Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 1466

Tuotteet 1 - 60 / 1466

Järjestä:

Järjestä:

OptiGym Reformer 450 pilateslaite
189,00 €
-37%
Norm. 299,00 €
SportLife Nutrition Creatine 500 g kreatiinimonohydraattijauhe
6,95 €
-30%
Norm. 9,95 €(13,90 / kg)

iSport Comfort 10 kg painoliivi
29,90 €
-50%
Norm. 59,90 €

OptiGym Walkpad 1.0 kävelymatto
139,00 €
-30%
Norm. 199,00 €

OptiGym säädettävä käsipaino
79,00 € - 149,00 €
-20%

Puhdistamo Tripla Magnesium 120 kaps. ravintolisä
13,90 €
-7%
Norm. 14,90 €(0,12 / kpl)

Healer sininen niskakaari
5,90 €
-41%
Norm. 9,95 €

Puhdas+ Omega-3 180 mg EPA+120 mg DHA ravintolisä
6,90 € - 9,90 €
(0,04 / kpl)

Vitamar 1000 Omega-3 100 kaps. ravintolisä
15,90 €
-20%
Norm. 19,90 €(0,16 / kpl)

Magnesia 375 140 tabl. ravintolisä
5,60 €
-19%
Norm. 6,90 €(0,04 / kpl)


OptiGym 4 kpl 62 x 62 cm palamattosetti
9,90 €
-50%
Norm. 19,99 €

Healer musta niskakaari
5,90 €
-41%
Norm. 9,95 €

Hart-Sport Energy 4,5 kg urheilujuomajauhe
49,99 €
-12%
Norm. 56,90 €

Hart-Sport Energy 432g urheilujuomajauhe
6,99 €
-36%
Norm. 10,90 €(16,18 / kg)

Healer harmaa 5x2,8 m ilmajoogakangas
29,90 €
-61%
Norm. 76,90 €

Cinch Inch Fitness Waist trainer-treenikorsetti
24,90 €
-38%
Norm. 39,90 €

Puhdas+ Quattro Magnesium ravintolisä
6,99 € - 11,90 €
(0,06 / kpl)

Hart-Sport Electrolytes Sitruuna 20 poretabl. nesteytysjuoma
2,99 €
-24%
Norm. 3,93 €(0,15 / kpl)

OptiGym 18 kg säädettävä kahvakuula
59,90 €
-40%
Norm. 99,90 €

Hart-Sport Energy sitruuna 54 g urheilujuomajauhe
1,00 €
-39%
Norm. 1,65 €(18,52 / kg)



Hart-Sport Multifruit 54 g urheilujuomajauhe
1,00 €
-39%
Norm. 1,65 €(18,52 / kg)

Bertil`s Hemoglobiini 60 tabl. ravintolisä
7,49 €
-16%
Norm. 8,90 €(0,12 / kpl)



Hart-Sport Multifruit 4,5 kg urheilujuomajauhe
49,99 €
-12%
Norm. 56,90 €(11,11 / kg)

Maxim Energy Gel Citrus 100 g energiageeli
2,99 €
-19%
Norm. 3,69 €(29,90 / kg)

Healer musta 5x2,8 m ilmajoogakangas
29,90 €
-61%
Norm. 76,90 €

HartSport Urheilujuomajauhe Appelsiini 54g
1,00 €
-41%
Norm. 1,69 €

Ferroforte B+C rauta-vitamiinivalmiste ravintolisä
8,90 € - 9,50 €
-6%
(17,80 / l)

PULS 500g vadelma-valkosuklaa Proteiinipannukakkujauhe
7,95 €
-38%
Norm. 12,90 €(15,90 / kg)

Maxim Energy Gel Orange 100 g energiageeli
2,99 €
-19%
Norm. 3,69 €(29,90 / kg)

Hart-Sport Electrolytes Appelsiini 20 poretabl. nesteytysjuoma
2,99 €
-24%
Norm. 3,93 €(0,15 / kpl)

Healer beige 5x2,8 m ilmajoogakangas
29,90 €
-61%
Norm. 76,90 €

OptiGym Reformer 2 pilateslauta
39,90 €
-27%
Norm. 54,90 €

Atom 1,2 kg hulavanne
7,90 €
-58%
Norm. 18,99 €






Magnesium Diasporal 300 20 pss ravintolisäjauhe
9,70 €
-2%
Norm. 9,90 €(0,49 / kpl)


PULS Creatine Sitrus 100 tabl pureskeltava kreatiini
9,99 €
-33%
Norm. 14,99 €(0,10 / kpl)



PULS Creatine Berries 100 tabl pureskeltava kreatiini
9,99 €
-33%
Norm. 14,99 €(0,10 / kpl)

OptiGym 140 kg 50 mm levytankosarja
359,00 €
-5%
Norm. 379,00 €

PULS Nutrition 500g kreatiinimonohydraattijauhe
7,99 €
-46%
Norm. 14,90 €(15,98 / kg)

OptiGym M-Pad 1.0 kaksipuolinen hierova kävelymatto
279,00 €
-7%
Norm. 299,00 €

OptiGym M-Pad 2.0 kaksipuolinen hierova juoksumatto
329,00 €
-6%
Norm. 349,00 €

iSport 38 mm 3 m kiipeämisköysi
23,94 €
-40%
Norm. 39,90 €

PULS Pro-7 Creatine Vihreä Omena 300g ravintolisä
10,90 €
-27%
Norm. 14,90 €(36,33 / kg)

iSport 38 mm 6 m kiipeämisköysi
35,94 €
-40%
Norm. 59,90 €

PULS Pro-7 Creatine Vesimeloni 300g ravintolisä
10,90 €
-27%
Norm. 14,90 €(36,33 / kg)

Solgar® Full Spectrum omega salmon oil 120 kaps. ravintolisä
32,90 €
-8%
Norm. 35,90 €(0,27 / kpl)

iSport 38 mm 4,5 m kiipeämisköysi
29,94 €
-40%
Norm. 49,90 €

PULS Nutrition Blue Strawberry 90 gummies kreatiini monohydraatti
12,90 €
-19%
Norm. 15,99 €(0,14 / kpl)

Tuotteet 1 - 60 / 1466

Vinkkejä tavoitteelliseen kuntourheiluun

Kunnosta huolehtiminen on tärkeä osa hyvinvointia. Säännöllinen liikunta parantaa aineenvaihduntaa, unen laatua ja kehittää aivoja. Tilaa itsellesi kuntourheiluun tarvittavat varusteet Kärkkäisen verkkokaupasta ja aloita niiden avulla tavoitteellinen kunnonkohotus!

Terveyden ja hyvinvoinnin yksi tärkeimmistä tekijöistä on hyvä fyysinen kunto. Tavoitteellinen kuntourheilu parantaa elämänlaatua monin tavoin. Lukuisten eri tutkimusten mukaan välittömän urheilunjälkeisen hyvänolontunteen ja virkistymisen lisäksi säännöllinen liikunta myös parantaa unen laatua ja kehittää aivoja. Yksi parhaista liikuntalajeista aivoille ovat tanssi ja sauvakävely.

Miten päästä alkuun kunnonkohotuksessa?

Liikkumiseen ei välttämättä tarvita erityisiä varusteita, mutta oikeanlaiset laadukkaat varusteet tekevät siitä miellyttävämpää. Jotta motivaatio säilyy, kannatta valita ensin itselle mieluinen laji ja aloittaa siitä. Tämän lisäksi kannatta huolehtia liikunnan monipuolisuudesta eli valita useampi eri laji siten, että sekä keskivartalon lihakset että jalat ja kädet saavat harjoitusta. Kunnon kohotuksen kannalta on tärkeää myös harrastaa liikuntaa useamman kerran viikossa ja eri päivinä. Esimerkiksi liikkumalla kolmena päivänä viikossa vähintään 30 minuuttia pääsee hyvin alkuun.

Tavoitteiden asettamisessa ja niiden toteutumisen seuraamisessa ovat suureksi avuksi erilaiset sykemittarit ja aktiivisuusrannekkeet. Ne on helppo yhdistää esimerkiksi älypuhelimeen tai tietokoneeseen, ja niiden avulla on kätevää seurata kunnon kohenemista. Tutkimusten mukaan suunnitelmien toteuttamista edesauttaa olennaisesti myös se, että varaa kalenterista konkreettiset ajat niiden toteuttamiseen.

Mitä välineitä tarvitaan?

Tavoitteelliseen kuntourheiluun on hyvä hankkia sopivat varusteet. Lajiin soveltuvien vaatteiden ja jalkineiden sekä sykemittarin tai aktiivisuusrannekkeen lisäksi erityisesti kotona kuntoilevalle on tarjolla monenlaisia urheiluvälineitä, joiden avulla onnistuvat esimerkiksi voimistelu ja voimaharjoittelu myös kotona.

Kotiin on hyvä hankkia ainakin jumppamatto, pienet käsipainot, kuminauha ja jumppapallo. Näiden perusvälineiden avulla onnistuu vaikkapa joogaaminen tai erilaiset jumpat, joihin esimerkiksi YouTube tarjoaa monenlaisia jumppavideoita kotioloissa. Myös vaativampaan voimaharjoitteluun on saatavilla monenlaisia varusteita, kuten erilaisia painosarjoja ja tukia selälle ja ranteille. Lisäksi moneen muuhun suosittuun urheilulajiin, kuten itsepuolustuslajit ja nyrkkeily, on tilattavissa internetistä monenlaisia varusteita.

Juomapullot ja urheilujuomat lisäävät iloa

Säännöllisessä tavoitteellisessa urheilussa ovat hyödyksi myös erilaiset urheilujuomat ja lisäravinteet, joiden avulla voi varmistaa riittävä ravinnonsaanti treenien välillä ja pidempien urheilusuoritusten aikana. Ne eivät kuitenkaan ole välttämättömiä eivätkä missään tapauksessa korvaa monipuolista ruokavaliota vaan ennemminkin täydentävät sitä.

Kärkkäisen verkkokaupasta löytyy todella laaja valikoima erilaisia välineitä ja varusteita, joiden avulla voi aloittaa tavoitteellisen kunnonkohotuksen tai viedä sen vaativammalle tasolle. Tule tutustumaan verkkokaupan tuotteisiin, valitse itsellesi sopivat vaihtoehdot ja aloita hyvinvointiasi parantava tavoitteellinen kuntourheilu!