Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 140

Tuotteet 1 - 60 / 140

Järjestä:

Järjestä:

Yrttipaja 15g vadelmanlehti
5,90 €
(393,33 / kg)
Aduki Luomu 14g ruusu
5,50 €
(392,86 / kg)

Foodin Luomu 30g kurkuma
1,69 €
(56,33 / kg)

Aduki Luomu 25g laventelinkukka
3,65 €
(146,00 / kg)

Yrttipaja 100g jauhe nokkonen
14,90 €
(149,00 / kg)

Salliselta 70 g kuivattu persilja
3,25 €
(46,43 / kg)

Golden Star 150 g basilika
3,95 €
(26,33 / kg)

Golden Star 120 g oregano
4,59 €
(38,25 / kg)

Salliselta 450g BBQ-mauste
7,55 €
(16,78 / kg)

Santa Maria 450g cayennepippuri
10,35 €
(23,00 / kg)

Meira 35 g kurkuma
1,59 €
(45,43 / kg)

Yrttipaja 15g viherminttu
4,99 €
(332,67 / kg)

Saltlife Luomu 100g kurkuma
5,69 €
(56,90 / kg)

Saltlife Luomu 40g oregano
6,69 €
(167,25 / kg)

Salliselta 320 g kurkumajauhe
4,99 €
(15,59 / kg)

Golden Star 400 g kurkuma
5,49 €
(13,73 / kg)

Meira 9g salvia
0,95 €
(105,56 / kg)

Yrttipaja 15g nokkosensiemen
6,99 €
(466,00 / kg)

Aduki Luomu 50g salvia
5,95 €
(119,00 / kg)

Santa Maria 160g tähtianis
11,25 €
(70,31 / kg)

Meira 15 g rosmariini
0,55 €
(36,67 / kg)

Meira 7 g basilika
0,69 €
(98,57 / kg)

Meira 30 g jauhettu neilikka
1,74 €
(58,00 / kg)

Meira 22 g jauhettu inkivääri
1,05 €
(47,73 / kg)

Foodin Luomu 12 g Provencen yrtit
2,19 €
(182,50 / kg)

Salliselta 560 g sinapinsiemen
5,98 €
(10,68 / kg)

Saltlife Luomu 50g fenkolinsiemen
4,99 €
(99,80 / kg)


Meira 24 g kurkuma
0,79 €
(32,92 / kg)

Yrttipaja 20g maalaismauste
4,85 €
(242,50 / kg)

Yrttipaja 25g mesiangervon lehti
4,49 €
(179,60 / kg)

Salliselta 110 g minttu
4,39 €
(39,91 / kg)

Yrttipaja 25g kanervan kukka
4,99 €
(199,60 / kg)

Santa Maria 450g tillinsiemen
26,79 €
(59,53 / kg)

Yrttipaja 15g salvia
4,49 €
(299,33 / kg)


Meira 13 g timjami
0,95 €
(73,08 / kg)

Meira 35 g yrttinen perunakuorrute
1,09 €
(31,14 / kg)

Foodin  Luomu 18g rosmariini
1,69 €
(93,89 / kg)

Meira 9 g rakuuna
1,19 €
(132,22 / kg)

Yrttipaja 50g kumina
3,99 €
(79,80 / kg)

Salliselta 300g inkivääri jauhettu
7,35 €
(24,50 / kg)

Yrttipaja 15g riistamauste
3,99 €
(266,00 / kg)

Yrttipaja 20g rouhe nokkonen
5,59 €
(279,50 / kg)

Meira 8 g minttu
1,19 €
(148,75 / kg)

Yrttipaja 15g jauhelihamauste
4,60 €
(306,67 / kg)

Yrttipaja 15g kasvismauste
3,99 €
(266,00 / kg)

Meira 5 g meirami
0,55 €
(110,00 / kg)

Yrttipaja 30g rouhe voikukanjuuri
6,99 €
(233,00 / kg)

Golden Star 16 g juustokumina
0,65 €
(40,63 / kg)

Yrttipaja 35g jauhe männynneulanen
6,99 €
(199,71 / kg)

Yrttipaja 15g pizza- ja pastamauste
4,99 €
(332,67 / kg)

Santa Maria 430g juustokumina
10,55 €
(24,53 / kg)

Aduki Luomu 180 g inkiväärijauhe
8,50 €
(47,22 / kg)

Meira 41 g sinapinsiemen
0,99 €
(24,15 / kg)

Santa Maria 420g kokonainen kumina
6,49 €
(15,45 / kg)

Aduki Luomu 7g ruiskaunokki
4,95 €
(707,14 / kg)

Yrttipaja 15g salvia
4,99 €
(332,67 / kg)

Salliselta basilika leikattu 110 g
3,55 €
(32,27 / kg)

Tuotteet 1 - 60 / 140

Yrttimausteet – Mausta ruokasi laadukkailla yrtti- ja mausteseoksilla

Yrtit ovat olennainen osa suomalaista keittiötä. Niitä käytetään monipuolisesti erilaisissa ruoissa, salaatinkastikkeissa ja marinadeissa. Yrttimausteiden avulla voit nostaa ruokasi makuelämyksen uudelle tasolle. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laajan valikoiman korkealaatuisia yrtti- ja mausteseoksia, jotka tekevät jokaisesta ateriasta herkullisen.

Laaja valikoima yrttejä ja mausteseoksia

Kärkkäisen verkkokaupan yrttimausteiden kategoriasta löydät kaiken tarvitsemasi. Valikoimamme sisältää niin perinteiset kuin eksoottisemmatkin yrtit, joita voit käyttää esimerkiksi liharuokiin, kalaruokiin tai kasvisruokiin. Lisäksi meiltä löytyy runsas valikoima erilaisia mausteseoksia, joita voit käyttää esimerkiksi grilliruoan maustamiseen tai patojen höystämiseen.

Korkealaatuiset tuotteet kotimaisilta ja ulkomaisilta valmistajilta

Meille on tärkeää tarjota asiakkaillemme vain parhaita tuotteita. Siksi olemmekin valinneet yrttimausteiden valikoimaamme vain korkealaatuisia tuotteita kotimaisilta ja ulkomaisilta valmistajilta. Voit siis luottaa siihen, että ostamasi yrtit ja mausteseokset ovat laadukkaita ja antavat ruoallesi juuri sen makuelämyksen, jonka haluat.

Löydä uusia makuelämyksiä

Yrttimausteiden avulla voit helposti kokeilla uusia makuja ja reseptejä. Meiltä löydät esimerkiksi rosmariinin, timjamin ja basilikan lisäksi eksoottisempia vaihtoehtoja kuten inkivääri, kurkuma ja korianteri. Voit myös tutustua erilaisiin mausteseoksiin, jotka sisältävät useita eri yrttejä ja mausteita.

Tutustu nyt Kärkkäisen verkkokaupan laajaan yrttimausteiden valikoimaan ja anna makuelämystesi kukkia!