Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 145

Tuotteet 1 - 60 / 145

Järjestä:

Järjestä:

Karl Fazer 180g maitosuklaalevy
3,89 €
(21,61 / kg)


Fazer Taloussuklaa 180g suklaalevy
3,85 €
(21,39 / kg)


Fazer Omar 180 g suklaalevy
3,98 €
(22,11 / kg)

Karl Fazer Tumma 180g suklaalevy
3,85 €
(21,39 / kg)

Marabou Mintkrokant 160g Suklaalevy
3,25 €
(20,31 / kg)

Karl Fazer Dumle 180 g suklaalevy
3,85 €
(21,39 / kg)

Marabou White 180 g suklaalevy
3,79 €
(21,06 / kg)






Marabou Havssalt 160g suklaalevy
3,79 €
(23,69 / kg)










Marabou Daim 160g suklaalevy
3,25 €
(20,31 / kg)

Marabou Jordgubb 160g suklaalevy
3,25 €
(20,31 / kg)

Karl Fazer Re-Mix 180 g suklaalevy
3,85 €
(21,39 / kg)


Marabou Cookie Dough 160g suklaalevy
3,25 €
(20,31 / kg)


Karl Fazer Avec 180g suklaalevy
3,85 €
(21,39 / kg)

Marabou Helnöt 160g Suklaalevy
3,79 €
(23,69 / kg)

Marabou Oreo 160g Suklaalevy
3,25 €
(20,31 / kg)

Marabou Caramello 160 g suklaalevy
3,25 €
(20,31 / kg)


Marabou Japp 160g suklaalevy
3,25 €
(20,31 / kg)

Fazer 100 g salmiakkisuklaalevy
2,79 €
(27,90 / kg)



Panda Tummasuklaa 145 g suklaalevy
2,68 €
(18,48 / kg)


Panda Valkosuklaa 145 g suklaalevy
2,68 €
(18,48 / kg)

Milka Bubbly Milk 90 g suklaalevy
1,99 €
(22,11 / kg)





Chocoyoco Dubai 100 g suklaalevy
5,49 €
(54,90 / kg)

Brunberg 60 % tumma suklaa 50 g levy
1,85 €
(37,00 / kg)



Milka Bubbly White 95 g suklaalevy
1,99 €
(20,95 / kg)






Panda Nougat 145g maitosuklaalevy
2,68 €
(18,48 / kg)

Tuotteet 1 - 60 / 145

Syötävän herkulliset suklaalevyt

Suklaa – tuo harmaan arkipävän pelastus, juhlapöydän kaunistus, rakkauden osoitus ja sydänsurujen lohduttaja. Sulkaa on herkku, josta kaikki nauttivat! Se sopii syötäväksi sellaisenaan, kaakaojauheena juomassa, kahvin kanssa tai vaikka leivonnassa. Konvehtina, levynä, patukkana tai karkkina. Suomessa syödäänkin suklaata selvästi enemmän kuin Euroopan unionissa keskimäärin. Suomen suosituin suklaa on tuttu Fazerin Sininen.

Osta Kärkkäiseltä herkulliset suklaalevyt – tarjous, josta on mahdoton kieltäytyä!

Fazer suklaalevy on suomalaisten suosikki. Fazerin Sininen tuotiin markkinoille vuonna 1922. Tämä yli 100 vuotta vanha herkku on yhä edelleen Suomen myydyin suklaa. Karl Fazerin kultainen nimikirjoitus ja sininen pakkaus ovat alusta asti olleet maitosuklaan tunnus ja laatutakuu. Tuttu klassikko Fazerin sininen on saanut rinnallensa monen monta erilaista versiota, kuten hasselpähkinä, Lontoon Rae tai tumma suklaa.

Marabou suklaalevy on monien ehdoton lemppari! Tämä maitosuklaalevy tuli myyntiin jo vuonna 1919. Aidon maitosuklaan resepti on tarkoin varjeltu salaisuus. Sen ominainen karamellin maku johtuu yrityksen kehittelemästä valmistusprosessista. Prosessi perustuu maidon, sokerin ja kaakaomassan sekoittamisen ja lämmittämisen ajoitukseen. Marabou maitosuklaa on suomalaisten kestosuosikki!

Panda suklaalevy on kuin pala onnea! SOK perusti Pandan vuonna 1920. Panda-logon tehdas sai 1950-luvun Panda Pop -suklaalevystä. Myöhemmin pandasta tuli koko tehtaan symboli ja nimeksi muutettiin vuonna 1961 Panda Suklaatehdas. Nykyisin Panda tunnetaan herkullisen suklaan lisäksi muistakin herkuista, pääasiassa ihanasta lakritsista.

Suklaan historia ulottuu tuhansien vuosien päähän

Saamme kiittää suklaasta muinaista Maya-intiaanien kulttuuria. Alkuperäinen xocolatl valmistettiin paahdetuista kaakaopavuista, vedestä ja mausteista. Lopputulos oli arvatenkin karvas. Se oli kuitenkin tärkeä osa seremonioita ja kaakaopapu oli arvostettu tuote muun muassa kaupankäynnissä. Tätä kautta se levisi myös kaukaiseen Meksikoon ja atsteekkien pariin.

Atsteekit kehittivät suklaajuomaa lisäämällä siihen mauksi muun muassa vaniljaa ja hunajaa. Atsteekkien myötä ensimmäiset pavut ja juoman salainen resepti saavutti lopulta 1500-luvulla Espanjan. Sieltä se levisi vähitellen kaikkialle maailmaan, mutta vasta 1800-luvun alussa sula suklaajuoma kehiteltiin nykymuotoonsa, kiinteäksi herkuksi. Suklaan lopullinen, yhä jatkuva maailmanvalloitus oli sinetöity.