Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 35 / 35

Tuotteet 1 - 35 / 35

Järjestä:

Järjestä:

Cultivators Caramel 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)




Cultivators Deep chestnut 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)


Cultivators Henna 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)


Cultivators Wine red 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)

Cultivators Chestnut 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)


Cultivators Henna neutral 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)


Cultivators Burgundy 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)

Corpore Sano kestoväri 140 ml, suklaa
14,20 €
(101,43 / l)


Cultivators Mahogany 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)


Cultivators Black 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)



Corpore Sano kestoväri 140 ml, mahonki
14,20 €
(101,43 / l)

Cultivators Dark blonde 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)

Cultivators Walnut 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)


Cultivators Golden blonde 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)




Corpore Sano kestoväri 140 ml, vaalea
14,20 €
(101,43 / l)

Cultivators Blonde 100g hiusväri
11,90 €
(119,00 / kg)


Corpore Sano kestoväri 140 ml, musta
14,20 €
(101,43 / l)

Tuotteet 1 - 35 / 35

Luonnonmukaiset hiusvärit ovat useimmiten kasvivärejä. Kasviväreillä värjäät hiuksesi turvallisesti.

Kasvivärjäys on hiukselle hellävarainen vaihtoehto. Kasvivärien ravinteet, mineraalit ja kasviproteiinit korjaavat vaurioitunutta hiusta, toisin kuin kemiallinen PPD-värjäys. Kasvivärit sopivat kaikenlaisiin hiuksiin. Niillä voi turvallisesti häivyttää harmaita hiuksia, sävyttää omaa väriä lämpöisemmäksi, tummentaa omaa väriä, tai vain kiillottaa hiuksen pintaa. Värin pysyvyys on hyvä ja väri jää hiuksen pintaan. Jokainen värjäyskerta myös paksuntaa hiusta.

Kasvivärit perustuvat yleensä hennalle, joka tuottaa punaista väriä. Ruskeiden ja tummien sävyjen saamiseksi hennaan lisätään muita värjääviä kasveja, esim. pähkinää, indigoa, amlaa tai hibikusta.

Kasvivärit sopivat usein myös allergisille ihmisille, jotka eivät voi käyttää kemiallisia värjäyksiä. Pähkinäallergikkojen kannattaa kuitenkin olla varovaisia pähkinää sisältävien kasvivärien kanssa.

Vaalentamiseen kasvivärjit ei kuitenkaan sovellu, koska ne eivät poista hiuksen omaa pigmenttiä. Kasvivärjättyjen hiuksien vaalentamista ei suositella kemiallisilla hiusväreillä, jotta vältytään ei-toivotuilta sävyiltä.