Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 63

Tuotteet 1 - 60 / 63

Järjestä:

Järjestä:

Blå Band 172 g Kanarisotto
2,55 €
(14,83 / kg)

Knorr Spaghetteria 154 g Carbonara
1,89 €
(12,60 / kg)






Jalostaja 550ml nakkikeitto
4,09 €
(7,44 / l)


Jalostaja 165g nakkimestarin pata
2,40 €
(14,55 / kg)




Jalostaja 500g kasvissosekeitto
3,50 €
(7,00 / kg)

Jalostaja 165g italian pata
2,39 €
(14,48 / kg)




Heinz 400g sienikeitto
2,98 €
(7,45 / kg)



Knorr Spaghetteria 163 g Mozzarella
1,88 €
(11,75 / kg)







Jalostaja 165g tulinen italian pata
2,39 €
(14,48 / kg)


Knorr Bolognese 38 g ateria-aines
1,99 €
(52,37 / kg)

Knorr Spaghetteria 160 g Spinach
1,88 €
(11,75 / kg)





Jalostaja 195g havaijin pata
2,40 €
(12,63 / kg)

Jalostaja 550ml lihakeitto
4,09 €
(7,44 / l)



Jalostaja 190g espanjanpata
2,39 €
(12,58 / kg)

Jalostaja 270 g Italian pastavuoka
2,64 €
(9,78 / kg)



Jalostaja Havaijin pastavuoka 270g
2,45 €
(9,07 / kg)









Blå Band 170 g Bolognese pata
2,55 €
(15,00 / kg)


Jalostaja 190g meksikonpata
2,39 €
(12,58 / kg)



Jalostaja 300g italian pata
4,50 €
(15,00 / kg)

Tuotteet 1 - 60 / 63

Valmiit ateriaratkaisut helppoon ruokailuun

Valmiit ateriaratkaisut antavat nopean ja helpon tavan ruokailuun hektisen arjen keskelle. Nykypäivänä on tarjolla runsaasti erilaisia valmisruokia, jotka helpottavat ihmisten kiireistä arkea niin työpaikoilla, kotona kuin reissussakin. Valmisruoka tai valmiskeitot on helppo lämmittää nopeasti ja ne tarjoavat maukkaan aterian sinulle, perheellesi tai yllätysvieraille. Hyvän säilyvyytensä ansiosta valmisruokia voidaan ostaa kotiin myös pahan päivän varalle.

Maistuvat valmisruoat ovat tulleet jäädäkseen

Useimmille suomalaisille on hyvinkin tuttu perinteinen hernekeitto. Kotimainen hernekeitto on lisäaineeton klassikko jo vuodesta 1952. Hernekeitto on täydentynyt nykypäivän tapaan myös kasvisversioina ja hernekeiton vankkumattomille kannattajille löytyy myös isompi perhekoko.

Perinteinen hernekeitto on mainiota arkiruokaa kaikille keiton ystäville, jotka tunnetusti pitävät kunnon mausta. Tyhjennät vain purkin sisällön kattilaan, lisäät sopivasti vettä, kuumennat ja pääset nauttimaan perinteisiä makuja. Hernekeitto säilyy avaamattomana pitkään, joten se on oiva hätävara akuuttiin nälkään, retkievääksi tai yllätysvieraille tarjottavaksi.

Pussiin pakatut valmiskeitot, kuten savuporokeitto, lohikeitto tai kanakeitto ovat lämmittämistä vaille valmiita nautittaviksi sellaisenaan tai niitä voi maustaa myös oman maun mukaan. Valmiskeitot säilyvät avaamattomina pitkään huoneenlämmössä ja ovat helppoja tarjottavia niin hektiseen arkeen, lounaaksi kuin reissuevääksi. Hyvän säilyvyytensä ja kätevän kokonsa ansiosta suosikkikeittosi kulkee kätevästi menossa mukana.

Valmiskastikkeet tarjoavat vastaavasti helpon ja maittavan vaihtoehdon vaikka perunoiden tai pastan kanssa nautittaviksi. Valmiskastike säilyy säilykepussinsa ansiosta pitkään ja valmistuu muutamassa minuutissa pannulla, mikrossa tai vesihauteessa omassa pussissaan lämmitettynä. Näin suomalaisten kestosuosikit liha- ja broileripyörykät ovat varma valinta vaikka kiireisen arjen keskelle.

Nuudelit ovat suosittuja valmisruokia

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät nuudelit, kuppinuudelit ja pasta-ateriat nopeaan nälkään. Nuudelit ja valmis pastat ovat monikäyttöisiä ja maukkaita aterioita vaikka välipalana, pikaisena lounaana tai aterian lisukkeena. Nämä valmiit ateriaratkaisut valmistuvat jopa viidessä minuutissa. Lisäät vain kiehuvan veden ja voit nauttia valmisaterian helposti ja nopeasti vaikka suoraan kupista.

Kärkkäisen verkkokaupan valikoimasta löytyy maistuvat valmisruoat, valmiskeitot ja valmiskastikkeet niin kotimaisilta kuin ulkomaisiltakin tuotemerkeiltä. Valitse suosikkiruokasi tai kokeile rohkeasti uusia valmisruokia ja tilaa kätevästi kotiisi toimitettuna.