Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Juomat

Tuotteet 1081 - 1140 / 1247

Tuotteet 1081 - 1140 / 1247

Järjestä:

Järjestä:

Laitilan Limone 0,33 l 12-pack limonaadi
11,99 €
sis. 1,80 € pantti(2,57 / l)




Yogi Tea Sweet Chai Luomu 17 pss tee
5,70 €
(167,65 / kg)


Segafredo Pausa 450 g papukahvi
8,05 €
(18,94 / kg)






TEHO Elektrolyyttijuoma Appelsiini 0,33 l
1,83 €
sis. 0,15 € pantti

Poikain Parhaat Lakritsi 100 g kahvi
5,30 €
(53,00 / kg)

Victorian Ruusunmarja 20 ps yrttitee
1,69 €
(46,94 / kg)




Twinings 25x1,6g Green Tea Ginger
4,99 €
(124,75 / kg)

Coca-Cola Original Taste 0,25 l virvoitusjuoma
1,95 €
sis. 0,10 € pantti(7,40 / l)

Humble Luomu 750 ml jouluglögi
6,59 €
sis. 0,10 € pantti(8,65 / l)


Fanta Zero Ananas & Greippi virvoitusjuoma 0,5 L
2,39 €
sis. 0,20 € pantti

Clean MONO Creatine Water Kreatiini Pear 0,5 L juoma
2,54 €
sis. 0,20 € pantti(4,68 / l)

Vitamin Well Zero Raspberry 12x500ml hyvinvointijuoma
25,99 €
sis. 2,40 € pantti(3,93 / l)



Pepsi Max 0,5 l virvoitusjuoma
2,19 €
sis. 0,20 € pantti(3,98 / l)



Snadi 10x2 dl appelsiinijuoma
4,99 €
(2,50 / l)





KevytOlo Mandariini mehukivennäisvesi 12x0,33 l
8,43 €
sis. 1,20 € pantti



TEHO Pinkki Lumicola energiajuoma 0,33 l
1,65 €
sis. 0,15 € pantti

Juju Vesimeloni Sokeriton 0,5 l kmp
1,99 €
sis. 0,20 € pantti

Olvi Vichy Vadelma 0,33 l kmp
6,90 €
sis. 1,20 € pantti

TEHO Elektrolyyttijuoma Persikka sokeriton 0,33 l
1,83 €
sis. 0,15 € pantti

Ekströms 0,5l appelsiini mehutiiviste
5,99 €
sis. 0,20 € pantti(11,58 / l)

Battery Pixie 0,33 l energiajuoma
2,74 €
sis. 0,15 € pantti(7,85 / l)

Battery Sugar Free Pear + Berry 0,33 l energiajuoma
2,58 €
sis. 0,15 € pantti(7,36 / l)

Battery Sugar Free Exotic Fruits 0,5 l energiajuoma
3,46 €
sis. 0,15 € pantti(6,62 / l)

Starbucks Espresso Roast 450g papukahvi
15,95 €
(35,44 / kg)






Hartwall Novelle 0,5 l lähdevesi
1,89 €
sis. 0,20 € pantti(3,38 / l)


Twinings tee 25x2g Prince of Wales
4,29 €
(85,80 / kg)

Vitamin Well Kiivi ja lemonadi 12x500ml hyvinvointijuoma
25,99 €
sis. 2,40 € pantti(3,93 / l)


Monster Energy Ultra Paradise 0,5 l energiajuoma
2,29 €
sis. 0,15 € pantti(4,28 / l)

Tuotteet 1081 - 1140 / 1247

Juomat jokaiseen janoon ja nautintoon

Kun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä.

Kylmää ja kuumaa juotavaa

Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia.

Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä.

Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä.

Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa.

Juomat helposti netistä

Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet.

Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin.

Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös kuivat elintarvikkeetKun jano yllättää, apu on vain klikkauksen päässä. Verkkokaupastamme löydät nimittäin juomat jokaiseen janoon. Riittoisat juomapakkaukset antavat kurkulle kostuketta pitkäksi toviksi. Löydät raikasta janojuomaa ja pirskahtelevaa energiaa suosituilta valmistajilta. Meillä juomia on tarjolla muun muassa Coca-Colalta, Fantalta, Pepsiltä, Pauligilta, Marlilta, RedBullilta ja monelta monelta muulta. Tutustu pohjattoman laajaan valikoimaamme ja valitse janollesi maukkain sammuttaja meiltä. Miten erilaiset juomat valmistetaan? Mitkä nautitaan yleensä kuumana, mitkä kylmänä? Mistä löytää helposti juotavaa? Tavallisimpia kuumana nautittavia juomia ovat tee ja kahvi, mutta myös kaakaota ja matea juodaan usein kuumana. Kylmänä nautittavat juomat ovat useimmiten erilaisia limonadeja, mehuja, oluita ja urheilujuomia. Limonadit ovat yleensä hedelmäpohjaisia ja tavallisesti hiilihappoa sisältäviä virvoitusjuomia. Mehut ovat puolestaan useimmiten hedelmistä tai marjoista puristamalla tai keittämällä saatuja, juomaksi käytettäviä nesteitä. Juomat, jotka on valmistettu teekasvin lehdistä, ovat useimmiten teetä. Teen valmistuksessa haudutetaan kasvin kuivattuja lehtiä kuumassa vedessä. Teen lisäksi toinen yleinen kuuma juoma Suomessa on kahvi. Yleensä kahvi valmistetaan keittimessä. Kahvin teossa kuuma vesi valuu automaattisesti kahvin siemenistä jauhetun jauheen päälle. Kyseessä on suodatinkahvi silloin, kun vesi suodattuu jauheen läpi pannuun. Useimmiten kahvi nautitaan sellaisenaan tai kerman, maidon tai sokerin kanssa. Meiltä löydät helposti ja edullisesti mitä moninaisemmat juomat. Valikoimassa on kattavasti niin kuumaa kuin kylmääkin juotavaa. Voit poimia ostoskoriisi muun muassa erilaiset virvoitusjuomat, mehut, oluet, valmiita urheilujuomat, energiajuomat, kahvit ja teet. Juomat sammuttavat janon, mutta aina se ei riitä. Joskus myös nälkä yllättää – mutta ei hätää. Siihenkin löytyy apu meiltä. Verkkokaupastamme löydät laajan valikoiman kaikenlaisia elintarvikkeita. Tuotteita on valikoimassa laidasta laitaan. Kaikki tarvittava löytyy niin leivontaan kuin kokkaukseenkin. Tilaa siis juomat ja tarvitsemasi muut elintarvikkeet helposti ja edullisesti verkkokaupastamme. Juomien lisäksi löydät samalla kertaa helposti myös , lastenruoat, leivät, keksit ja leivonnaiset sekä maidot, juustot, kananmunat ja rasvat ja paljon muuta. Tervetuloa tutustumaan kattavaan valikoimaamme ja valitsemaan makuhermojasi hyväilevät tuotteet itsellesi.