Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Leivät, keksit ja leivonnaiset

Tuotteet 121 - 180 / 371

Tuotteet 121 - 180 / 371

Järjestä:

Järjestä:

Oreo Double Creme 157 g täytekeksi
1,95 €
(12,42 / kg)

Tasangon Voimuro 300g pikkuleipä
2,95 €
(9,83 / kg)

Leivon 3kg revitty kanelikorppu
11,95 €
(3,98 / kg)


Schär gluteeniton 150 g kaurakeksi
3,49 €
(23,27 / kg)





Annas Original 300 g piparkakku
2,99 €
(9,97 / kg)


Elonen Valkoinen 50g marenki
1,85 €
(37,00 / kg)



Coppenrath 200 g sokton van.keksi
3,09 €
(15,45 / kg)


Vanajan 800g kanelikorppu
4,59 €
(5,74 / kg)

Taffel 250 g suolatikut
2,35 €
(9,40 / kg)



Leivon 800g keksikuviot
3,35 €
(4,19 / kg)



Vanajan 300g kaurakorppu
2,45 €
(8,17 / kg)

Dig Luomu 35g suklaacrumble
2,49 €
(71,14 / kg)


Fazer Carneval Prinsessa 175 g keksi
3,59 €
(20,51 / kg)



Patrick 500g kookostäytekeksi
2,49 €
(4,98 / kg)



Hamppufarmi 200 g HamppuSnacks
4,59 €
(22,95 / kg)

Annas Toffee 150 g piparkakku
1,89 €
(12,60 / kg)



Schär Gluteeniton 250g tiikerikakku
5,45 €
(21,80 / kg)


Leivon 400g kanelikorppu
2,29 €
(5,73 / kg)

Schär gluteeniton 150 g piparkakut
3,59 €
(23,93 / kg)


Rawbite 50 g cashewpatukka
2,69 €
(53,80 / kg)





Fazer Carneval 175 g keksi
3,59 €
(20,51 / kg)



LU TUC Sweet Chili 100 g suolakeksi
1,49 €
(14,90 / kg)

Gullón Gluteeniton 200g keksi
2,19 €
(10,95 / kg)








Vanajan 600g täysjyväkorppu
4,27 €
(7,12 / kg)

Tuotteet 121 - 180 / 371

Leivät, keksit ja leivonnaiset herkkuhetkiin

Erilaiset leivät, keksit ja muut leivonnaiset on nykypäivänä kätevää tilata ruokaverkkokaupasta. Hyvin säilyvät ja hyvältä maistuvat leivonnaiset on mitä parhain vierasvara kaapissa tai mökillä. Valmisleivät helpottavat myös kotiarkea ja mikseivät myös juhliin tai tapahtumiin valmistautumista ja tarjoilujen suunnittelua. Nykyisin on olemassa myös suuri määrä erilaisia leivontaohjeita, joissa valmistuotteita voi hyödyntää.

Gluteenittomat keksit ja leivonnaiset

Usein vieraita kutsuessa tai juhlia järjestäessä on paikallaan selvittää, millaisia ruoka-aineallergioita tai -rajoitteita tarjottavien suhteen täytyy huomioida. Gluteeniton ruokavalio on hyvin yleinen ja tuntuu, että yleistyy entisestään koko ajan.

Onneksi myös valmiiden gluteenittomien leivonnaisten ja muiden tarjottavien määrä kaupoissa lisääntyy myös. Ennen gluteenittoman ruokavalion omaava vieras tarkoitti väistämättä tarjoiluista vastaavalle leipomista. Nyt herkulliset gluteenittomat leivonnaiset löytää vaikka verkkokaupasta.

Myös suolaisia gluteenittomia tarjottavia on koko ajan enemmän. Monipuolinen valikoima erilaisia gluteenittomia leipiä ja riisikakkuja takaa sen, ettei ruoka-aineallergian vuoksi tarvitse tyytyä yksipuoliseen ja mauttomaan ruokaan.

Keksit ja pikkuleivät välipalaksi tai leivontaan

Keksivalikoiman laajuus jopa hämmästyttää välillä. Keksejä on makeista suolaisiin ja suklaisista marjaisiin. Erilaiset pikkuleivät ja vohvelit sopivat kahvipöydän makeisiin herkkuihin, mutta niiden lisäksi on koko joukko erilaisia suolaisia tarjottavia, jotka käyvät niin kahville kuin välipalaksikin. Suolakeksit, voileipäkeksit ja erilaiset välipalapatukat voi pakata kotikeittiön lisäksi asuntovaunuun, veneeseen tai ihan vain auton hansikaslokeroon, ettei reissussa pääse nälkä yllättämään. Suolaiset keksit ovat parempi vaihtoehto suklaapatukalle tai karkkipussille.

Leivontatrendeissä näkyy nykyisin usein erilaisia juustokakkuja, keksipohjia sekä keksikakkuja. Niiden valmisteluissa keksit näyttelevät miltei pääosaa. Kekseistä on helppo ja nopea valmistaa erilaisia näyttäviä ja herkullisia kakkuja. Juustokakkujen pohja valmistetaan hyvin usein keksimurskasta, johon on lisätty sulatettua voita. Kakkujen pohjaan käytetään hyvin usein joko kaura- tai Digestive-keksejä tai täytekeksejä kuten Domino- tai Oreo-keksejä. Täytekeksit tekevät keksipohjasta mehevämmän.