Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 241 - 300 / 315

Tuotteet 241 - 300 / 315

Järjestä:

Järjestä:

McVitie's Original 400g digestive
2,08 €
(5,20 / kg)


Dig Luomu 35g vadelmacrumble
2,49 €
(71,14 / kg)















Lotus Biscoff 250 g kahvikeksi
2,15 €
(8,60 / kg)

Patrick 500g mansikkatäytekeksi
2,49 €
(4,98 / kg)






Fazer Domino Original 175 g keksi
2,59 €
(14,80 / kg)

Jannis 40 g luomu seesamlevy
0,79 €
(19,75 / kg)

Leivon 500g kristallipipari
3,95 €
(7,90 / kg)

Rosten 85g Lakritsi pumppernikkeli
2,35 €
(27,65 / kg)


Elonen Punainen 50g marenki
1,79 €
(35,80 / kg)





Leivon Murokranssi 400g pikkuleipä
4,29 €
(10,73 / kg)



Fazer Fasupala Geisha 175g vohveli
3,29 €
(18,80 / kg)

Oreo Original 154 g täytekeksi
1,95 €
(12,66 / kg)




Schär gluteeniton 150 g kolakeksi
4,15 €
(27,67 / kg)



Annas Cappuccino 150g piparkakku
1,89 €
(12,60 / kg)


Schär 210g gluteeniton crackers
4,47 €
(21,29 / kg)

Fazer Moomin 175g suklaakeksi
2,99 €
(17,09 / kg)






Pocky Mansikka 47 g keksitikku
2,45 €
(52,13 / kg)



Oreo Golden täytekeksi 154g
1,98 €
(12,86 / kg)

Tuotteet 241 - 300 / 315

Keksit ja pikkuleivät arkeen ja juhlaan!

Keksit ja pikkuleivät maistuvat perinteisesti kahvipöydässä kakkujen ja leivonnaisten rinnalla. Useimmille on jäänyt jo lapsuudesta mieleen lasten synttärijuhlien värikkään makoiset suosikit ja aikuisten kahvipöydän Domino-keksit. Valmiita ja makoisia keksejä ja pikkuleipiä on kätevä tarjota niin ristiäisissä, rippijuhlissa kuin synttäreilläkin. Suolaiset keksit tai välipalapatukat toimivat taas mainioina välipaloina piristämään päivää niin kotona, töissä kuin koulussakin.

Keksit ja pikkuleivät kruunaavat jokaisen kahvihetken!

Perinteiset keksit ja pikkuleivät ovat pitäneet pintansa jo vuosikymmenien ajan. Fazerin valmistamat Domino-keksit ovat tunnetusti suomalaisten suuressa suosiossa. Suomalaisten ja Dominon yhteinen taival lähti liikkeelle jo vuonna 1953. Noista ajoista lähtien valkoisen vaniljan ja tumman kaakaokeksin muodostama ainutlaatuinen makuelämys on ilahduttanut suomalaisia niin arjessa kuin juhlassakin.

Vastaavasti Fazer Carneval -keksit ovat olleet pikkuväen suosiossa jo pitkään. Carneval-keksejä on tarjoiltu lastenkutsuilla jo vuodesta 1925 lähtien. Nämä värikkäät lasten rakastamat klassikkokeksit on kuorrutettu houkuttelevan värikkäillä kuorrutteilla, joiden värit ovat peräisin luonnosta. Nämä veikeät keksit sopivat myös vegaaneille.

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät myös monet muut kotimaisten valmistajien keksit ja pikkuleivät. Varsin monelle ovat tulleet tutuiksi niin kaneliässät, kanelisydämet, kauralastut kuin Hanna-Tädin pikkuleivätkin.

Maistuvat pikkuleivät tai klassikkokeksit saavat arjenkin maistumaan ja kruunaavat jokaisen kahvihetken. Voileipäkeksit tai suolakeksit ovat taas mainioita välipaloina tai rauhallisen iltateen kaverina. Tuotevalikoimasta löytyy lukuisia laktoosittomia, vegaanisia ja gluteenittomia keksejä. Verkkokauppa tarjoaa myös johtavien ulkomaisten valmistajien suosikkikeksit.

Piparit ja piparkakkutalot vievät joulun tunnelmaan

Piparkakut ovat kotimaisen joulun klassikkoherkkuja. Useimmille suomalaisille piparit ja joulutortut kuuluvat saumattomasti suomalaiseen jouluun. Kärkkäisen verkkokaupan valikoimasta löydät lukuisia erilaisia pipareita niin kotimaisilta kuin ulkomaisiltakin valmistajilta.

Piparkakkutalojen kokoaminen on kuulunut useimpien perheiden jokavuotisiin jouluperinteisiin. Piparkakkutalon kokoaminen ja koristelu yhdessä lasten kanssa tarjoaa kivaa yhdessä tekemistä ja virittäytymistä joulun tunnelmaan.

Välipalakeksit ja patukat kulkevat kätevästi mukana

Välipalakeksit ja välipalapatukat ovat käteviä, ravitsevia ja terveellisiä eväitä kaikenikäisille. Kätevät yksittäispakatut keksit kulkevat helposti mukana niin koulussa, töissä kuin reissussakin.

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät myös herkulliset gluteenittomat luomu-välipalapatukat, jotka sisältävät vain luonnon puhdasta energiaa.