Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 205

Tuotteet 1 - 60 / 205

Järjestä:

Järjestä:

LV Men Teho 50 ml antiperspirantti roll-on
2,48 €
-20%
Norm. 3,10 €(49,60 / l)

Rexona Men Advanced Protection Cobalt Dry 150 ml spray
2,50 €
-53%
Norm. 5,29 €(16,67 / l)

Rexona Maximum Protection Sport Strenght 45 ml stick
7,49 €
-6%
Norm. 7,99 €(166,44 / l)

Rexona Men Quantum Dry 50 ml stick
2,50 €
-42%
Norm. 4,29 €(50,00 / l)

L300 for Men mild fragrance antiperspirantti 60ml deo roll-on
1,60 €
-30%
Norm. 2,29 €(26,67 / l)

Rexona Maximum Protection Stress Control 45 ml stick
7,49 €
-20%
Norm. 9,35 €(166,44 / l)

Rexona Men Advanced Protection Quantum Dry 50 ml roll-on
2,50 €
-32%
Norm. 3,69 €(50,00 / l)

Rexona Men Advanced Protection Invisible Ice 50 ml roll-on
2,50 €
-32%
Norm. 3,69 €(50,00 / l)

Nivea Men Dry Impact 50 ml antiperspirantti deo roll-on
2,38 €
-20%
Norm. 2,98 €(47,60 / l)


Nivea Men Derma Control Defend 150ml antiperspirantti deo spray
3,96 €
-20%
Norm. 4,95 €(26,40 / l)


Nivea Men Dry Fresh 50 ml antiperspirantti deo roll-on
2,44 €
-20%
Norm. 3,05 €(48,80 / l)




Nivea Men Dry Fresh 150 ml antiperspirantti deo spray
3,18 €
-20%
Norm. 3,98 €(21,20 / l)


Rexona Men Sport Defence 50 ml Antiperspirant Deo Roll-On
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)

Nivea Men Deep 50 ml antiperspirantti deo roll-on
2,47 €
-20%
Norm. 3,09 €(49,40 / l)

Rexona Men Cobalt 150 ml antiperspirantti spray
2,50 €
-36%
Norm. 3,89 €(16,67 / l)

Rexona Men Advanced Protection Ice Fresh 150 ml spray
2,50 €
-48%
Norm. 4,79 €(16,67 / l)

Nivea Men Fresh Active 50 ml antiperspirantti deo roll-on
2,20 €
-20%
Norm. 2,75 €(44,00 / l)



Nivea Men Cool Kick 50 ml antiperspirantti deo roll-on
2,44 €
-20%
Norm. 3,05 €(48,80 / l)



Rexona 48h Men Cobalt Dry 50 ml roll-on
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)

Nivea Men Dry Impact 50ml antiperspirantti deo stick
2,83 €
-20%
Norm. 3,54 €(56,60 / l)







Rexona Men Advanced Protection Cobalt Dry 50 ml roll-on
2,50 €
-32%
Norm. 3,69 €(50,00 / l)

Nivea Men Dry Impact 150 ml antiperspirantti deo spray
3,18 €
-20%
Norm. 3,98 €(21,20 / l)


Nivea Men Cool Kick 150 ml antiperspirantti deo spray
3,19 €
-20%
Norm. 3,99 €(21,27 / l)





Rexona Men Invisible B&W 50 ml Antiperspirant Deo Roll-on
2,50 €
-7%
Norm. 2,69 €(50,00 / l)



Rexona Men Cobalt 50 ml stick deodorantti
2,50 €
-42%
Norm. 4,29 €(50,00 / l)




Nivea Men Ultimate Protect 150 ml antiperspirantti deo spray
3,18 €
-20%
Norm. 3,98 €(21,20 / l)

Rexona Men Advanced Protection Quantum Dry 150 ml spray
2,50 €
-48%
Norm. 4,79 €(16,67 / l)



Rexona Maximum Protection Men Cobalt Dry 150 ml spray
7,49 €
-38%
Norm. 11,99 €(49,93 / l)

Nivea Men Deep Darkwood 150 ml antiperspirantti deo spray
3,40 €
-20%
Norm. 4,25 €(22,67 / l)

Rexona Men Invisible Blac & White 150 ml antiperspirantti spray
2,50 €
-36%
Norm. 3,89 €(16,67 / l)

Axe Epic Fresh 150 ml body spray
4,59 €
(30,60 / l)

Tuotteet 1 - 60 / 205

Apua hikoiluun - deodorantit miehille

Hikoilu – tuo elimistön kannalta välttämätön, mutta silti usein kiusallinen vaiva. Kainalosta pelmahtava hien haju voi pahimmillaan olla esteenä sosiaalisille suhteille ja vaikeuttaa ihmisten välistä kanssakäymistä. Mitä enemmän hikoilua jännittää, sitä varmemmin myös hikoilee. Päivittäinen hygieniasta huolehtiminen auttaa hajuhaittoihin, mutta kainaloon voi myös sipaista tehokasta ja pitävää deodoranttia tai antiperspiranttia.

Elintärkeä hikoilu auttaa luovuttamaan lämpöä

Vaikka aina ei siltä tuntuisi, on hikoilu elimistöllemme elintärkeä lämmönsäätelyn vuoksi. Ilman hikoilua emme pystyisi viilentämään itseämme liian kuumalla, urheillessa, saunoessa tai sairastaessa. Kun hiki haihtuu iholtamme, vie se mennessään myös lämpöä, jolloin olomme viilenee. Jos emme voisi hikoilla lainkaan, seurauksena voisi olla lämpöhalvaus ja jopa kuolema.

Hikoilu voi kuitenkin olla toisinaan kiusallista, etenkin jos hikoillessa vieno tuoksu nousee nenään asti. Hikoilun ikävä puoli on siis tympeä hien haju. Siihen pulmaan auttavat hyvät deodorantit ja antiperspirantit. Hikoilijan on myös tärkeä pitää huolta jokapäiväisestä hygieniasta. Tehokas, hien hajua estävä keino on päivittäinen kainaloiden pesu, hellävarainen palasaippua tai suihkusaippua ja suihkugeeli.

Paras deodorantti miehelle – mikä vaihtoehdoista itselle sopii?

Mikä on paras deodorantti miehelle? Hyvät deodorantit auttavat pitämään olon raikkaana ja ikävät tuoksut poissa. Mutta mikä vaihtoehdoista itselle sopii? Roll-on deodorantti, suihkutettava spray, jauhedeodorantti vai deodorantti stick? Näiden vaihtoehtojen joukosta jokainen voi kokeilemalla löytää itselle sopivimman, kaikkein parhaimman vaihtoehdon.

Spray-deodoranttia on nopea käyttää. Se vain suihkautetaan iholle. Spray on helppo lisätä myös esimerkiksi jalkoihin estämään hikoilua. Stick-deodorantti levittyy nopeasti laajalle alalle, mikä auttaa muun muassa voimakkaaseen hikoiluun. Roll-on taas levittyy tarkasti ja jauhemainen deodorantti takaa kuivan olon välittömästi. Jos deodorantti aiheuttaa ihoärsytystä, kannattaa kokeilla toista tuotetta.

Mitä eroa sitten on deodorantilla ja antiperspirantilla? Deodorantti ei hillitse hien eritystä, mutta se eliminoi bakteereja iholla, jolloin hajuhaitat vähenevät. Antiperspirantti taas ehkäisee itse hikoilua. Deodorantti ei sisällä alumiinia, mutta antiperspirantti sisältää alumiinisuoloja, jotka imevät kosteutta sekä hillitsevät hien määrää saostumalla tulpaksi hikirauhasten päälle.