Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Rakennusmateriaalit

Tuotteet 1 - 60 / 2428

Tuotteet 1 - 60 / 2428

Järjestä:

Järjestä:



14x120x2400 STP TK kuusi talouslaatu sisäpaneeli
16,67 €
-42%
Norm. 28,61 €(7,90 / MTK)

Ilves musta RR33 puolihimmeä talomaali
8,50 € - 32,45 €
-50%
(0,94 / l)

Eskaro RK peltikattomaali
10,95 € - 79,50 €
-50%
(12,17 / l)



Luna Sand PV2002 KL33 2,233m2 vinyylilankku
37,74 €
-26%
Norm. 51,13 €(16,90 / MTK)


Evella Loft liukuoven helasarja
39,00 €
-34%
Norm. 59,00 €

Ilves musta vesiohenteinen puuöljy
3,50 € - 19,95 €
-50%
(0,39 / l)

Ilves tummanharmaa RR23 peltikattomaali
10,95 €
-50%
Norm. 21,90 €(12,17 / l)

Ilves ruskea vesiohenteinen puuöljy
3,50 € - 19,95 €
-50%
(1,30 / l)

Eskaro väritön terassi- ja kalusteöljy
8,00 €
-50%
Norm. 15,99 €(8,89 / l)

Eskaro tummanruskea terassi- ja kalusteöljy
8,00 €
-50%
Norm. 15,99 €(8,89 / l)

Eskaro Aqua ruskea terassi- ja kalusteöljy
8,50 € - 19,95 €
-50%
(9,44 / l)

Ilves kirkas vesiohenteinen puuöljy
3,50 € - 19,95 €
-50%
(0,39 / l)

Eskaro Voima peittosuoja puupinnoille
6,45 € - 59,50 €
-50%
(14,33 / l)

Eskaro RK 9l tiilikattomaali
64,50 €
-50%
Norm. 129,00 €(7,17 / l)

Eskaro musta terassi- ja kalusteöljy
8,00 € - 42,45 €
-50%
(8,89 / l)

Ilves musta RR33 peltikattomaali
10,95 €
-50%
Norm. 21,90 €(12,17 / l)

Eskaro Ritari musta ruosteenestopohjamaali
11,95 € - 82,50 €
-50%
(1,33 / l)

Ilves 5l sokkelimaali
44,50 €
-50%
Norm. 89,00 €(8,90 / l)

Luna Cream PV2001 KL33 2,233m2 vinyylilankku
37,74 €
-26%
Norm. 51,13 €(16,90 / MTK)

Luna Greige PV2003 KL33 2,233m2 vinyylilankku
37,74 €
-26%
Norm. 51,13 €(16,90 / MTK)


Eskaro Windoora 0,45l A-pohja ovi-ja ikkunamaali
9,50 €
-50%
Norm. 18,99 €(21,11 / l)

Eskaro Kantri C-pohja himmeä ulkomaali
10,00 € - 22,95 €
-50%
(11,11 / l)

Eskaro Kuulto Color puunsuoja
22,45 € - 49,50 €
-50%
(8,31 / l)


Eskaro Vahva sokkelimaali
9,45 € - 59,50 €
-50%
(10,50 / l)

Ilves a-pohja valkoinen puolihimmeä talomaali
7,45 € - 12,45 €
-50%
(8,28 / l)

Basic valkoinen 2,5L aitamaali
12,45 €
-50%
Norm. 24,90 €(4,98 / l)

Ilves 2,7l sokkelimaali
25,00 €
-50%
Norm. 49,99 €(9,26 / l)

Ilves himmeä maalarinvalkoinen seinämaali
9,99 € - 39,90 €
(1,11 / l)

Eskaro Kuulto Color 0,9 l väritön puunsuoja
9,50 €
-50%
Norm. 18,99 €(10,56 / l)

Ilves vaaleankeltainen talomaali
8,45 € - 14,95 €
-50%
(9,39 / l)

Eskaro Kantri A-pohja puolihimmeä ulkomaali
10,95 € - 49,50 €
-50%
(4,06 / l)

Ilves A-pohja valkoinen kivitalomaali
11,45 € - 58,00 €
-50%
(1,27 / l)

Ilves punainen puolihimmeä talomaali
8,50 €
-50%
Norm. 16,99 €(9,44 / l)

Ilves harmaa vesiohenteinen puuöljy
3,50 € - 6,95 €
-50%
(3,89 / l)

Eskaro Easy 7 A-pohja 18L sisäseinämaali
69,00 €
-37%
Norm. 109,00 €(3,83 / l)

Ilves A-pohja valkoinen aitamaali
14,95 €
-50%
Norm. 29,90 €(5,54 / l)


Eskaro Wood Primer ulkopohjamaali
18,95 €
-50%
Norm. 37,90 €(7,02 / l)

AT-Tuote JORMA matta spraymaali
4,49 €
(11,23 / l)


Eskaro Windoora ovi- ja ikkunamaali
12,95 € - 30,95 €
-50%
(4,80 / l)

Eri Keeper yleisliima
2,50 € - 32,90 €
(10,00 / l)

LamBoard 18x2000 mäntyliimalevy
11,60 € - 34,90 €

TIMPURI 310ml silikoni
5,99 € - 6,99 €
(19,32 / l)


Tapetit.fi Hailey 82231 non-woven tapetti
10,77 €
-70%
Norm. 35,90 €


Herdins Aito Petsi
5,99 €


Pisla 40x5 mm alumiini saumalista
6,90 € - 19,90 €

Maston COLORmix 400 ml spraymaali
3,99 €
(9,98 / l)

Tuotteet 1 - 60 / 2428

Rakennusmateriaalit pieniin ja suuriin kohteisiin Kärkkäiseltä

Kun remontin aika koittaa, Kärkkäinen auttaa. Kärkkäisen verkkokaupan rakennusmateriaalien avulla päivität kotisi, kesämökkisi tai minkä tahansa muun kohteen uuteen uskoon helposti ja edullisesti. Valittavanasi on lukuisia tuotteita aina talon ulkopuolelta sisätiloihin saakka. Olitpa sitten uusimassa ikkunoita, remontoimassa kylpyhuonetta, maalaamassa seiniä tai vaihtamassa lattioita, käänny aina ensin Kärkkäisen puoleen.

Valitse rakennusmateriaalit laatu edellä

Remontointi lähtee aina liikkeelle huolellisesta suunnittelusta. Rakennusmateriaalien hinnat kohoavat pilviin, jos huonon suunnittelutyön vuoksi kohde täytyy remontoida pian taas uudelleen. Laske materiaalimenekki tarkan, jotta et joutuisi ostamaan tarvikkeita liikaa. Mittauksiin kannattaa kuitenkin laskea mukaan hieman ”särkymävaraa”, sillä rakentamisessa tulee usein mutkia matkaan, eivätkä tarkatkaan laskelmat välttämättä pidä millilleen.

Kun rakennat tai remontoit itsellesi, luota omaan makuusi. Usein ajatellaan, että vaaleisiin sävyihin ei kyllästytä, mutta kyllä maalarinvalkoinen seinäkin voi alkaa ajan kuluessa pahasti nyppimään. Mieti siis ennen kaikkea sitä, millaisista sävyistä ja materiaaleista itse pidät. Hyviä vinkkejä voi hakea vaikkapa netistä, sisustuslehdistä tai ystävien kodeista.

Mitä arvokkaammasta materiaalista on kyse, sitä enemmän hankintoihin kannattaa satsata. Esimerkiksi katemateriaaleissa, ikkunoissa tai ulko-ovissa tulee laadulle antaa oma painoarvonsa. Halpa katto tulee pidemmän päälle kalliiksi, jos uusi kattoremontti on edessä jälleen kymmenen vuoden kuluttua. Talon sisäpuolella uskaltaa paremminkin revitellä. Mitä siitä jos keittiö pitääkin maalata uusiksi viiden vuoden kuluttua, kun haluttu väri alkaakin tökkimään? Sisäseinien maalaaminen on kuitenkin suhteellisen edullista.

Ekologiset rakennusmateriaalit sopivat vanhaan taloon

Rakennusmateriaalien valinnassa sinun täytyy tuntea kohteesi henki ja arkkitehtuuri. Moderniin kotiin sopivat hyvin kaikki nykyaikaiset materiaalit, mutta mikäli aiot entisöidä vanhaa taloa tai rakennushistoriallisesti merkittävää kohdetta, asia vaatii hieman enemmän tutkimista. Ekologiset materiaalit sopivat parhaiten vanhoihin taloihin sekä nykyaikaiseen ekokotiin. Hengittävät materiaalit varmistavat sen, ettei kosteus jää sienien sisään tai alapohjaan muhimaan.

Perinteiseen, vanhaan taloon eivät sovi rakennusmuovit eikä MDF-paneelit. Aito puu on paljon kauniimpi, turvallisempi ja ajan henkeen paremmin sopiva materiaali. Tosin tässäkin täytyy tehdä kompromisseja. Esimerkiksi pesuhuoneeseen ja muihin kosteisiin tiloihin tulee aina valita modernit, nykyaikaiset vesieristeetKun remontin aika koittaa, Kärkkäinen auttaa. Kärkkäisen verkkokaupan rakennusmateriaalien avulla päivität kotisi, kesämökkisi tai minkä tahansa muun kohteen uuteen uskoon helposti ja edullisesti. Valittavanasi on lukuisia tuotteita aina talon ulkopuolelta sisätiloihin saakka. Olitpa sitten uusimassa ikkunoita, remontoimassa kylpyhuonetta, maalaamassa seiniä tai vaihtamassa lattioita, käänny aina ensin Kärkkäisen puoleen. Remontointi lähtee aina liikkeelle huolellisesta suunnittelusta. Rakennusmateriaalien hinnat kohoavat pilviin, jos huonon suunnittelutyön vuoksi kohde täytyy remontoida pian taas uudelleen. Laske materiaalimenekki tarkan, jotta et joutuisi ostamaan tarvikkeita liikaa. Mittauksiin kannattaa kuitenkin laskea mukaan hieman ”särkymävaraa”, sillä rakentamisessa tulee usein mutkia matkaan, eivätkä tarkatkaan laskelmat välttämättä pidä millilleen. Kun rakennat tai remontoit itsellesi, luota omaan makuusi. Usein ajatellaan, että vaaleisiin sävyihin ei kyllästytä, mutta kyllä maalarinvalkoinen seinäkin voi alkaa ajan kuluessa pahasti nyppimään. Mieti siis ennen kaikkea sitä, millaisista sävyistä ja materiaaleista itse pidät. Hyviä vinkkejä voi hakea vaikkapa netistä, sisustuslehdistä tai ystävien kodeista. Mitä arvokkaammasta materiaalista on kyse, sitä enemmän hankintoihin kannattaa satsata. Esimerkiksi , ikkunoissa tai ulko-ovissa tulee laadulle antaa oma painoarvonsa. Halpa katto tulee pidemmän päälle kalliiksi, jos uusi kattoremontti on edessä jälleen kymmenen vuoden kuluttua. Talon sisäpuolella uskaltaa paremminkin revitellä. Mitä siitä jos keittiö pitääkin maalata uusiksi viiden vuoden kuluttua, kun haluttu väri alkaakin tökkimään? Sisäseinien maalaaminen on kuitenkin suhteellisen edullista. Rakennusmateriaalien valinnassa sinun täytyy tuntea kohteesi henki ja arkkitehtuuri. Moderniin kotiin sopivat hyvin kaikki nykyaikaiset materiaalit, mutta mikäli aiot entisöidä vanhaa taloa tai rakennushistoriallisesti merkittävää kohdetta, asia vaatii hieman enemmän tutkimista. Ekologiset materiaalit sopivat parhaiten vanhoihin taloihin sekä nykyaikaiseen ekokotiin. Hengittävät materiaalit varmistavat sen, ettei kosteus jää sienien sisään tai alapohjaan muhimaan. Perinteiseen, vanhaan taloon eivät sovi rakennusmuovit eikä MDF-paneelit. Aito puu on paljon kauniimpi, turvallisempi ja ajan henkeen paremmin sopiva materiaali. Tosin tässäkin täytyy tehdä kompromisseja. Esimerkiksi pesuhuoneeseen ja muihin kosteisiin tiloihin tulee aina valita modernit, nykyaikaiset .