Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 125

Tuotteet 1 - 60 / 125

Järjestä:

Järjestä:

Felix 1000g ketsuppi
3,09 €
(3,09 / kg)
Felix 175g lohimajoneesi
2,79 €
(15,94 / kg)

Meira 200x10g annospussi ketsuppi
18,99 €
(9,50 / kg)

Auran 275g mieto sinappi
1,79 €
(6,51 / kg)

Maille Dijon Original 215 g sinappi
3,15 €
(14,65 / kg)


French'S Classic Yellow 226g sinappi
3,49 €
(15,44 / kg)





Kikkoman 500 ml soijakastike
5,29 €
(10,58 / l)




Felix 270g kurkkumajoneesi
2,79 €
(10,33 / kg)

Goong Light 150ml soijakastike
1,99 €
(11,06 / l)



Heinz 1kg tomaattiketsuppi
4,19 €
(4,19 / kg)

Kikkoman 150 ml soijakastike
3,14 €
(20,93 / l)

Auran 270g kurkkumajoneesi
2,79 €
(10,33 / kg)




Auran 270g paprikamajoneesi
2,79 €
(10,33 / kg)

Meira 1,2 kg ketsuppi
4,17 €
(3,48 / kg)

Kavli 275g voileipäpikkelsi
3,55 €
(12,91 / kg)



Meira 200x10g annospussi sinappi
18,90 €
(9,45 / kg)

Spice Up! Panang 100g currytahna
2,55 €
(25,50 / kg)


Soy King 500 ml soijakastike
6,85 €
(13,70 / l)

Foodin Luomu 250ml umamikastike
3,89 €
(15,56 / kg)

Meira 950 g sinappi
3,29 €
(3,46 / kg)




Turun Sinappia Mieto 125 g sinappi
1,39 €
(11,12 / kg)

Meira 500 g ketsuppi
2,59 €
(5,18 / kg)



Goong Dark 150ml soijakastike
1,99 €
(11,06 / l)


Meira 900 g ketsuppi
4,39 €
(4,88 / kg)



Felix 500g ketsuppi
2,38 €
(4,76 / kg)



Spice Up! 200ml makea chilikastike
2,95 €
(14,75 / l)


GoGreen 380g Bean Chili Salsa
2,09 €
(5,50 / kg)


Colmans 100g sinappijauhe
4,15 €
(41,50 / kg)

Meira 500 g sinappi
2,95 €
(5,90 / kg)

Foodin Raaka Luomu 400g tumma Tahini
6,29 €
(15,73 / kg)


Tuotteet 1 - 60 / 125

Valmiskastikkeet helpottavat ruuan valmistamista

Monipuoliset kastikkeet tuovat uusia makuja ja helpotusta kokkaamiseen niin kotona kuin ammattikeittiössäkin. Valmiskastikkeet kuten ateriakastikkeet, salaattikastikkeet ja pastakastikkeet nopeuttavat ruuan laittoa kiireisen arjen keskellä. Ketsupit ja sinapit kuuluvat jokaisen jääkaapin perustarvikkeisiin. Niin kuin usein majoneesit, pikkelssit ja muut valmiit kastikkeetkin. Valmiskastikkeet toimivat loistavasti myös täydennyksenä itse valmistettuun kastikkeeseen.

Kotikokin valmiskastikkeet

Kotikokkaamisiin on nykyisin olemassa laaja valikoima erilaisia valmistuotteita, jotka helpottavat ruuan laittamista ja maustamista. Perinteisessä, suomalaisessakin keittiössä voimme helposti loihtia kansainvälisiä herkkuruokia ja leivonnaisia, sillä valikoima erilaisista raaka-aineista on valtavan suuri. Ruuan laitto ja leivonta ovat muuttuneet viimeisimpien vuosikymmenten aikana monipuolisempaan ja kansainvälisempään suuntaan.

Valmiit kastikkeet helpottavat niin pastan, riisin kuin kasvistenkin kanssa, mutta niistä löytyvät kastikkeet myös kanalle, kinkulle ja kalalle. Pastakastikkeet tuovat arkipastaan uudenlaista makua ja potkua. Lisämakua ruokiin tuovat myös erilaiset pestot, joita voi käyttää sellaisenaan muun muassa leivän päällä tai lisätä lämpimiin ruokiin ja kastikkeisiin makua tuomaan.

Kastikkeita löytyy myös grillaamiseen ja marinointiin. Valmiissa marinadikastikkeessa lihat ja kasvikset saavat kätevästi mehevyyttä ja makua. Grillaamisen yhteydessä raikas salaatti keventää ruokailua. Salaattikastikkeet sopivat mainiosti niin vihersalaatille kuin ruokaisillekin salaateille. Felix-salaatinkastikkeet ovat monipuolinen joukko niin öljy- kuin jogurttipohjaisiakin kastikkeita.

Helppoutta ja monipuolisuutta juhla- ja suurkokkauksiin

Siinä missä kotona valmistetaan ruokaa suhteellisen pieniä määriä ja vain muutamalle syöjälle, juhlien, tapahtumisen ja suurten ruokaloiden ruuan valmistuksessa tarvitaan kaikkia ruoka-aineita huomattavasti suurempia määriä. Suurten ruokamäärien tilaaminen netistä on kätevää, ja ruoka-aineet on mahdollista tilata vaikka suoraan kodin, juhlapaikan tai yrityksen ovelle.

Juhlien tai suurkeittiön ruuissa toistuvat aivan samat lainalaisuudet kuin kotiruuan laittamisessakin, mutta määrät ovat niin suuria, että usein on järkevämpää ja edullisempaa hankkia ruoka-aineita tukkupakkauksissa. Suurpakkaukset on pakattu siten, että niiden käyttö on kätevää ja helppoa.

Ketsupit, sinapit, kastikejauheet, mausteet sekä erilaiset leivonta-aineet on mahdollista ostaa niin pienemmissä kuin suuremmissakin pakkauksissa. Ruokaverkkokauppa on näin toimiva sekä koti- ja arkikokille kuin juhlien laittajalle tai suurtalouskokillekin. On nykyaikaista ja kätevää tilata ruokaa netistä!