Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 15 / 15

Tuotteet 1 - 15 / 15

Järjestä:

Järjestä:

Tervaskanto 10 ml pihkalakka
14,39 €
(1 / l)
Tervaskanto 50 ml Aito hautaterva
5,95 €
(119,00 / l)


Tervaskanto 250 ml tervashampoo
5,99 €
(23,96 / l)


Tervaskanto Löylyterva saunatuoksu
5,95 € - 8,99 €
(119,00 / l)

Tervaskanto 50 ml Eläinten Pihkasalva
17,99 €
(359,80 / l)

Tervaskanto 50 ml Äänenavaustroppi
8,39 €
(167,80 / l)

Tervaskanto 250 ml hunajashampoo
5,99 €
(23,96 / l)




Tervaskanto 10 ml pikiöljy
9,49 €
(949,00 / l)

Tervaskanto 300 ml tervasaippua
10,59 €
(35,30 / l)

Tuotteet 1 - 15 / 15

Tervaskanto on perinteitä vaaliva hyvinvoinnin tuotesarja, jonka juuret ovat suomalaisissa metsissä. Tervaskanto-tuotteet tukevat kehon luontaista terveyttä. Tehoaineet, kuten terva, pihka, pikiöljy sekä kuusenoksauute ovat peräisin Suomen luonnosta. Kaikki Tervaskannon tuotteet valmistetaan Suomessa. Tuotteet tukevat kehon hyvinvointia. Luonnon omat antioksidantit kosteuttavat, ravitsevat ja auttavat ihoa uusiutumaan. Osa Tervaskannon resepteistä on vanhaa lappalaista perua. Laboratoriossa kehitetyt uutuudet hyödyntävät metsän aarteita uusiin tutkimuksiin nojaten. Valmistusprosesseissa panostetaan tuotteiden korkeaan laatuun, turvallisuuteen sekä ympäristöystävällisyyteen. Valmistusprosesseissa hyödynnetään uusiutuvaa energiaa aurinkopaneelien avulla.