Tähtiä kuin Otavassa, marjoja on Pohjolassa. Kotimainen Pohjolan marjat -sekoitus sisältää seitsemää eri kylmäkuivattua marjajauhetta, jotka tiivistävät Pohjoisen luonnon villien ja viljeltyjen marjojen parhaat ominaisuudet. Tuote on 100 % kotimainen – aina raaka-aineista valmistukseen ja pakkaamiseen saakka. Sekoitukseen on lisätty myös maitohappobakteereja.
Monipuolinen sekoitus on helppokäyttöinen ja hyvänmakuinen, sopien koko perheelle. Käytä sellaisenaan esimerkiksi jogurtin, puuron tai smoothien joukossa. 1 rkl marjajauhesekoitusta vastaa noin 1 dl tuoreita marjoja.
Marjajauhesekoitus sisältää seitsemää eri kylmäkuivattua marjajauhetta, jotka tiivistävät Pohjoisen luonnon villien ja viljeltyjen marjojen parhaat ominaisuudet. Tuote on 100 % kotimainen – aina raaka-aineista valmistukseen ja pakkaamiseen saakka.
Ainesosat: Mustikka*, puolukka*, mustaherukka*, tyrni*, marja-aronia*, vadelma*, karpalo* / *= Kotimainen kylmäkuivattu marjajauhe
Ravintosisältö / 100 g:
Energia 258 kcal 1079 kj
Rasva 4,1 g
- josta tyydyttynyttä 0,5 g
Hiilihydraatit 50,3 g
- josta sokeria 28 g
Ravintokuitu 28 g
Proteiini 5 g
Suola 0,04 g
Laktoosi 0 g
Valmistusmaa:
Maahantuoja/Markkinoija: Foodin Oy, Metsälehmuksentie 7, 40800 Vajaakoski
Foodin Nordiska bärpulver 120g
Ingredienser: Blåbär*, lingon*, svart vinbär*, havtorn*, aronia*, hallon*, tranbär* / *= Finsk frystorkade bärpulver
Näringsinnehåll / 100 g:
Energi 258 kcal 1079 kj
Fett 4,1 g
varav mättat fett 0,5 g
Kolhydrat 50,3 g
varav sockerarter 28 g
Fiber 28 g
Protein 5 g
Salt 0,04 g
Laktos 0 g
Tillverkningsland:Finland
Importör/Marknadsförare: Foodin Oy, Metsälehmusentie 7, 40800 Vajaakoski