Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 605

Tuotteet 1 - 60 / 605

Järjestä:

Järjestä:

Panda Lakupala 250 g karkkipussi
1,39 €
-29%
Norm. 1,95 €(5,56 / kg)
Fazer Remix Collab 300 g karkkipussi
2,49 €
-40%
Norm. 4,15 €(8,30 / kg)

Fazer Remix Party 350 g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(7,11 / kg)

Fazer Remix Movies 300 g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(8,30 / kg)

Fazer Remix Salmiakki + choco 300g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(8,30 / kg)

Kouvolan lakritsi 300 g karkkipussi
2,90 €
-12%
Norm. 3,29 €(9,67 / kg)

Fazer Remix Mad 300g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(8,30 / kg)

Fazer Remix Choco 300g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(8,30 / kg)

Fazer Remix Party mix 300 g karkkipussi
2,49 €
-24%
Norm. 3,29 €(8,30 / kg)

Fazer Remix Favourites 300g karkkipussi
2,49 €
-17%
Norm. 2,99 €(8,30 / kg)

Fazer Remix XOXO 300 g karkkipussi
2,49 €
-24%
Norm. 3,29 €(8,30 / kg)


Malaco Sprinkled Foamies Strawberry 110 g karkkipussi
1,89 €
-5%
Norm. 1,99 €(17,18 / kg)

Malaco Sprinkled Foamies Sour Bubblegum 110 g karkkipussi
1,89 €
-5%
Norm. 1,99 €(17,18 / kg)

Malaco Snöre 94 g Lakritsinauha
1,00 €
-28%
Norm. 1,39 €(10,64 / kg)








Fazer Susu Snacks 160g karkkipussi
3,63 €
(22,69 / kg)





Haribo Party Mix 200 g karkkipussi
2,25 €
(11,25 / kg)


Elvan Toffix 800 g hedelmätoffee
5,99 €
(7,49 / kg)





Fazer Ässä Duo 200g karkkipussi
2,74 €
(13,70 / kg)

Leijona Kuningas 180g karkkipussi
1,94 €
(10,78 / kg)





Trolli Scary Heads 150 g makeispussi
4,70 €
(31,33 / kg)











Trolli 100 g miniburger karkkipussi
2,79 €
(27,90 / kg)

Halva Vanhat Autot 160 g karkkipussi
1,85 €
(11,56 / kg)







Tuotteet 1 - 60 / 605

Karkkipussit ovat lauantain paras ostos!

Karkit ovat lasten herkku ja aikuisten salainen pahe. Karkkipussin rapina saa koko perheen oitis syöksähtämään äänen alkulähteille, karkithan on tehty jaettaviksi! Isälle maistuu suklaa karkkipussi, äidille salmiakki karkkipussi. Perheen pienimmille kelpaa oikeastaan mikä vain, sokerin kutsu on niin valloittava! Kirpeä karkkipussi, gluteeniton karkkipussi ja monet muut suosikit löydät Kärkkäisen verkkokaupan valikoimasta.

Karkkipussit netistä – Kärkkäiseltä tietenkin!

Kolottaako sokerihammasta? Siihen vaivaan löytyy taatusti tehokas lääke! Kukapa voisi vastustaa ihania, herkullisia makeisia. Karkkikaupan tarjontaa ihastellessa saattaa iskeä todellinen makeanhimo. Karkkipussit ovat lauantain kunkku, leffaillan herkku ja sadepäivän pelastus. Eikä sovi unohtaa hyviä kekkereitä. Karkit kuuluvat ehdottomasti olennaisena osana erilaisiin juhliin ja juhlapyhiin.

Tilaa karkkipussit edullisesti ja helposti netistä, Kärkkäiseltä. Kärkkäisen verkkokaupan valikoimista löydät karamellit jokaiseen makuun. Tarjontamme kattaa kaikki maut ja mieltymykset – mitä ikinä osaatkaan toivoa! Maista herkullinen suklaa, tuju salmiakki tai kipakka hedelmäkarkki. Kärkkäisen verkkokaupan valikoimista jokaiselle löytyy taatusti oma suosikki karkkipussien, karkkirasioiden ja irtokarkkien joukosta!

Karkkipussi kuluu karkkipäivään

Suuri karkkipussi sisältää runsaasti sokeria. Siksi jättipussi kannattaakin jakaa useamman lapsen kesken. Näin jokainen pääsee maistelemaan karkkia, ilman sokeriähkyä. Sokeri on nimittäin tuote, jota emme oikeasti tarvitse. Me vain totumme sen hyvään makuun. Jos lapsia ei opeta syömään kerralla suuria määriä karkkeja, eivät he valtavia määriä herkkuja osaa kaivatakaan.

Karkeista ei kuitenkaan kannata kokonaan kieltäytyä, se olisi ehdottomasti aivan liian ankeaa. Karkit ovat parasta ehkä juuri siksikin, että niitä ei voi ahmia surutta kuin leipää. Harvoin saatava herkku on monta kertaa maistuvampi kuin päivittäin hotkittavat makeiset. Jos jo aivan lapsena tottuu syömään karkkia päivittäin, tavasta on kovin vaikea opetella eroon aikuisiällä.

Ennen vanhaan karkkia sai vain tarkoin vaalittuna päivänä, eli karkkipäivänä. Tuon tavan voisi jälleen valjastaa käyttöön myös nykypäivän lapsille, aikuisista puhumattakaan. Ei siis karkkia ja suklaata joka ikinen kerta välipalaksi, vaan huolella valittu, herkullinen karkkipussi kerran viikossa nautittavaksi. Vatsa, hampaat ja terveys kiittävät!