Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 81

Tuotteet 1 - 60 / 81

Järjestä:

Järjestä:

LV 300 ml käsidesinfiointigeeli EN 14476 Noro
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(12,77 / l)
LV Men Teho 50 ml antiperspirantti roll-on
2,48 €
-20%
Norm. 3,10 €(49,60 / l)

LV Color 2,5 l pyykinpesuneste säästöpakkaus
5,64 €
-20%
Norm. 7,05 €(2,26 / l)

LV 500 ml konetiskigeeli
3,56 €
-20%
Norm. 4,45 €(7,12 / l)

LV 100 g palasaippua
1,19 €
-20%
Norm. 1,49 €(11,90 / kg)

LV biohajoava nestesaippua 1,2 l täyttöpussi
5,56 €
-20%
Norm. 6,95 €(4,63 / l)

LV 100 ml käsidesinfiointigeeli EN 14476 Noro
2,07 €
-20%
Norm. 2,59 €(20,70 / l)

LV All-In-One 70kpl konetiskitabletti
7,60 €
-20%
Norm. 9,50 €(0,11 / kpl)

LV Color 1,5 l pyykinpesuneste täyttöpussi
4,63 €
-20%
Norm. 5,79 €(3,09 / l)

LV 2in1 150 ml tahranpoistospray
2,23 €
-20%
Norm. 2,79 €(14,87 / l)

LV 500 ml astianpesuaine
2,31 €
-20%
Norm. 2,89 €(4,62 / l)

LV 250 ml hiuskiinne
3,96 €
-20%
Norm. 4,95 €(15,84 / l)

LV 500 ml desinfiointiaine kodinpinnoille
5,75 €
-20%
Norm. 7,19 €(11,50 / l)

LV Sport 750 ml pyykinpesuneste
3,75 €
-20%
Norm. 4,69 €(5,00 / l)

LV rasvoittuvalle hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

LV Hoitava 50 ml antiperspirantti roll-on
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(52,00 / l)

LV Black 750ml pyykinpesuneste
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(5,11 / l)

LV normaalille hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

LV kuiville hiuksille 200 ml hoitoaine
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(13,00 / l)

LV kuiville hiuksille 150 ml hoitosuihke
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(25,53 / l)

LV 200 ml muotovaahto
4,23 €
-20%
Norm. 5,29 €(21,15 / l)

LV 150 ml sokerikuorinta vartalolle
3,99 €
-20%
Norm. 4,99 €(26,60 / l)

LV biohajoava 300 ml nestesaippua
2,20 €
-20%
Norm. 2,75 €(7,33 / l)

LV Valko 750 g pesujauhetiiviste
3,32 €
-20%
Norm. 4,15 €(4,43 / kg)

LV 300 ml vaahtonestesaippua käsille
3,11 €
-20%
Norm. 3,89 €(10,37 / l)

LV Color 1,6 kg pesujauhetiiviste
5,83 €
-20%
Norm. 7,29 €(3,64 / kg)

LV Color 1,5 l pyykinpesuneste
5,00 €
-20%
Norm. 6,25 €(3,33 / l)

LV kuivalle hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

LV hilselevälle hiuspohjalle 250 ml shampoo
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(10,40 / l)

LV 750 ml tiivistetty huuhteluaine
1,99 €
-20%
Norm. 2,49 €(2,65 / l)

LV 500 ml Biohajoava suihkusaippua
3,99 €
-20%
Norm. 4,99 €(7,98 / l)

LV 100 ml hiuskiinne
2,36 €
-20%
Norm. 2,95 €(23,60 / l)

LV Big Ball 50 ml antiperspirantti roll-on
2,39 €
-20%
Norm. 2,99 €(47,80 / l)

LV Pikkuväki 1,5 l pyykinpesuneste
5,91 €
-20%
Norm. 7,39 €(3,94 / l)

LV 1l mäntynestesaippua yleispuhdistusaine
2,79 €
-20%
Norm. 3,49 €(2,79 / l)

LV 250 ml biohajoava suihkusaippua
2,44 €
-20%
Norm. 3,05 €(9,76 / l)

LV normaaleille hiuksille 200 ml hoitoaine
2,60 €
-20%
Norm. 3,25 €(13,00 / l)

LV Active Sport 50 ml roll-on 48h antiperspirantti
2,39 €
-20%
Norm. 2,99 €(47,80 / l)

LV Color 750 g pesujauhetiiviste
3,32 €
-20%
Norm. 4,15 €(4,43 / kg)

LV White 750ml pyykinpesuneste
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(5,11 / l)

LV Color 750 ml pyykinpesuneste
3,67 €
-20%
Norm. 4,59 €(4,89 / l)

LV All-In-One 40 kpl konetiskitabletti
4,95 €
-20%
Norm. 6,19 €(0,12 / kpl)

LV biohajoava 500 ml nestesaippua pumppupullo
3,83 €
-20%
Norm. 4,79 €(7,66 / l)

LV 250ml Kasvovesi
4,45 €


LV 75 ml kuorintavoide kasvoille
6,45 €
(86,00 / l)

LV 15 ml silmänympärysvoide
5,99 €
(399,33 / l)

LV Korjaava 60 ml yövoide
6,29 €
(104,83 / l)

LV 30 ml kasvoseerumi
7,15 €
(238,33 / l)

LV Men 75 ml kasvovoide
5,75 €
(76,67 / l)






LV 150 ml perusvoide extra
5,09 €
(33,93 / l)




LV 200 ml kosteuttava perusvoide
4,85 €
(24,25 / l)

Tuotteet 1 - 60 / 81

LV-sarja koostuu tänä päivänä yli 40 tuotteesta, joista jokainen on kehitetty yhdessä Allergia-, Iho- ja Astmaliiton kanssa. Suurin osa tuotteista valmistetaan Heinävedellä, ja tuotekehityksemme sijaitsee Helsingissä. LV-tuotteissa ei tingitä puhtaudesta, hellävaraisuudesta eikä turvallisuudesta. Käytämme tutkitusti turvallisia ja hellävaraisia raaka-aineita, ja lähes kaikki LV-tuotteet sopivat myös vegaaneille. LV-tuotteet eivät sisällä ylimääräisiä ainesosia, ja siksi ne kuormittavat vähemmän paitsi ihoasi, myös ympäristöä. Hajusteettomat ja väriaineettomat LV-tuotteet sopivat hyvin myös herkkäihoisille ja atoopikoille.

Vähemmän on juuri sopivasti.

Päivittäisen puhdistusaineen tai pesuaineen valinta on pieni asia, mutta sillä on huomattava vaikutus ihosi hyvinvointiin ja puhtauteen. LV-tuotteet eivät sisällä ylimääräisiä ainesosia, kuten hajusteita ja väriaineita, ja siksi ne kuormittavat vähemmän ihoasi ja ympäristöäsi. Kun haluat tehdä valinnan itsesi ja ympäristösi parhaaksi, valitse LV. Meistä vähemmän on juuri sopivasti.

Kotimaisella LV-tuoteperheellä on pitkät juuret suomalaisten elämässä. Tarinamme sai alkunsa jo yli 50 vuotta sitten, kun ihotautiopin professori Sonck kehitti herkälle iholle sopivan palasaippuan yhdessä Lumi Valkon kanssa. Nimi on matkan varrella vaihtunut LV:ksi, mutta arvomme ovat pysyneet samana: LV-tuotteissa ei tingitä puhtaudesta, hellävaraisuudesta eikä turvallisuudesta. Käytämme tutkitusti turvallisia ja hellävaraisia raaka-aineita, ja lähes kaikki LV-tuotteet sopivat myös vegaaneille.