Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 421 - 480 / 1245

Tuotteet 421 - 480 / 1245

Järjestä:

Järjestä:

Olvi Juju Ananas Sokeriton 0,33 L 6-pack virvoitusjuoma
4,59 €
sis. 0,90 € pantti(1,86 / l)


Puhdistamo Luomu Goji ja Passion 400 ml kombucha
2,99 €
sis. 0,20 € pantti(6,98 / l)



Battery Sugar free Persikka + Vadelma 0,33L energiajuoma
2,58 €
sis. 0,15 € pantti(7,36 / l)

Jarritos Lime Natural Flavor Soda 370 ml virvoitusjuoma
2,63 €
sis. 0,10 € pantti(6,84 / l)




Dr Pepper Blackberry 12x355ml virvoitusjuoma
22,99 €
sis. 1,80 € pantti(4,97 / l)

Puhdistamo Luomu Persikka 400 ml kombucha
2,99 €
sis. 0,20 € pantti(6,98 / l)

Fanta Appelsiini 1,5 l virvoitusjuoma
3,04 €
sis. 0,40 € pantti(1,76 / l)



Hartwall Jaffa Appelsiini Sokeriton 0,33l 24-pack virvoitusjuoma
16,45 €
sis. 2,40 € pantti(1,77 / l)

Chupa Chups Sparkling Cola virvoitusjuoma 24x0,345l
44,99 €
sis. 3,60 € pantti


Nescafé Kulta 200g pikakahvi purkki
12,99 €
(64,95 / kg)

Olvi KevytOlo Ananas 0,33l 6-pack mehukivennäisvesi
5,06 €
sis. 0,90 € pantti(2,10 / l)

Kronenbourg 1664 Blanc 24x0,33l alkoholiton olut
41,90 €
sis. 2,40 € pantti(4,99 / l)

Smurffit Päärynälimonadi 0,5 l virvoitusjuoma
2,70 €
sis. 0,20 € pantti(5,00 / l)



Pepsi Max Lemon 0,5 l virvoitusjuoma
2,19 €
sis. 0,20 € pantti(3,98 / l)




TEHO Hullu kallo 0,33 l energiajuoma
1,60 €
sis. 0,15 € pantti(4,39 / l)

Nordqvist Muumi Halit 24 pss tee
5,35 €
(127,38 / kg)


Mocktail Strawberry Margarita 24x0,33 l mocktail
36,30 €
sis. 3,60 € pantti(4,13 / l)

Monster Energy Ultra Gold 0,5l energiajuoma
2,29 €
sis. 0,15 € pantti(4,05 / l)

TEHO Kostea kesä energiajuoma 0,33 l tlk
1,60 €
sis. 0,15 € pantti



Nescafé Kulta 100g pikakahvi purkki
5,49 €
(54,90 / kg)




Dr Pepper Cream Swirl virvoitusjuoma 330ml
2,39 €
sis. 0,15 € pantti





Coca-Cola Original Taste 0,5 l virvoitusjuoma
2,56 €
sis. 0,20 € pantti(4,72 / l)

Puhdistamo Luomu Inkivääri-Sitruuna 400 ml kombucha
2,99 €
sis. 0,20 € pantti(6,98 / l)


Coconaut 320 ml hiilihapotettu kookosvesi
2,64 €
sis. 0,15 € pantti(7,78 / l)



Olvi Juju Päärynä Sokeriton 0,33 L 6-pack virvoitusjuoma
4,59 €
sis. 0,90 € pantti(1,86 / l)

Chikko Luomu 150g Orzo-Viljakahvi
8,50 €
(56,67 / kg)

ED Raspberry No Sugar 0,5 l energiajuoma
2,05 €
sis. 0,20 € pantti(3,70 / l)

Sprite Lemon Lime 12x355ml virvoitusjuoma
22,99 €
sis. 1,80 € pantti(4,97 / l)

Pommac 1,5 l virvoitusjuoma
3,94 €
sis. 0,40 € pantti(2,36 / l)


A&W Cream Soda 12x355 ml virvoitusjuoma
22,99 €
sis. 1,80 € pantti(4,97 / l)

Forsman Mustikka 60 g pakuritee
3,99 €
(66,50 / kg)

Tuotteet 421 - 480 / 1245

Juomat jokaiseen janoon ja nautintoon

Kun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä.

Kylmää ja kuumaa juotavaa

Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia.

Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä.

Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä.

Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa.

Juomat helposti netistä

Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet.

Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin.

Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös kuivat elintarvikkeetKun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä. Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia. Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä. Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä. Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa. Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet. Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin. Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös , lastenruoat, leivät, keksit ja leivonnaiset sekä maidot, juustot, kananmunat ja rasvat ja paljon muuta. Tervetuloa tutustumaan kattavaan valikoimaamme ja valitsemaan makuhermojasi hyväilevät tuotteet itsellesi.