Näitä ostetaan nyt
Näitä ostetaan nyt

Tuotteet 1 - 60 / 116

Tuotteet 1 - 60 / 116

Järjestä:

Järjestä:

Golden Star 620 g grillimauste
3,99 €
-25%
Norm. 5,35 €(6,44 / kg)
Golden Star 590 g jauhelihamauste
3,99 €
-26%
Norm. 5,39 €(6,76 / kg)

Golden Star 650 g ranskanperunamauste
3,50 €
-29%
Norm. 4,95 €(5,38 / kg)

Santa Maria 630g jauhelihamauste
8,79 €
(13,95 / kg)

Salliselta 500 g taco mausteseos
5,59 €
(11,18 / kg)

Foodin Luomu 25 g chai-mausteseos
3,45 €
(138,00 / kg)


Salliselta 700 g lihaliemijauhe
6,89 €
(9,84 / kg)



Golden Star 40 g grillimauste
0,65 €
(16,25 / kg)


Golden Star 200 g keittomauste
5,39 €
(26,95 / kg)


Golden Star 650 g broilerimauste
5,70 €
(8,77 / kg)


Golden Star 260 g pizzamauste
5,89 €
(22,65 / kg)




Meira 35 g grillausmauste
0,85 €
(24,29 / kg)


Foodin Luomu 25 g mieto curry
2,19 €
(87,60 / kg)


Golden Star 600 g perunamauste
4,99 €
(8,32 / kg)

Meira 24 g chilimausteseos
0,95 €
(39,58 / kg)

Salliselta 560 g broilerimauste
6,55 €
(11,70 / kg)

Meira 44 g broilerimauste
1,89 €
(42,95 / kg)

Meira 38 g broilerimauste
0,95 €
(25,00 / kg)

Foodin Luomu 25 g glögi-mauste
2,75 €
(110,00 / kg)

Golden Star 13 g umami
0,69 €
(53,08 / kg)



Foodin Vegaaninen 120 g paramesan
3,49 €
(29,08 / kg)



Golden Star 40 g valkosipulisuola
0,65 €
(16,25 / kg)


Salliselta pihvimauste 500g
7,55 €
(15,10 / kg)


Golden Star 90 g riistamaustemylly
3,79 €
(42,11 / kg)


Santa Maria 42g umami mausteseos
2,89 €
(68,81 / kg)

Salliselta Za´atar 250g mausteseos
6,35 €
(25,40 / kg)

Meira 41 g grillausmauste
1,48 €
(36,10 / kg)


Meira 100 g jauhelihamauste
1,29 €
(12,90 / kg)



Golden Star 35 g sianlihamauste
0,59 €
(16,86 / kg)

Salliselta 170 g pizzamauste
5,35 €
(31,47 / kg)

Golden Star 300 g riistamauste
5,99 €
(19,97 / kg)

Santa Maria 370g kebabmauste
10,25 €
(27,70 / kg)




Meira 25 g curry
0,79 €
(31,60 / kg)

Meira 32 g kalamauste
0,99 €
(30,94 / kg)

Salliselta 550 g grillausmauste
6,49 €
(11,80 / kg)

Tuotteet 1 - 60 / 116

Maustesekoitukset – lisää makua ruoanlaittoon ja grillaukseen

Mausteet ovat tärkeä osa suomalaista ruokakulttuuria. Maustesekoitukset ovat kätevä tapa lisätä makua ruoanlaittoon ja grillaukseen, sillä ne sisältävät useita eri mausteita yhdessä paketissa. Kärkkäisen verkkokaupasta löydät laajan valikoiman maustesekoituksia erilaisiin tarpeisiin.

Tarjoamme monipuolisen valikoiman maustesekoituksia

Kärkkäisen verkkokaupasta löydät maustesekoituksia niin lihan, kalan kuin kasvistenkin maustamiseen. Valikoimastamme löytyy esimerkiksi savuisen BBQ-maun ystäville sopivia sekoituksia, tulisempaa makua kaipaaville chilimausteita sekä perinteisiin suomalaisiin ruokiin sopivia sekoituksia, kuten karjalanpaistimauste. Lisäksi meiltä löytyy myös eksoottisempia vaihtoehtoja, kuten intialaiseen keittiöön sopiva currymauste.

Laadukkaat raaka-aineet takaavat hyvän maun

Kaikki maustesekoituksemme on valmistettu laadukkaista raaka-aineista, jotka takaavat hyvän maun ja tuoreuden. Meiltä löydät vain parhaita merkkejä, joiden tuotteet ovat tunnettuja korkeasta laadusta ja maukkaasta lopputuloksesta.

Luo herkullisia makuelämyksiä helposti

Maustesekoitukset tekevät ruoanlaitosta helppoa ja nopeaa. Voit luoda herkullisia makuelämyksiä helposti ilman pitkiä reseptejä tai monimutkaisia ohjeita. Lisää vain haluamaasi makuun sopiva määrä sekoitusta ruokaan tai marinadiin ja nauti upeasta lopputuloksesta.

Tutustu Kärkkäisen verkkokaupan laajaan valikoimaan maustesekoituksia ja tilaa omat suosikkisi jo tänään! Hanki laadukkaat raaka-aineet kotikeittiöösi ja loihtii herkullisia makuelämyksiä helposti ja vaivattomasti.