Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 121 - 140 / 140

Tuotteet 121 - 140 / 140

Järjestä:

Järjestä:

Yrttipaja 15g siankärsämö
4,99 €
(332,67 / kg)
Santa Maria 720g persillade
12,29 €
(17,07 / kg)

Meira 5 g oregano
0,55 €
(110,00 / kg)


Meira 11g Provencale yrttiseos
1,29 €
(117,27 / kg)

Salliselta 140 g leikattu timjami
3,99 €
(28,50 / kg)

Golden Star 12 g neilikka kokonainen
0,67 €
(55,83 / kg)

Yrttipaja 15g sitruunamelissa
5,49 €
(366,00 / kg)

Santa Maria 95g persilja
5,50 €
(57,89 / kg)

Yrttipaja 15g männynneulanen
4,99 €
(332,67 / kg)

Yrttipaja 35g jauhe koivunlehti
6,99 €
(199,71 / kg)

Meira 25 g juustokumina
0,89 €
(35,60 / kg)

Yrttipaja 15g piparminttu
4,99 €
(332,67 / kg)

Salliselta 40 g ruohosipuli
3,70 €
(92,50 / kg)

Yrttipaja 15g basilika
5,20 €
(346,67 / kg)

Meira 8 g tilli
0,65 €
(81,25 / kg)

Yrttipaja 25g mustaherukanlehti
5,99 €
(239,60 / kg)

Yrttipaja 35g jauhe nokkonen
6,99 €
(199,71 / kg)

Santa Maria 185g timjami
18,03 €
(97,46 / kg)

Yrttipaja 35g jauhe ruusujuuri
6,99 €
(199,71 / kg)

Tuotteet 121 - 140 / 140

Yrttimausteet – Mausta ruokasi laadukkailla yrtti- ja mausteseoksilla

Yrtit ovat olennainen osa suomalaista keittiötä. Niitä käytetään monipuolisesti erilaisissa ruoissa, salaatinkastikkeissa ja marinadeissa. Yrttimausteiden avulla voit nostaa ruokasi makuelämyksen uudelle tasolle. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laajan valikoiman korkealaatuisia yrtti- ja mausteseoksia, jotka tekevät jokaisesta ateriasta herkullisen.

Laaja valikoima yrttejä ja mausteseoksia

Kärkkäisen verkkokaupan yrttimausteiden kategoriasta löydät kaiken tarvitsemasi. Valikoimamme sisältää niin perinteiset kuin eksoottisemmatkin yrtit, joita voit käyttää esimerkiksi liharuokiin, kalaruokiin tai kasvisruokiin. Lisäksi meiltä löytyy runsas valikoima erilaisia mausteseoksia, joita voit käyttää esimerkiksi grilliruoan maustamiseen tai patojen höystämiseen.

Korkealaatuiset tuotteet kotimaisilta ja ulkomaisilta valmistajilta

Meille on tärkeää tarjota asiakkaillemme vain parhaita tuotteita. Siksi olemmekin valinneet yrttimausteiden valikoimaamme vain korkealaatuisia tuotteita kotimaisilta ja ulkomaisilta valmistajilta. Voit siis luottaa siihen, että ostamasi yrtit ja mausteseokset ovat laadukkaita ja antavat ruoallesi juuri sen makuelämyksen, jonka haluat.

Löydä uusia makuelämyksiä

Yrttimausteiden avulla voit helposti kokeilla uusia makuja ja reseptejä. Meiltä löydät esimerkiksi rosmariinin, timjamin ja basilikan lisäksi eksoottisempia vaihtoehtoja kuten inkivääri, kurkuma ja korianteri. Voit myös tutustua erilaisiin mausteseoksiin, jotka sisältävät useita eri yrttejä ja mausteita.

Tutustu nyt Kärkkäisen verkkokaupan laajaan yrttimausteiden valikoimaan ja anna makuelämystesi kukkia!