Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 61 - 116 / 116

Tuotteet 61 - 116 / 116

Järjestä:

Järjestä:


Golden Star 400 g curry mausteseos
7,35 €
(18,38 / kg)


Golden Star 500 g tacomauste
6,69 €
(13,38 / kg)

Golden Star 40 g jauhelihamauste
0,65 €
(16,25 / kg)



Meira 110 g grillausmauste
1,55 €
(14,09 / kg)

Yrttipaja 15g kalamauste
3,85 €
(256,67 / kg)

Meira 35 g jauhelihamauste
0,79 €
(22,57 / kg)

Meira 10 g pizzamauste
0,49 €
(49,00 / kg)

Meira 65g curry, suolaton
1,64 €
(25,23 / kg)


Meira 32 g pizzamauste
1,45 €
(45,31 / kg)

Meira 35 g pihvimauste
0,89 €
(25,43 / kg)

Salliselta 550 g kalamauste
7,55 €
(13,73 / kg)

Salliselta 270 g riistamauste
5,59 €
(20,70 / kg)

Santa Maria Luomu 740g grillausmauste
17,49 €
(23,64 / kg)

Yrttipaja 40g grillausmauste
4,25 €
(94,44 / kg)





Golden Star 300 g riistamauste
5,99 €
(19,97 / kg)



Meira 25 g curry
0,79 €
(31,60 / kg)

Meira 32 g kalamauste
0,99 €
(30,94 / kg)

Salliselta 550 g grillausmauste
6,49 €
(11,80 / kg)

Savustintukku Ahti 330ml mauste
8,50 €
(25,76 / l)




Meira 40 g jauhelihamauste
1,45 €
(36,25 / kg)





Meira 37 g curry
1,39 €
(37,57 / kg)



Meira Garam Masala 28 g mausteseos
0,99 €
(35,36 / kg)

Salliselta 380 g curryjauhe
6,55 €
(17,24 / kg)




Kalaneuvos 180G kalamauste
6,59 €
(36,61 / kg)

Meira 120 g perunamauste
1,29 €
(10,75 / kg)

Foodin Luomu 25 g madras curry
2,49 €
(99,60 / kg)


Salliselta 120 g keittomauste
3,70 €
(30,83 / kg)




Tuotteet 61 - 116 / 116

Maustesekoitukset – lisää makua ruoanlaittoon ja grillaukseen

Mausteet ovat tärkeä osa suomalaista ruokakulttuuria. Maustesekoitukset ovat kätevä tapa lisätä makua ruoanlaittoon ja grillaukseen, sillä ne sisältävät useita eri mausteita yhdessä paketissa. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laajan valikoiman maustesekoituksia erilaisiin tarpeisiin.

Tarjoamme monipuolisen valikoiman maustesekoituksia

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät maustesekoituksia niin lihan, kalan kuin kasvistenkin maustamiseen. Valikoimastamme löytyy esimerkiksi savuisen BBQ-maun ystäville sopivia sekoituksia, tulisempaa makua kaipaaville chilimausteita sekä perinteisiin suomalaisiin ruokiin sopivia sekoituksia, kuten karjalanpaistimauste. Lisäksi meiltä löytyy myös eksoottisempia vaihtoehtoja, kuten intialaiseen keittiöön sopiva currymauste.

Laadukkaat raaka-aineet takaavat hyvän maun

Kaikki maustesekoituksemme on valmistettu laadukkaista raaka-aineista, jotka takaavat hyvän maun ja tuoreuden. Meiltä löydät vain parhaita merkkejä, joiden tuotteet ovat tunnettuja korkeasta laadusta ja maukkaasta lopputuloksesta.

Luo herkullisia makuelämyksiä helposti

Maustesekoitukset tekevät ruoanlaitosta helppoa ja nopeaa. Voit luoda herkullisia makuelämyksiä helposti ilman pitkiä reseptejä tai monimutkaisia ohjeita. Lisää vain haluamaasi makuun sopiva määrä sekoitusta ruokaan tai marinadiin ja nauti upeasta lopputuloksesta.

Tutustu Kärkkäisen verkkokaupan laajaan valikoimaan maustesekoituksia ja tilaa omat suosikkisi jo tänään! Hanki laadukkaat raaka-aineet kotikeittiöösi ja loihtii herkullisia makuelämyksiä helposti ja vaivattomasti.