Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 103

Tuotteet 1 - 60 / 103

Järjestä:

Järjestä:

London Grace kynsilakka
6,90 €
-42%
Norm. 11,90 €(460,00 / l)
London Grace Glossy Top Coat päällyslakka
6,90 €
-42%
Norm. 11,90 €(460,00 / l)

Essence Gel 8ml kynsilakka
2,19 €
(273,75 / l)

Wild&Mild Gel Effect 12 ml kynsilakka
2,85 €
(237,50 / l)

Lovely Classic 8 ml kynsilakka
3,65 € - 4,20 €
(456,25 / l)

Bluesky 5ml magneettigeelilakka
8,99 €
(1 / l)

Essie gel couture 13,5 ml kynsilakka
15,99 €
(1 / l)

Mavala Mini Color 5 ml kynsilakka
4,13 € - 5,90 €
-30%


Wild&Mild Matte 12 ml kynsilakka
2,85 €
(285,00 / l)

Bluesky 5ml geelilakka
8,99 €
(1 / l)




Depend 5ml minilakka
0,75 € - 2,49 €
-70%
(150,00 / l)

Essie 13,5 ml kynsilakka
14,99 €
(1 / l)

Essie 13,5 ml kynsilakka
12,95 €






Essie Nail Art Studio 13,5 ml kynsilakka
12,95 €
(925,00 / l)





Bluesky 5ml geelilakka
8,99 €
(1 / l)






Essie Expressie 10 ml kynsilakka
10,95 €
(1 / l)


Wild&Mild Long Lasting 12 ml kynsilakka
2,85 € - 3,99 €
(285,00 / l)

Essence Love You 5ml minikynsilakka
1,19 €
(238,00 / l)




Depend Gel iQ 5 ml värigeelilakka
4,89 €
-30%
Norm. 6,99 €(978,00 / l)



Essie Glass Nails 13,5ml kynsilakka
12,95 €
(925,00 / l)

Wild&Mild Dazzle 12 ml kynsilakka
2,85 €
(285,00 / l)

Catrice Aura Glam 10,5ml kynsilakka
3,99 €
(362,73 / l)




Lovely Fast Dry 8ml kynsilakka
3,65 €
(456,25 / l)




Lovely Gloss Like Gel 8ml kynsilakka
3,65 €
(456,25 / l)


Lovely Twinkle 8ml kynsilakka
3,66 €
(457,50 / l)




Tuotteet 1 - 60 / 103

Laadukas kynsilakka täydentää huoliteltua tyyliä

Kauniit kynnet piristävät ja näyttävät tyylikkäiltä. Ne ovat upea yksityiskohta, johon myös muiden ihmisten huomio kiinnittyy. Kynsilakan sävyllä voi leikitellä, se voi sointua meikkiisi, asukokonaisuuteesi tai poiketa säväyttävästi muusta värityksestäsi. Kynnet on mukava laittaa kuntoon juhliin, mutta arkityylikin täydentyy kivasti kynsilakan käytöllä. Erisävyisiä kynsilakkoja on hyvä olla kotikaapissa, joten voit täydentää varastosi Kärkkäisen verkkokaupan valikoimalla.

Piristä tyyliäsi kynsilakoilla

Kivat ja piristävät kynnet voi saada aivan kotikonstein. Erityisesti musta kynsilakka ja valkoinen kynsilakka ovat suosittuja ihan yksikseen tai sitten yhdistettyinä muihin väreihin. Erilaisilla ja erivärisillä kynsilakoilla voi tehdä kuvioita ja sekoituksia. Leikittely vaatii kuitenkin aikaa, koska eri värisävyjen pitää malttaa antaa kuivua kunnolla ennen kuin uuden sävyn laittaa päälle. Mahdollisuuksia on monia ja vain mielikuvitus rajana.

Yksi tapa saada vähän erilaiset kynnet on lakata ne kahdella eri värillä. Aluksi voi lakata kynnet jollakin vaalealla sävyllä kokonaan. Kun lakka on kuivunut, kynsien kärjet voi lakata fiiliksen mukaan jollakin kirkkaalla tai kimaltelevalla sävyllä.

Kynsiin voi tehdä kivoja pysty- tai vaakaraitoja. Parhaiten raidoitus onnistuu niin, että lakkaa aluksi koko kynnen yhdellä värillä. Kun lakka on kuivunut, sen päälle voi vetää raitoja jollakin muulla värillä. Myös liukuvärjäys onnistuu kotikonstein. Tällöin ensimmäisen värisävyn päälle voi töpötellä esimerkiksi tummempaa lakkaa sienellä. Kannattaa edetä kynnen kärjestä kohti tyveä.

Näin kynsien lakkaus kestää pitkään

Kaikista kestävimmän lakkauksen kynsille saa, kun lakkaamiseen käyttää hieman aikaa. Aivan aluksi kannattaa valita laadukas aluslakka, joka luo hyvän pohjan värille. Aluslakan jälkeen levitetään värilakka ja sen päälle päällyslakka, jotta väri pysyy napakasti paikoillaan. Värilakkaa ei kuitenkaan aina tarvitse laittaa, koska aluslakkakin antaa kynsille kauniin kiillon.

Geelikynsilakat antavat kynsille vaivattomasti vahvan värin ja kiillon. Niitä käytettäessä on tärkeää muistaa, että lakan pitää antaa kuivua ennen kuin alkaa puuhailla käsillä. Aina kynsiä lakatessa pitää muistaa, että käsien ja etenkin kynsien pitää olla puhtaat ja kuivat, jotta lakka jää kiinni eikä lohkeile.

Tutustu Kärkkäisen verkkokaupan kynsilakkavalikoimaan! Sieltä saat myös kynsilakanpoistoaineet.