Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 313

Tuotteet 1 - 60 / 313

Järjestä:

Järjestä:

Fazer Patukat & Karkit 415 g kalenteri
19,90 €
-20%
Norm. 24,99 €(47,95 / kg)
Karl Fazer Crème Brûlée suklaakonvehti 250g
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €

Fazer DaCapo Tumma Suklaakonvehti 295 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(16,92 / kg)

Karl Fazer Maitosuklaakonvehteja 250 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(19,96 / kg)

Fazer Fazerina Appelsiinitryffeli 295 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(16,92 / kg)

Fazer Geisha Hasselpähkinänougat suklaakonvehti 250 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(19,96 / kg)

Fazer Julia 295 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(16,92 / kg)

Karl Fazer Vadelmajogurtti suklaakonvehteja 250 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(18,48 / kg)

Karl Fazer Maitosuklaa ja Valkosuklaa konvehteja 250 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(19,96 / kg)

Fazer Geisha Vadelma suklaakonvehti 250g
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €

Fazer Pätkis 320 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(16,92 / kg)

Fazer Crunchy 55 g suklaapatukka
0,99 €
-34%
Norm. 1,49 €(18,00 / kg)

Karl Fazer Vaalea Maitosuklaa 250 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(19,96 / kg)

Fazer Vihreitä Kuulia 295 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(16,92 / kg)


Fazer Liqueur Fills 295 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(16,92 / kg)

Fazer Jaffa 295 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(16,92 / kg)

Fazer Dumle Mix toffee 295 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(16,92 / kg)

Fazer Joulusuklaa 295 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(16,92 / kg)

Fazer Fazermint Minttusuklaakonvehti 250 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(19,96 / kg)


Karl Fazer Tryffelicrisp 250 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(19,96 / kg)

Karl Fazer Suolainen Toffeekrokantti 250 g suklaakonvehti boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(19,96 / kg)

Fazer Pätkis Maxi Crunchy 55 g patukka
0,99 €
-34%
Norm. 1,49 €(18,00 / kg)

Karl Fazer Tumma suklaa 47 % 250 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(19,96 / kg)

Fazer Remix Collab 300 g karkkipussi
2,49 €
-40%
Norm. 4,15 €(8,30 / kg)

Fazer Remix Movies 300 g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(8,30 / kg)

Fazer Remix Mad 300g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(8,30 / kg)

Fazer Remix Salmiakki + choco 300g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(8,30 / kg)

Karl Fazer Crunchy Vadelma 50g suklaapatukka
0,99 €
-34%
Norm. 1,49 €(19,80 / kg)

Fazer Geisha Seasalt & Caramel 250 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(19,96 / kg)

Fazer Remix Party 350 g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(7,11 / kg)

Fazer Geisha Crunchy 50 g suklaapatukka
0,99 €
-34%
Norm. 1,49 €(19,80 / kg)

Fazer Remix Party mix 300 g karkkipussi
2,49 €
-24%
Norm. 3,29 €(8,30 / kg)

Fazer Remix Favourites 300g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(8,30 / kg)

Fazer Dumle Crunchy Salted Caramel 55 g suklaapatukka
0,99 €
-34%
Norm. 1,49 €(18,00 / kg)

Fazer Dumle Smooth Caramel 295 g boxi
4,99 €
-23%
Norm. 6,50 €(16,92 / kg)

Fazer Remix XOXO 300 g karkkipussi
2,49 €
-24%
Norm. 3,29 €(8,30 / kg)

Fazer Remix Choco 300g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(8,30 / kg)

Karl Fazer 180g maitosuklaalevy
3,89 €
(21,61 / kg)



Fazer Taloussuklaa 180g suklaalevy
3,85 €
(21,39 / kg)





Karl Fazer Tumma 180g suklaalevy
3,85 €
(21,39 / kg)

Fazer Omar 180 g suklaalevy
3,98 €
(22,11 / kg)






Karl Fazer Dumle 180 g suklaalevy
3,85 €
(21,39 / kg)




Karl Fazer Re-Mix 180 g suklaalevy
3,85 €
(21,39 / kg)

Karl Fazer Avec 180g suklaalevy
3,85 €
(21,39 / kg)

Tuotteet 1 - 60 / 313

Fazer on ruokaelämyksiä tarjoava yhtiö, joka mahdollistaa jokaiselle päivän parhaista hetkistä nauttimisen. Kun Karl Fazer avasi ensimmäisen konditoriansa Helsingin Kluuvikadulle vuonna 1891, hänen missionsa oli tehdä ruokaa, jolla on merkitys: tuottaa ilon hetkiä ihmisille ympärillään Luottamalla vankkaan perintöönsä, kuluttajalähtöisyyteen ja innovaatioihin, Fazer kehittää tulevaisuuden vastuullisia ruokaratkaisuja. Suomen johtavana makeisvalmistajana Fazer on luotettava ja arvostettu brändi, joka kehittyy yhdessä kuluttajatarpeiden kanssa. Fazerin suosituimpiin makeistuotemerkkeihin kuuluvat mm. Karl Fazer, Geisha, Tutti Frutti ja Dumle. Fazerin käyttämästä kaakaosta 100% on vastuullisesti tuotettua.

Fazer on makeisliiketoiminnassa markkinajohtaja Suomessa ja vahvatoimija Itämeren alueella. Makeistuotteita myydään yli 40 maassa. Fazerin vahvoja kansainvälisiä makeistavaramerkkejä ovat Karl Fazer, Geisha, Dumle, Tutti Frutti, Xylimax, Marianne, TyrkiskPeber, Pantteri ja Ässä. Fazerin makeistehtaat sijaitsevat Suomessa.

Dumle on iloinen klassikko, joka ei aikuistu koskaan. Dumlen tarina alkoi pienestä tikkarista vuonna 1945 ja pehmoinen toffeekaramelli lanseerattiin vuonna 1987. Suklaalla kuorrutettu toffeekaramelliklassikko on maistuvan riemukas seuralainen, joka saa aina hyvälle tuulelle.Dumle-suklaat valmistetaan Suomessa Vantaalla sijaitsevassa tehtaassa.

Kaikki Fazerin herkulliset suklaat on valmistettu 100 % vastuullisesti tuotetusta kaakaosta.

Fazerin Sininen tuotiin markkinoille vuonna 1922. Karl Fazerin kultainen nimikirjoitus ja sininen pakkaus ovat alusta lähtien olleet maitosuklaan tunnus ja laatutakuu. Suomen rakastetuimmassa suklaassa maistuvat tuore maito ja laadukkaimmat kaakaopavut. Karl Fazer -suklaatvalmistetaan Suomessa Vantaalla sijaitsevassa tehtaassa.

Kaikki Fazerin herkulliset suklaat on valmistettu 100 % vastuullisesti tuotetusta kaakaosta.

Geishan pehmeä maitosuklaa kätkee sisäänsä hasselpähkinänougat-täytteen. Geisha-menestystarina lähti liikkeelle leivoksesta 1960-luvulla. Peter Fazer oli ihastunut Karl Fazer Caféssa Kluuvikadulla valmistettuun Japonica-nimiseen leivokseen, jossa oli ihana japonais-täyte. Hän pyysi tuotekehitystä kokeilemaan tätä täytettä yhdessä maitosuklaan kanssa – ja pian menestysresepti oli valmis! Geisha-suklaat valmistetaan Suomessa Vantaalla sijaitsevassa tehtaassa.

Kaikki Fazerin herkulliset suklaat on valmistettu 100 % vastuullisesti tuotetusta kaakaosta.

Tutti Frutti on suomen suosituin karkkibrandi. Tutti Frutti karkit ovat gelatiinittomia ja niiden makuaineet ja värit ovat luontaisia.

Alkuperäisen, eksoottisten hedelmien makuisen Tutti Frutti -aromin resepti on peräisin vuodelta 1924 ja pehmeärakenteiset karkit lanseerattiin vuonna 1946. Tänä päivänä Tutti Frutit valmistetaan Suomen karkkipääkaupungissa Lappeenrannassa.