Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 51 / 51

Tuotteet 1 - 51 / 51

Järjestä:

Järjestä:

Wurth CU 800 100 g kuparitahna
10,99 €
(109,90 / kg)

WD-40 PTFE 400 ml voiteluaine
14,99 €
(37,48 / l)


AT Copper 400ml kuparitahnaspray
8,90 €
(22,25 / l)









Wurth voiteluvaseliini II
6,89 €
(17,23 / kg)

Wurth 300ml PTFE kuivavoiteluspray
15,99 €
(53,30 / l)

Wurth voiteluvaseliini I
5,99 €
(14,98 / kg)

Mobil Mobilux EP2 400g vaseliini
5,99 €
(14,98 / kg)


Spray Kirkas vaseliini 400ml
7,99 €
(19,98 / l)

Motip Tar 500ml tervaspray
11,99 €
(23,98 / l)





Wurth HSP 1400 voiteluaine 300ml
15,99 €
(53,30 / l)














Tecomec Gearbox 125 g voiteluaine
18,99 €
(151,92 / kg)


Wurth 400g voiteluvaseliini III
7,69 €
(19,23 / kg)










Tuotteet 1 - 51 / 51

Vaseliinit ja voitelurasvat – pitkäikäistä suojaa laitteillesi

Vaseliinit ja voitelurasvat ovat tärkeitä osia monien laitteiden toiminnassa. Ne suojaavat laitteen osia kulumiselta, korroosiolta ja kosteudelta. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laajan valikoiman erilaisia voiteluaineita, jotka on suunniteltu käytettäväksi esimerkiksi laakereissa, tappirasvoina tai jarruosien voitelussa.

Pysyvä suoja kulumista vastaan

Kun koneet pyörivät ja liikkuvat, ne kuluvat ajan myötä. Vaseliinit ja voitelurasvat auttavat vähentämään kitkaa ja kulumista, mikä pidentää laitteiden elinikää. Voiteluaineet muodostavat ohuen kerroksen osien välille, joka estää niitä kosketuksessa toisiinsa. Tämän ansiosta kitka vähenee huomattavasti ja osat kestävät pidempään.

Suojaus korroosiota vastaan

Kosteus on yksi suurimmista syistä siihen, että metalliosat ruostuvat. Vaseliinit ja voitelurasvat muodostavat suojakerroksen metallipinnoille, joka estää kosteutta pääsemästä niihin kiinni. Tämän ansiosta osat pysyvät paremmassa kunnossa pidempään eivätkä ruostu niin helposti.

Kestävyys äärilämpötiloissa

Jotkin laitteet altistuvat äärilämpötiloille, jotka vaativat erityistä huomiota voitelun suhteen. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät erityisesti äärilämpötiloihin sopivia vaseliineja ja voitelurasvoja. Näillä tuotteilla saat varmistettua sen, että laitteesi toimivat moitteettomasti myös haastavissa olosuhteissa.

Tutustu Kärkkäisen verkkokaupan valikoimaan vaseliineja ja voitelurasvoja jo tänään! Tilaa tarvitsemasi tuotteet kätevästi kotiovellesi asti ja anna laitteillesi pitkän ikääntyneen suoja!