Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Leivät, keksit ja leivonnaiset

Tuotteet 181 - 240 / 375

Tuotteet 181 - 240 / 375

Järjestä:

Järjestä:





TUC Mini Original 120 g suolakeksit
1,89 €
(15,75 / kg)


Annas Original 300g sydänpiparkakku
3,45 €
(11,50 / kg)






Leivon 400g herkkukorppu
1,99 €
(4,98 / kg)

Leivon 2kg revitty sokerikorppu
8,95 €
(4,48 / kg)



Patrick 500g mansikkatäytekeksi
2,49 €
(4,98 / kg)

Marabou Brownie 150 g leivonnaiset
2,64 €
(17,60 / kg)



Dig Luomu 25g kanelipullapallo
2,29 €
(91,60 / kg)

Jannis 40 g luomu seesamlevy
0,79 €
(19,75 / kg)



Rosten 85g Lakritsi pumppernikkeli
2,35 €
(27,65 / kg)










Fazer Suklaalehti 185 g keksi
4,35 €
(23,51 / kg)



Fazer Marianne 175g suklaapiparkakku
2,54 €
(14,51 / kg)






Tasangon Voimuro 300g pikkuleipä
2,95 €
(9,83 / kg)

Pocky Cookie & Creme 45 g keksitikku
2,48 €
(55,11 / kg)





Annas 300 g appelsiinipiparkakut
2,99 €
(9,97 / kg)






Schär gluteeniton 150 g kolakeksi
4,15 €
(27,67 / kg)



Schär gluteeniton 150 g kaurakeksi
3,49 €
(23,27 / kg)

Tuotteet 181 - 240 / 375

Leivät, keksit ja leivonnaiset herkkuhetkiin

Erilaiset leivät, keksit ja muut leivonnaiset on nykypäivänä kätevää tilata ruokaverkkokaupasta. Hyvin säilyvät ja hyvältä maistuvat leivonnaiset on mitä parhain vierasvara kaapissa tai mökillä. Valmisleivät helpottavat myös kotiarkea ja mikseivät myös juhliin tai tapahtumiin valmistautumista ja tarjoilujen suunnittelua. Nykyisin on olemassa myös suuri määrä erilaisia leivontaohjeita, joissa valmistuotteita voi hyödyntää.

Gluteenittomat keksit ja leivonnaiset

Usein vieraita kutsuessa tai juhlia järjestäessä on paikallaan selvittää, millaisia ruoka-aineallergioita tai -rajoitteita tarjottavien suhteen täytyy huomioida. Gluteeniton ruokavalio on hyvin yleinen ja tuntuu, että yleistyy entisestään koko ajan.

Onneksi myös valmiiden gluteenittomien leivonnaisten ja muiden tarjottavien määrä kaupoissa lisääntyy myös. Ennen gluteenittoman ruokavalion omaava vieras tarkoitti väistämättä tarjoiluista vastaavalle leipomista. Nyt herkulliset gluteenittomat leivonnaiset löytää vaikka verkkokaupasta.

Myös suolaisia gluteenittomia tarjottavia on koko ajan enemmän. Monipuolinen valikoima erilaisia gluteenittomia leipiä ja riisikakkuja takaa sen, ettei ruoka-aineallergian vuoksi tarvitse tyytyä yksipuoliseen ja mauttomaan ruokaan.

Keksit ja pikkuleivät välipalaksi tai leivontaan

Keksivalikoiman laajuus jopa hämmästyttää välillä. Keksejä on makeista suolaisiin ja suklaisista marjaisiin. Erilaiset pikkuleivät ja vohvelit sopivat kahvipöydän makeisiin herkkuihin, mutta niiden lisäksi on koko joukko erilaisia suolaisia tarjottavia, jotka käyvät niin kahville kuin välipalaksikin. Suolakeksit, voileipäkeksit ja erilaiset välipalapatukat voi pakata kotikeittiön lisäksi asuntovaunuun, veneeseen tai ihan vain auton hansikaslokeroon, ettei reissussa pääse nälkä yllättämään. Suolaiset keksit ovat parempi vaihtoehto suklaapatukalle tai karkkipussille.

Leivontatrendeissä näkyy nykyisin usein erilaisia juustokakkuja, keksipohjia sekä keksikakkuja. Niiden valmisteluissa keksit näyttelevät miltei pääosaa. Kekseistä on helppo ja nopea valmistaa erilaisia näyttäviä ja herkullisia kakkuja. Juustokakkujen pohja valmistetaan hyvin usein keksimurskasta, johon on lisätty sulatettua voita. Kakkujen pohjaan käytetään hyvin usein joko kaura- tai Digestive-keksejä tai täytekeksejä kuten Domino- tai Oreo-keksejä. Täytekeksit tekevät keksipohjasta mehevämmän.