Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 233

Tuotteet 1 - 60 / 233

Järjestä:

Järjestä:

Ainu hajusteeton 150 ml pesuvaahto/shampoo
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(21,27 / l)
Ainu 300 ml hajusteeton kylpyvaahto
2,39 €
-20%
Norm. 2,99 €(7,97 / l)

Ainu 40 ml suojavoide
4,55 €
-20%
Norm. 5,69 €(113,75 / l)

Bambo Nature 20x17 cm 50 kpl biohajoava kosteuspyyhe
2,12 €
-20%
Norm. 2,65 €(0,04 / kpl)

Ainu 100 ml sinkkivoide
2,47 €
-20%
Norm. 3,09 €(24,70 / l)

Ainu hajusteeton 300 ml pesuneste
2,47 €
-20%
Norm. 3,09 €(8,23 / l)

Ainu 150ml perusvoide
5,59 €
-20%
Norm. 6,99 €(37,27 / l)

Ainu 100ml hoitoöljy
5,59 €
-20%
Norm. 6,99 €(55,90 / l)

Ainu 100 ml hoitovoide
2,47 €
-20%
Norm. 3,09 €(24,70 / l)

Ainu 300ml pesuvoide
5,52 €
-20%
Norm. 6,90 €(18,40 / l)

Bambo Nature 80 kpl kosteuspyyhkeet teippikannnella
4,12 €
-20%
Norm. 5,15 €(0,05 / kpl)

Alecto DVM149GN 4,3" videoitkuhälytin
99,90 €
-41%
Norm. 169,90 €



Done By Deer Lalee 2kpl harsoliina
12,95 €
(6,48 / kpl)


Mylo Basic tuttinauha
16,90 € - 16,99 €

Mylo Basic Wood tuttinauha
16,90 € - 16,99 €


Mininor valkoinen 8 kpl luomuharsoliina
18,35 €
(2,29 / kpl)





BIBS Loop tuttinauha
10,90 €




Nuk niistäjä
6,30 €




Mylo Loop tuttinauha
16,90 €


BIBS tuttinauha
14,20 €








Sence Baby Body 250ml vartaloöljy
3,95 €
(15,80 / l)



Libero Quattro 256 kpl puhdistuspyyhe
10,05 €
(0,04 / kpl)





Lovi tuttikotelo
4,99 €







Cotonet 72 kpl vauvapyyhe
1,99 €
(0,03 / kpl)


Tuotteet 1 - 60 / 233

Lastentarvikkeet voit tilata kätevästi netistä

Vauvan tulo perheeseen on iso asia vanhemmille. Oli tuleva vauva sitten ensimmäinen tai vaikka kolmas, vanhemmat totuttelevat vauvantuloon 9kk aikana. Vauvalle ostetaan ja laitetaan kaikenlaisia hoitotarvikkeita valmiiksi. Lastenhoitotarvikkeet voi nykyään tilata kätevästi netistä.

Kun lasta odottaa, on tulevalle vauvalle laitettava vaatteita ja kaikenlaisia tavaroita valmiiksi. Monesti, heti ensimmäisen ultran jälkeen halutaan ostaa jo jotain tulevalle vauvalle, mutta loppua kohden ajatus liikkeisiin menosta ja kaupoissa kiertämisestä ei välttämättä enää innosta. Silloin helpoin tapa hankkia lastenhoitotarvikkeet on tilata ne verkkokaupasta, mukavasti sohvalla makoillen.

Raskausaikana kannattaa tehdä itselle listaa, mitä hoitotarvikkeita pitää vauvalle hankkia. Jos tulevalla vauvalla on jo vanhempia sisaruksia, jotain kotoa jo varmasti löytyy. Kuitenkin jotain täytyy myös aina hankkia. Lastentarvikkeet ovat kaikkein kätevin tilata verkkokaupasta, sillä silloin pystyt kerralla tilamaan kaiken tarvittavan. Lisäksi, pystyt koko ajan seuraamaan, mitä olet laittanut ostoskoriin ja mitä vielä täytyy sinne lisätä.

Mitä sitten kannattaa hankkia vauvalle?

Netistä löytyy jos jonkinlaista listaa siitä, mitä vauvalle tulee tai tulisi ostaa. Mieti kuitenkin ensin itse, mitä luulet vauvan tarvitsevan. Perusjutut, kuten vaatteet, vaipat, tuttipullot, harsot ja varalta myös tutit kannattaa hankkia ennen vauvan tuloa. Äläkä unohda liivinsuojia, rintapumppua tai muita imetystarvikkeita.

Vaunut, sänky, hoitopöytä ja babysitteri on hyvä hommata lapselle myös etukäteen. Vaikka ihan pieni vauva voi nukkua vanhempien vieressä, niin silti ne täytyy hommata jossain vaiheessa. Helpointa on ostaa lastentarvikekalusteet verkkokaupasta, kun vauva on vielä mahassa.

Kotisohvalta tilaus menemään

Helistin ja purulelut kannattaa hommata myös etukäteen, sillä lapsi tarvitsee niitä pian ensimmäisten kuukausien jälkeen. Ruokailuvälineet ja ruokalaput on hyvä myös hankkia helpottamanaan vauvan kiinteitä ruokahetkiä.

Vauvan hoitotarvikkeet ja lelut saat kaikki helposti tilattua Kärkkäisen verkkokaupasta. Ota siis mukava asento sohvalla. Pyydä kumppanisi viereen ja katselkaa rauhassa, mitä kaikkea hoitotarvikkeita Kärkkäisen verkkokauppa tarjoaa. Mikä parasta, pystyt tilamaan kaikki kerralla laskulle ja jakaa maksut vielä kuukausieriin.