Suggested products
Suggested products

Showing 1 - 60 of 76

Showing 1 - 60 of 76

Sort By:

Sort By:

Maston RUBBERcomp 400 ml rubber coating
€11.99
(€29.98 / l)


Maston 2K Two 400ml spray paint
€21.90
(€54.75 / l)

Wurth 400ml gray primer
€5.99
(€14.98 / l)



Wurth Rust Stop 400ml primer
€21.90
(€54.75 / l)


Wurth Rust-Stop 750ml primer
€33.90
(€45.20 / l)

Wurth Rost Stop Quatro 400ml pohjuste
€19.99
(€33.32 / l)


Motip 400ml brake caliper paint yellow
€11.99
(€29.98 / l)


Maston AutoAcryl 500ml primer
€6.49
(€12.98 / l)


Wurth 400ml RST-pinnoite
€13.99
(€34.98 / l)



Wurth 500ml red marking paint
€9.99
(€19.98 / l)










Motip 400ml jarrusatulamaali hopea
€11.99
(€29.98 / l)





AT Fade-Out 400ml fade spray
€14.99
(€37.48 / l)

Motip 400ml light accent paint black
€11.99
(€29.98 / l)




Wurth YP 500ml red marking paint
€13.99
(€27.98 / l)

Wurth SR 400ml plastic primer
€22.90
(€57.25 / l)



Maston Ryppy black 400ml spray paint
€11.99
(€29.98 / l)


Motip 400ml highlighting paint red
€12.99
(€32.48 / l)



Wurth 500ml green marking paint
€9.99
(€19.98 / l)








Wurth Replast 200ml primer for plastic
€19.99
(€99.95 / l)


Wurth YP 500ml yellow marking paint
€13.99
(€27.98 / l)

Showing 1 - 60 of 76

Car paints - Create a stunning look for your vehicle

The Car Paints category offers a wide range of paints and repair tools to help you create a great look for your vehicle. Whether it's a small scratch or a major crash damage, we have everything you need to repair and repair your car.

Quality paints for professionals and amateurs

In Kärkkäinen's online store you will find high-quality car paints for both professionals and amateurs. We offer different paint types, such as 1K and 2K paints, as well as primers and varnishes. You can choose the right colour for your vehicle from our extensive colour atlas. We also have various painting accessories, such as paintbrushes, rollers and spray guns.

Body repair accessories

If your vehicle has a dent or scratch, we have solutions to fix it. We offer a wide range of body repair accessories such as sandpapers, screeds and spray paints. In addition to body repair, we also have products for tire repairs and glass repairs, for example.

DIY repair projects made easy

If you want to do repairs yourself at home or in the garage, we have all the necessary tools and instructions for your projects. Our online store also offers handy starter packages for beginner enthusiasts.

Check out our wide range of car paint products and make your dream car a reality! Order now from our online store easily and quickly.

Remember: Your car deserves the best possible maintenance and appearance – order car paints from Kärkkäinen!