Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Leivät, keksit ja leivonnaiset

Tuotteet 1 - 60 / 375

Tuotteet 1 - 60 / 375

Järjestä:

Järjestä:





Fazer Jaffa Vihreät Kuulat 300 g leivoskeksi
2,50 €
-24%
Norm. 3,29 €(8,33 / kg)

Fazer Jaffa Glögikuulat leivoskeksi 300 g
2,50 €
-16%
Norm. 2,99 €(8,33 / kg)

Fazer Jaffa Appelsiini 300 g suklaalla kuorrutettu leivoskeksi
2,50 €
-16%
Norm. 2,99 €(8,33 / kg)

Fazer Jaffa Ananas 300 g leivoskeksi
2,50 €
-16%
Norm. 2,99 €(8,33 / kg)

Fazer Jaffa Sitruuna 300 g leivoskeksi
2,50 €
-16%
Norm. 2,99 €(8,33 / kg)

Oreo Gingerbread 154 g täytekeksi
1,50 €
-23%
Norm. 1,95 €(9,74 / kg)

Marabou Homestyle Chocolate Filled 156g keksi
1,99 €
-29%
Norm. 2,79 €(12,76 / kg)

Marabou Homestyle Soft Inside 156g keksi
1,99 €
-29%
Norm. 2,79 €(12,76 / kg)




Trik mix 300g
1,99 €






Annas Cappuccino 150g piparkakku
1,89 €
(12,60 / kg)






Finax 150g glut suklaa cookie
3,19 €
(21,27 / kg)


Leivon Raitatanko 500g pikkuleipä
3,97 €
(7,94 / kg)

Fazer Moomin Biscuits 175 g keksi
3,15 €
(18,00 / kg)

Pipsa Possu 55 g keksikuppi
1,99 €
(36,18 / kg)

Leivon 400g revitty kanelikorppu
2,29 €
(5,73 / kg)

Gullón Sugar Free 400g digestive
2,29 €
(5,73 / kg)

Gille Vadelmakierre 600 g keksi
4,49 €
(7,48 / kg)





Bonne Maman Galettes 170 g voikeksi
3,29 €
(19,35 / kg)



Leivon 800g piparkakku
3,38 €
(4,23 / kg)


Leivon Kauralastu 400g pikkuleipä
3,69 €
(9,23 / kg)

Ryhmä Hau 150 g kaakaokeksit
2,79 €
(18,60 / kg)

Leivon 3kg revitty sokerikorppu
12,50 €
(4,17 / kg)




Gullon Pick Kalat 250g suolakeksi
2,19 €
(8,76 / kg)

Leivon 400g revitty sokerikorppu
2,29 €
(5,73 / kg)







Tuotteet 1 - 60 / 375

Leivät, keksit ja leivonnaiset herkkuhetkiin

Erilaiset leivät, keksit ja muut leivonnaiset on nykypäivänä kätevää tilata ruokaverkkokaupasta. Hyvin säilyvät ja hyvältä maistuvat leivonnaiset on mitä parhain vierasvara kaapissa tai mökillä. Valmisleivät helpottavat myös kotiarkea ja mikseivät myös juhliin tai tapahtumiin valmistautumista ja tarjoilujen suunnittelua. Nykyisin on olemassa myös suuri määrä erilaisia leivontaohjeita, joissa valmistuotteita voi hyödyntää.

Gluteenittomat keksit ja leivonnaiset

Usein vieraita kutsuessa tai juhlia järjestäessä on paikallaan selvittää, millaisia ruoka-aineallergioita tai -rajoitteita tarjottavien suhteen täytyy huomioida. Gluteeniton ruokavalio on hyvin yleinen ja tuntuu, että yleistyy entisestään koko ajan.

Onneksi myös valmiiden gluteenittomien leivonnaisten ja muiden tarjottavien määrä kaupoissa lisääntyy myös. Ennen gluteenittoman ruokavalion omaava vieras tarkoitti väistämättä tarjoiluista vastaavalle leipomista. Nyt herkulliset gluteenittomat leivonnaiset löytää vaikka verkkokaupasta.

Myös suolaisia gluteenittomia tarjottavia on koko ajan enemmän. Monipuolinen valikoima erilaisia gluteenittomia leipiä ja riisikakkuja takaa sen, ettei ruoka-aineallergian vuoksi tarvitse tyytyä yksipuoliseen ja mauttomaan ruokaan.

Keksit ja pikkuleivät välipalaksi tai leivontaan

Keksivalikoiman laajuus jopa hämmästyttää välillä. Keksejä on makeista suolaisiin ja suklaisista marjaisiin. Erilaiset pikkuleivät ja vohvelit sopivat kahvipöydän makeisiin herkkuihin, mutta niiden lisäksi on koko joukko erilaisia suolaisia tarjottavia, jotka käyvät niin kahville kuin välipalaksikin. Suolakeksit, voileipäkeksit ja erilaiset välipalapatukat voi pakata kotikeittiön lisäksi asuntovaunuun, veneeseen tai ihan vain auton hansikaslokeroon, ettei reissussa pääse nälkä yllättämään. Suolaiset keksit ovat parempi vaihtoehto suklaapatukalle tai karkkipussille.

Leivontatrendeissä näkyy nykyisin usein erilaisia juustokakkuja, keksipohjia sekä keksikakkuja. Niiden valmisteluissa keksit näyttelevät miltei pääosaa. Kekseistä on helppo ja nopea valmistaa erilaisia näyttäviä ja herkullisia kakkuja. Juustokakkujen pohja valmistetaan hyvin usein keksimurskasta, johon on lisätty sulatettua voita. Kakkujen pohjaan käytetään hyvin usein joko kaura- tai Digestive-keksejä tai täytekeksejä kuten Domino- tai Oreo-keksejä. Täytekeksit tekevät keksipohjasta mehevämmän.