Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 226

Tuotteet 1 - 60 / 226

Järjestä:

Järjestä:


Aino talouskäsine
0,99 €


Aino tiskiharja
1,39 €



Aino pilliharja
2,99 €



Aino Ocean 5kpl wc-raikastintikut
2,50 €
(0,50 / kpl)










Aino allastasku
4,99 €

Aino Lemon 5kpl wc-raikastintikut
2,50 €
(0,50 / kpl)



Aino harjasetti
9,99 €


Aino Lemon 36 ml wc-raikastingeeli
1,79 €
(49,72 / l)

Aino laudepesin
9,59 €





Aino nukkakampa
2,99 €



Aino terässaippua
3,15 €














Aino 24 kpl muovinen pyykkipoika
1,39 €
(0,06 / kpl)




Aino pesusieni
0,99 €






Tuotteet 1 - 60 / 226

Aino siivousvälineiden historia juontaa 1940-luvulle, jolloin harjojen valmistus aloitettiin Sotkialla, tuolloisessa Laaksosen harjatehtaassa. Aino-harjoja valmistetaan, kootaan ja suunnitellaan yhä tänä päivänä samassa paikassa. Vuosien varrella tuotevalikoima on kasvanut kattamaan laajemmin koko kodin siivoustarpeet. Siivousvälineiden lisäksi brändi kattaa vahvasti erilaiset vaate- ja kodinhoitotuotteet, joita ovat esimerkiksi pesu- ja tyhjiöpussit, vaateripustimet sekä pyykkitelineet. Aino tuotteiden tavoitteena on innovoida uusia siivous- ja kodinhoidon tuotteita sekä taata kestävä hinta-laatusuhde. Tuotteissa otetaan huomioon myös ympäristöystävällisyys. Muoviset tuotepakkaukset on onnistuttu korvaamaan jo lähes täysin korvaavilla materiaaleilla. Monet Aino-harjat valmistetaan täysin luonnon omista materiaaleista.

Tuotekehityksessä parannetaan jatkuvasti tuotteiden kierrätettävyyttä, ympäristöystävällisyyttä sekä kestävyyttä. Aino-tuotteet ovat monikäyttöisiä siivousvälineitä. Niiden käytettävyyttä autetaan tuotepakkauksissa esiintyvillä käyttökuvilla ja -vinkeillä.