Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 139

Tuotteet 1 - 60 / 139

Järjestä:

Järjestä:

Yrttipaja 15g vadelmanlehti
5,90 €
(393,33 / kg)
Aduki Luomu 14g ruusu
5,50 €
(392,86 / kg)

Aduki Luomu 25g laventelinkukka
3,65 €
(146,00 / kg)

Foodin Luomu 30g kurkuma
1,69 €
(56,33 / kg)

Yrttipaja 100g jauhe nokkonen
14,90 €
(149,00 / kg)

Salliselta 70 g kuivattu persilja
3,25 €
(46,43 / kg)

Golden Star 150 g basilika
3,95 €
(26,33 / kg)

Yrttipaja 15g pizza- ja pastamauste
4,99 €
(332,67 / kg)

Salliselta 220 g rosmariini
4,69 €
(21,32 / kg)

Golden Star 400 g kurkuma
5,49 €
(13,73 / kg)

Meira 9g salvia
0,95 €
(105,56 / kg)

Yrttipaja 15g viherminttu
4,99 €
(332,67 / kg)

Meira 35 g kurkuma
1,59 €
(45,43 / kg)

Golden Star 120 g oregano
4,59 €
(38,25 / kg)

Saltlife Luomu 40g oregano
6,69 €
(167,25 / kg)

Salliselta 320 g kurkumajauhe
4,99 €
(15,59 / kg)

Santa Maria 450g cayennepippuri
10,35 €
(23,00 / kg)

Yrttipaja 15g nokkosensiemen
6,99 €
(466,00 / kg)

Meira 35 g yrttinen perunakuorrute
1,09 €
(31,14 / kg)

Santa Maria 160g tähtianis
11,25 €
(70,31 / kg)

Meira 15 g rosmariini
0,55 €
(36,67 / kg)

Yrttipaja 15g salvia
4,49 €
(299,33 / kg)


Saltlife Luomu 50g fenkolinsiemen
4,99 €
(99,80 / kg)


Meira 13 g timjami
0,95 €
(73,08 / kg)

Yrttipaja 25g mesiangervon lehti
4,49 €
(179,60 / kg)

Yrttipaja 15g riistamauste
3,99 €
(266,00 / kg)

Yrttipaja 20g rouhe nokkonen
5,59 €
(279,50 / kg)

Meira 22 g jauhettu inkivääri
1,05 €
(47,73 / kg)

Foodin Luomu 12 g Provencen yrtit
2,19 €
(182,50 / kg)

Salliselta 560 g sinapinsiemen
5,98 €
(10,68 / kg)

Meira 24 g kurkuma
0,79 €
(32,92 / kg)

Yrttipaja 20g maalaismauste
4,85 €
(242,50 / kg)

Meira 8 g minttu
1,19 €
(148,75 / kg)

Salliselta 110 g minttu
4,39 €
(39,91 / kg)

Yrttipaja 25g kanervan kukka
4,99 €
(199,60 / kg)


Yrttipaja 15g kasvismauste
3,99 €
(266,00 / kg)

Aduki Luomu 35g minttu
5,55 €
(158,57 / kg)

Meira 32 g jauhettu inkivääri
1,78 €
(55,63 / kg)

Salliselta 30 g laakerinlehti
2,89 €
(96,33 / kg)

Yrttipaja 15g persilja
3,64 €
(242,67 / kg)

Yrttipaja 30g rouhe voikukanjuuri
6,99 €
(233,00 / kg)

Santa Maria 290g katajanmarja
14,99 €
(51,69 / kg)

Golden Star 16 g juustokumina
0,65 €
(40,63 / kg)

Meira 4 g laakerinlehti
1,19 €
(297,50 / kg)

Yrttipaja 15g juuresmauste
3,99 €
(266,00 / kg)

Meira 41 g sinapinsiemen
0,99 €
(24,15 / kg)

Yrttipaja 15g lammasmauste
3,99 €
(266,00 / kg)

Santa Maria 355g jauhettu korianteri
7,75 €
(22,14 / kg)

Meira 9 g Välimeren yrttiseos
0,85 €
(94,44 / kg)

Santa Maria 920g aromisuola
11,25 €
(12,23 / kg)

Meira 9 g persilja
0,99 €
(110,00 / kg)

Golden Star 100 g vaniljasokeri
1,45 €
(14,50 / kg)

Meira 8 g Provencale yrttiseos
0,75 €
(93,75 / kg)

Aduki Luomu 27g ruusunnuppu
5,50 €
(203,70 / kg)


Yrttipaja 15g oregano
4,49 €
(299,33 / kg)

Golden Star 170 g tilli
7,39 €
(43,47 / kg)

Tuotteet 1 - 60 / 139

Yrttimausteet – Mausta ruokasi laadukkailla yrtti- ja mausteseoksilla

Yrtit ovat olennainen osa suomalaista keittiötä. Niitä käytetään monipuolisesti erilaisissa ruoissa, salaatinkastikkeissa ja marinadeissa. Yrttimausteiden avulla voit nostaa ruokasi makuelämyksen uudelle tasolle. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laajan valikoiman korkealaatuisia yrtti- ja mausteseoksia, jotka tekevät jokaisesta ateriasta herkullisen.

Laaja valikoima yrttejä ja mausteseoksia

Kärkkäisen verkkokaupan yrttimausteiden kategoriasta löydät kaiken tarvitsemasi. Valikoimamme sisältää niin perinteiset kuin eksoottisemmatkin yrtit, joita voit käyttää esimerkiksi liharuokiin, kalaruokiin tai kasvisruokiin. Lisäksi meiltä löytyy runsas valikoima erilaisia mausteseoksia, joita voit käyttää esimerkiksi grilliruoan maustamiseen tai patojen höystämiseen.

Korkealaatuiset tuotteet kotimaisilta ja ulkomaisilta valmistajilta

Meille on tärkeää tarjota asiakkaillemme vain parhaita tuotteita. Siksi olemmekin valinneet yrttimausteiden valikoimaamme vain korkealaatuisia tuotteita kotimaisilta ja ulkomaisilta valmistajilta. Voit siis luottaa siihen, että ostamasi yrtit ja mausteseokset ovat laadukkaita ja antavat ruoallesi juuri sen makuelämyksen, jonka haluat.

Löydä uusia makuelämyksiä

Yrttimausteiden avulla voit helposti kokeilla uusia makuja ja reseptejä. Meiltä löydät esimerkiksi rosmariinin, timjamin ja basilikan lisäksi eksoottisempia vaihtoehtoja kuten inkivääri, kurkuma ja korianteri. Voit myös tutustua erilaisiin mausteseoksiin, jotka sisältävät useita eri yrttejä ja mausteita.

Tutustu nyt Kärkkäisen verkkokaupan laajaan yrttimausteiden valikoimaan ja anna makuelämystesi kukkia!