Kärkkäinen auttaa. Kärkkäisen verkkokaupan rakennusmateriaalien avulla päivität kotisi, kesämökkisi tai minkä tahansa muun kohteen uuteen uskoon helposti ja edullisesti. Valittavanasi on lukuisia tuotteita aina talon ulkopuolelta sisätiloihin saakka. Olitpa sitten uusimassa ikkunoita, remontoimassa kylpyhuonetta, maalaamassa seiniä tai vaihtamassa lattioita, käänny aina ensin Kärkkäisen puoleen.

Valitse rakennusmateriaalit laatu edellä

Remontointi lähtee aina liikkeelle huolellisesta suunnittelusta. Rakennusmateriaalien hinnat kohoavat pilviin, jos huonon suunnittelutyön vuoksi kohde täytyy remontoida pian taas uudelleen. Laske materiaalimenekki tarkan, jotta et joutuisi ostamaan tarvikkeita liikaa. Mittauksiin kannattaa kuitenkin laskea mukaan hieman ”särkymävaraa”, sillä rakentamisessa tulee usein mutkia matkaan, eivätkä tarkatkaan laskelmat välttämättä pidä millilleen.

Kun rakennat tai remontoit itsellesi, luota omaan makuusi. Usein ajatellaan, että vaaleisiin sävyihin ei kyllästytä, mutta kyllä maalarinvalkoinen seinäkin voi alkaa ajan kuluessa pahasti nyppimään. Mieti siis ennen kaikkea sitä, millaisista sävyistä ja materiaaleista itse pidät. Hyviä vinkkejä voi hakea vaikkapa netistä, sisustuslehdistä tai ystävien kodeista.

Mitä arvokkaammasta materiaalista on kyse, sitä enemmän hankintoihin kannattaa satsata. Esimerkiksi katemateriaaleissa, ikkunoissa tai ulko-ovissa tulee laadulle antaa oma painoarvonsa. Halpa katto tulee pidemmän päälle kalliiksi, jos uusi kattoremontti on edessä jälleen kymmenen vuoden kuluttua. Talon sisäpuolella uskaltaa paremminkin revitellä. Mitä siitä jos keittiö pitääkin maalata uusiksi viiden vuoden kuluttua, kun haluttu väri alkaakin tökkimään? Sisäseinien maalaaminen on kuitenkin suhteellisen edullista.

Ekologiset rakennusmateriaalit sopivat vanhaan taloon

Rakennusmateriaalien valinnassa sinun täytyy tuntea kohteesi henki ja arkkitehtuuri. Moderniin kotiin sopivat hyvin kaikki nykyaikaiset materiaalit, mutta mikäli aiot entisöidä vanhaa taloa tai rakennushistoriallisesti merkittävää kohdetta, asia vaatii hieman enemmän tutkimista. Ekologiset materiaalit sopivat parhaiten vanhoihin taloihin sekä nykyaikaiseen ekokotiin. Hengittävät materiaalit varmistavat sen, ettei kosteus jää sienien sisään tai alapohjaan muhimaan.

Perinteiseen, vanhaan taloon eivät sovi rakennusmuovit eikä MDF-paneelit. Aito puu on paljon kauniimpi, turvallisempi ja ajan henkeen paremmin sopiva materiaali. Tosin tässäkin täytyy tehdä kompromisseja. Esimerkiksi pesuhuoneeseen ja muihin kosteisiin tiloihin tulee aina valita modernit, nykyaikaiset vesieristeetKun remontin aika koittaa, Kärkkäinen auttaa. Kärkkäisen verkkokaupan rakennusmateriaalien avulla päivität kotisi, kesämökkisi tai minkä tahansa muun kohteen uuteen uskoon helposti ja edullisesti. Valittavanasi on lukuisia tuotteita aina talon ulkopuolelta sisätiloihin saakka. Olitpa sitten uusimassa ikkunoita, remontoimassa kylpyhuonetta, maalaamassa seiniä tai vaihtamassa lattioita, käänny aina ensin Kärkkäisen puoleen. Remontointi lähtee aina liikkeelle huolellisesta suunnittelusta. Rakennusmateriaalien hinnat kohoavat pilviin, jos huonon suunnittelutyön vuoksi kohde täytyy remontoida pian taas uudelleen. Laske materiaalimenekki tarkan, jotta et joutuisi ostamaan tarvikkeita liikaa. Mittauksiin kannattaa kuitenkin laskea mukaan hieman ”särkymävaraa”, sillä rakentamisessa tulee usein mutkia matkaan, eivätkä tarkatkaan laskelmat välttämättä pidä millilleen. Kun rakennat tai remontoit itsellesi, luota omaan makuusi. Usein ajatellaan, että vaaleisiin sävyihin ei kyllästytä, mutta kyllä maalarinvalkoinen seinäkin voi alkaa ajan kuluessa pahasti nyppimään. Mieti siis ennen kaikkea sitä, millaisista sävyistä ja materiaaleista itse pidät. Hyviä vinkkejä voi hakea vaikkapa netistä, sisustuslehdistä tai ystävien kodeista. Mitä arvokkaammasta materiaalista on kyse, sitä enemmän hankintoihin kannattaa satsata. Esimerkiksi , ikkunoissa tai ulko-ovissa tulee laadulle antaa oma painoarvonsa. Halpa katto tulee pidemmän päälle kalliiksi, jos uusi kattoremontti on edessä jälleen kymmenen vuoden kuluttua. Talon sisäpuolella uskaltaa paremminkin revitellä. Mitä siitä jos keittiö pitääkin maalata uusiksi viiden vuoden kuluttua, kun haluttu väri alkaakin tökkimään? Sisäseinien maalaaminen on kuitenkin suhteellisen edullista. Rakennusmateriaalien valinnassa sinun täytyy tuntea kohteesi henki ja arkkitehtuuri. Moderniin kotiin sopivat hyvin kaikki nykyaikaiset materiaalit, mutta mikäli aiot entisöidä vanhaa taloa tai rakennushistoriallisesti merkittävää kohdetta, asia vaatii hieman enemmän tutkimista. Ekologiset materiaalit sopivat parhaiten vanhoihin taloihin sekä nykyaikaiseen ekokotiin. Hengittävät materiaalit varmistavat sen, ettei kosteus jää sienien sisään tai alapohjaan muhimaan. Perinteiseen, vanhaan taloon eivät sovi rakennusmuovit eikä MDF-paneelit. Aito puu on paljon kauniimpi, turvallisempi ja ajan henkeen paremmin sopiva materiaali. Tosin tässäkin täytyy tehdä kompromisseja. Esimerkiksi pesuhuoneeseen ja muihin kosteisiin tiloihin tulee aina valita modernit, nykyaikaiset .