Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 13 / 13

Tuotteet 1 - 13 / 13

Järjestä:

Järjestä:

Leivon 400g revitty kanelikorppu
2,29 €
(5,73 / kg)
Leivon 400g revitty sokerikorppu
2,29 €
(5,73 / kg)

Leivon 3kg revitty sokerikorppu
12,50 €
(4,17 / kg)

Leivon 400g sokerikorppu
2,29 €
(5,73 / kg)


Leivon 3kg revitty kanelikorppu
11,95 €
(3,98 / kg)

Leivon 400g herkkukorppu
1,99 €
(4,98 / kg)

Vanajan 800g kanelikorppu
4,59 €
(5,74 / kg)

Vanajan 300g kaurakorppu
2,45 €
(8,17 / kg)

Leivon 400g kanelikorppu
2,29 €
(5,73 / kg)

Vanajan 600g täysjyväkorppu
4,27 €
(7,12 / kg)

Leivon 2kg revitty sokerikorppu
8,95 €
(4,48 / kg)

Tuotteet 1 - 13 / 13

Korput – Suomalaista perinnetuotetta

Korput ovat kuivattuja leipätuotteita, jotka ovat olleet osa suomalaista ruokakulttuuria jo vuosikymmenten ajan. Korppujen valmistus on yksinkertaista ja ne säilyvät pitkään, mikä tekee niistä kätevän välipalan tai lisukkeen erilaisiin ruokiin.

Perinteiset maut

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laajan valikoiman erilaisia korppuja. Perinteisten vehnäkorppujen lisäksi tarjolla on myös muita makuja, kuten ruis- ja ohrajauhoista valmistettuja korppuja. Valikoimastamme löytyy myös gluteenittomia vaihtoehtoja.

Korput sopivat mainiosti esimerkiksi keittojen ja salaatinkastikkeiden päälle ripoteltavaksi. Ne antavat ruoalle rapeutta ja makua ilman liiallista rasvaa tai sokeria.

Terveellinen välipala

Korput ovat terveellinen välipala, sillä ne sisältävät vähän sokeria ja ovat usein vähärasvaisia. Niitä voi syödä sellaisenaan tai dipata vaikkapa hummukseen tai guacamoleen.

Valikoimastamme löydät myös makeutettuja korppuja, jotka sopivat hyvin esimerkiksi kahvin kanssa nautittavaksi.

Sopii monelle ruokavaliolle

Korput sopivat monelle eri ruokavaliolle, sillä niitä voi käyttää esimerkiksi gluteenittoman tai vegaanisen ruokavalion osana. Ne ovat myös helppo tapa saada lisää kuitua ruokavalioon.

Tutustu Kärkkäisen verkkokaupan laajaan valikoimaan ja tilaa omat suosikkisi jo tänään!

Hanki herkulliset korput helposti Kärkkäiseltä!