Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 59 / 59

Tuotteet 1 - 59 / 59

Järjestä:

Järjestä:

Golden Star 370 g mustapippuri rouhe
7,95 €
-22%
Norm. 10,15 €(21,49 / kg)
Meira 31 g jauhettu valkopippuri
1,74 €
(56,13 / kg)



Meira 32 g jauhettu mustapippuri
2,58 €
(80,63 / kg)

Golden Star 12 g viherpippuri
0,59 €
(49,17 / kg)

Meira 27 g kokonainen mustapippuri
1,09 €
(40,37 / kg)


Golden Star 400 g rouhittu pippurimix
10,99 €
(27,48 / kg)

Golden Star 35 g sitruunapippuri
0,65 €
(18,57 / kg)

Golden Star 10 g rosepippuri
0,69 €
(69,00 / kg)


Meira 23 g yrttinen pippurimauste
1,44 €
(55,38 / kg)

Salliselta 530 g sitruunapippuri
7,75 €
(14,62 / kg)


Meira 15 g kokonainen rosépippuri
1,39 €
(92,67 / kg)

Golden Star 330 g pippurimix
9,49 €
(28,76 / kg)


Meira 38 g jauhettu valkopippuri
2,99 €
(78,68 / kg)

Meira 34 g kokonainen valkopippuri
2,14 €
(62,94 / kg)

Salliselta 220 g rosepippuri
12,19 €
(55,41 / kg)

Meira 65 g rouhittu mustapippuri
2,58 €
(39,69 / kg)


Meira 32 g sitruunapippuri
0,99 €
(30,94 / kg)

Salliselta 350 g rouhittu viispippuri
12,85 €
(36,71 / kg)

Meira 80 g pippurisekoitus
2,94 €
(36,75 / kg)

Salliselta pippurisekoitus 410 g
8,59 €
(20,95 / kg)



Golden Star 650 g sitruunapippuri
7,69 €
(11,83 / kg)


Meira 20 g kokonainen maustepippuri
1,25 €
(62,50 / kg)

Salliselta 320 g pippurikimara
12,35 €
(38,59 / kg)

Meira 22 g jauhettu cayennepippuri
0,89 €
(40,45 / kg)


Meira 34 g jauhettu maustepippuri
2,59 €
(76,18 / kg)

Meira 95 g sitruunapippuri
2,14 €
(22,53 / kg)

Meira 32 g cayennepippuri
1,49 €
(46,56 / kg)

Golden Star 550 g pippurisekoitus
8,89 €
(16,16 / kg)

Golden Star 23 g mustapippurirouhe
0,67 €
(29,13 / kg)

Meira 60 g kokonainen mustapippuri
2,49 €
(41,50 / kg)



Meira 45 g sitruunapippuri
1,89 €
(42,00 / kg)

Salliselta 340 g rouhittu mustapippuri
10,25 €
(30,15 / kg)

Meira 32 g pippuriseos
1,24 €
(38,75 / kg)

Santa Maria 460g rouhittu mustapippuri
25,99 €
(56,50 / kg)

Salliselta 300 g rouhittu viherpippuri
20,55 €
(68,50 / kg)



Salliselta 320 g jauhettu maustepippuri
13,45 €
(42,03 / kg)


Golden Star 400 g jauhettu mustapippuri
10,49 €
(26,23 / kg)

Meira 50 g kokonainen maustepippuri
2,48 €
(49,60 / kg)

Meira 25 g jauhettu mustapippuri
1,19 €
(47,60 / kg)


Meira 25 g jauhettu maustepippuri
1,35 €
(54,00 / kg)

Meira 35 g rohittu mustapippuri
2,44 €
(69,71 / kg)

Santa Maria 750g sitruunapippuri
16,49 €
(21,99 / kg)

Tuotteet 1 - 59 / 59

Pippurit – mauste, joka kruunaa ruoan

Pippuri on yksi tärkeimmistä mausteista keittiössä. Se antaa ruoalle makua ja nostaa sen aivan uudelle tasolle. Pippureita käytetään laajalti erilaisissa liha-, kala- ja kasvisruoissa sekä pataruokien maustamisessa. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laajan valikoiman erilaisia pippureita, jotka sopivat niin arki- kuin juhlaruokiinkin.

Mustapippuri – klassikko, joka ei petä koskaan

Mustapippuri on yksi suosituimmista pippureista ja se onkin monen ruokalajin perusmauste. Mustapippuria käytetään usein esimerkiksi liharuoissa, kuten pihveissä ja pataruuissa. Mustapippurin maku on voimakas ja aromikas, mutta samalla hieman makea.

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laadukkaat mustapippurit kotimaisilta ja ulkomaisilta valmistajilta. Valikoima sisältää niin kokonaisia mustapippureita kuin rouhittujakin versioita.

Viherpippuri – herkullinen lisäke moniin ruokiin

Viherpippuri on toinen suosittu pippurilaji, jota käytetään paljon erilaisten liharuokien kanssa. Viherpippuri sopii hyvin myös kalaruokiin sekä kastikkeiden maustamiseen. Viherpippurilla on raikas maku ja se tuo annokseen kaivattua potkua.

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät viherpippurit niin kokonaisina marjoina kuin rouheenakin.

Muita herkullisia vaihtoehtoja

Piparjuuripippuri, sitruunapippuri tai vaikkapa rosmariini-piparjuuripippuri ovat vain muutama esimerkki herkullisista pippureista, joita Kärkkäisen verkkokaupasta löytyy. Nämä erikoispippurit tuovat annokseen omanlaisensa makuelämyksen ja nostavat ruoan aivan uudelle tasolle.

Tee ostoksia helposti Kärkkäisen verkkokaupassa ja nauti herkullisesta ruoasta täysillä! Tutustu valikoimaamme ja tilaa suosikkisi jo tänään.