Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 61 - 120 / 139

Tuotteet 61 - 120 / 139

Järjestä:

Järjestä:

Yrttipaja 30g rouhe voikukanjuuri
6,99 €
(233,00 / kg)
Golden Star 16 g juustokumina
0,65 €
(40,63 / kg)

Meira 4 g laakerinlehti
1,19 €
(297,50 / kg)

Yrttipaja 15g juuresmauste
3,99 €
(266,00 / kg)

Meira 41 g sinapinsiemen
0,99 €
(24,15 / kg)

Aduki Luomu 7g ruiskaunokki
4,95 €
(707,14 / kg)

Meira 9 g rakuuna
1,19 €
(132,22 / kg)

Yrttipaja 15g salvia
4,99 €
(332,67 / kg)

Salliselta basilika leikattu 110 g
3,55 €
(32,27 / kg)

Saltlife Luomu 100g kurkuma
5,69 €
(56,90 / kg)

Meira 22 g kumina
0,75 €
(34,09 / kg)



Salliselta 130 g kuivattu tilli
6,49 €
(49,92 / kg)

Foodin Luomu 10g oregano
1,59 €
(159,00 / kg)

Yrttipaja 15 g poimulehti
6,50 €
(433,33 / kg)

Yrttipaja 50g kumina
3,99 €
(79,80 / kg)

Meira 15 g kokonainen neilikka
1,39 €
(92,67 / kg)

Aduki Luomu 35g moringan lehti
3,55 €
(101,43 / kg)

Meira 7 g basilika
0,69 €
(98,57 / kg)

Yrttipaja 15g rouhe nokkonen
3,78 €
(252,00 / kg)

Salliselta 300g inkivääri jauhettu
7,35 €
(24,50 / kg)

Meira 30 g jauhettu neilikka
1,74 €
(58,00 / kg)

Salliselta 60 g meirami
3,19 €
(53,17 / kg)

Meira 9g basilika
1,24 €
(137,78 / kg)

Santa Maria 450g cayennepippuri
10,35 €
(23,00 / kg)

Yrttipaja 8g kehäkukka
4,99 €
(623,75 / kg)


Yrttipaja 30 g jauhettu kuusenkerkkä
8,49 €
(283,00 / kg)

Meira 60 g kurkuma
1,55 €
(25,83 / kg)

Salliselta 320 g kurkumajauhe
4,99 €
(15,59 / kg)

Aduki Luomu 14g ruusu
5,50 €
(392,86 / kg)

Salliselta 90 g rakuuna
7,65 €
(85,00 / kg)

Meira 24 g jauhettu korianteri
0,89 €
(37,08 / kg)

Meira 5 g oregano
0,55 €
(110,00 / kg)

Santa Maria 420g yrttitarhan sekoitus
16,59 €
(39,50 / kg)


Meira 25 g kokonainen anis
1,15 €
(46,00 / kg)

Foodin Luomu 25 g inkiväärijauhe
2,74 €
(109,60 / kg)

Aduki Luomu 75g mäkikuisma
7,79 €
(103,87 / kg)

Yrttipaja 35g jauhe pakurikääpä
8,99 €
(256,86 / kg)

Saltlife Luomu 50g fenkolinsiemen
4,99 €
(99,80 / kg)


Yrttipaja 15g männynneulanen
4,99 €
(332,67 / kg)


Yrttipaja 30g valkosipulisekoitus
5,90 €
(196,67 / kg)

Yrttipaja 35g jauhe koivunlehti
6,99 €
(199,71 / kg)

Meira 25 g juustokumina
0,89 €
(35,60 / kg)

Yrttipaja 15g piparminttu
4,99 €
(332,67 / kg)

Meira 9 g korianteri
1,69 €
(187,78 / kg)

Meira 8 g tilli
0,65 €
(81,25 / kg)

Yrttipaja 25g mesiangervon lehti
4,49 €
(179,60 / kg)

Santa Maria 185g timjami
18,03 €
(97,46 / kg)

Yrttipaja 15g lammasmauste
3,99 €
(266,00 / kg)

Santa Maria 355g jauhettu korianteri
7,75 €
(22,14 / kg)

Meira 9 g Välimeren yrttiseos
0,85 €
(94,44 / kg)

Santa Maria 920g aromisuola
11,25 €
(12,23 / kg)

Meira 9 g persilja
0,99 €
(110,00 / kg)

Meira 8 g Provencale yrttiseos
0,75 €
(93,75 / kg)

Aduki Luomu 27g ruusunnuppu
5,50 €
(203,70 / kg)

Tuotteet 61 - 120 / 139

Yrttimausteet – Mausta ruokasi laadukkailla yrtti- ja mausteseoksilla

Yrtit ovat olennainen osa suomalaista keittiötä. Niitä käytetään monipuolisesti erilaisissa ruoissa, salaatinkastikkeissa ja marinadeissa. Yrttimausteiden avulla voit nostaa ruokasi makuelämyksen uudelle tasolle. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laajan valikoiman korkealaatuisia yrtti- ja mausteseoksia, jotka tekevät jokaisesta ateriasta herkullisen.

Laaja valikoima yrttejä ja mausteseoksia

Kärkkäisen verkkokaupan yrttimausteiden kategoriasta löydät kaiken tarvitsemasi. Valikoimamme sisältää niin perinteiset kuin eksoottisemmatkin yrtit, joita voit käyttää esimerkiksi liharuokiin, kalaruokiin tai kasvisruokiin. Lisäksi meiltä löytyy runsas valikoima erilaisia mausteseoksia, joita voit käyttää esimerkiksi grilliruoan maustamiseen tai patojen höystämiseen.

Korkealaatuiset tuotteet kotimaisilta ja ulkomaisilta valmistajilta

Meille on tärkeää tarjota asiakkaillemme vain parhaita tuotteita. Siksi olemmekin valinneet yrttimausteiden valikoimaamme vain korkealaatuisia tuotteita kotimaisilta ja ulkomaisilta valmistajilta. Voit siis luottaa siihen, että ostamasi yrtit ja mausteseokset ovat laadukkaita ja antavat ruoallesi juuri sen makuelämyksen, jonka haluat.

Löydä uusia makuelämyksiä

Yrttimausteiden avulla voit helposti kokeilla uusia makuja ja reseptejä. Meiltä löydät esimerkiksi rosmariinin, timjamin ja basilikan lisäksi eksoottisempia vaihtoehtoja kuten inkivääri, kurkuma ja korianteri. Voit myös tutustua erilaisiin mausteseoksiin, jotka sisältävät useita eri yrttejä ja mausteita.

Tutustu nyt Kärkkäisen verkkokaupan laajaan yrttimausteiden valikoimaan ja anna makuelämystesi kukkia!